Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem akar orvosho...

Mit tegyek ha nem akar orvoshoz menni a nővérem?

Figyelt kérdés
Emésztési gondjai vannak, nagyon ritkán van neki "nagy dolog" de ez már gyerek kora óta így van. Múltkor is nem volt 10 napig, majd egy nagyon kevés kijött neki, és újra nem ment 12 napig...Minden nap szedi a hashajtókat, gyógyteákat stb. de alig használ neki valami. Már azon aggódik hogy tuti rákja van, vagy epebaja, mert közben meg puffad, fáj neki az oldala stb. Szerintem mondjuk valószínűleg azért is fáj, mert ha nem megy akkor feszül neki a gyomra, ha meg megy, akkor a hashajtók marják a belét + hasmenése van. Orvoshoz nem akar menni mert "ciki" de akkor mit lehet tenni?
2012. dec. 11. 22:30
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk mindent kenyérrel eszik. Alma + 1 szelet kenyér, dinnye+kenyér, szőlő + kenyér. Reggeli pirítós (kenyér), ebéd főzelék + kenyér, vacsi zsemle. De sok tejterméket fogyaszt, meg 2-3 liter folyadékot megiszik. De mégis...
2012. dec. 11. 22:32
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is kb. hetente sikerül csak. Nem tudom, miért.

Én nem hiszem, hogy ez betegség jele lenne. Ha más baja nincs, persze.

Vagy zavarja is?

2012. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

nagy a baj, muszáj orvoshoz menni, ez nem játék, nem vicc nagyon komoly baja lehet ebből

meg kell mondani a szülőknek, ha máshogy nem erőszakkal elvinni orvoshoz

2012. dec. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnak nem volt széklete hashajtók nélkül. Szerintem a hashajtók leállították a rendes bélműködését. Nem volt rá szükség, mert rászokott a gyógyszerre, ami pótolta. Ez egy ördögi kör. Nyilván nem véletlen kezdte el szedni, de szerintem nagyon el lehet szúrni a gyógyszerekre való rászokással. Ha csak ép ésszel végiggondolja az ember, hogyan állhat le egy olyan természetes folyamat, mint a bélmozgás???

Ki kell lépni az ördögi körből. Hasmasszázs talán segítene, ami pótolja, serkenti a bélmozgást. Keress ebben a témában könyveket. Én olvastam egyet, de most nem jut eszembe a címe.

2012. dec. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Fogd meg a haját és cibáld el az orvoshoz ha másképp nem megy! Ezeket amit leírtál ez nagyon komoly probléma.Nagyobb baj is lehet belőle.Az orvosnak meg semmi nem "ciki".
2012. dec. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok rostosat kellene ennie, illetve minden nap kellene ennie reggelire kefírt és szilvalekvárt.
2012. dec. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
szerintem 1-2 napig csak zöldség gyümölcsöt kellene ennie attól biztosan kitisztulna.. és a kenyeret csak ésszel enni, nem mindenhez.
2012. dec. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Egyébként én is "magamtól" talán 4-5 naponta tudnék csak, de én talán ebből a szempontból szerencsés vagyok, hogy van egy kis tejallergiám. Ha eltelik 2-3 nap, akkor megiszom egy pohár tejeskávét pl, és sikerül mennem.

De ő meg minden nap megiszik 1-1 bögre tejet de semmi. Újabban rászokott a kaukázusi ivós kefírre, de az sem ér semmit neki. Nyáron esetleg jó neki mikor van sárgabarackunk, de az csak 1-2 hónap max. de a lekvárt szokta enni de az sem jó...

Ráadásul nagyon komoly aranyere is van.

2012. dec. 11. 23:03
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen én is a kenyérre tippelek, hogy abból kellene kevesebb. De múltkor szóvá tettem, hogy szerintem az sem túl jó, erre megsértődött hogy én sajnálom tőle a kenyeret. Meg szereti a csokikat, néha nápolyizik. Ezt is felhoztam hogy talán ez is az oka lehet, akkor meg azt mondta hogy én ennyire kifigyelem, hogy miket eszik és irigy vagyok a kajájára...
2012. dec. 11. 23:06
 10/15 anonim ***** válasza:
Orvoshoz vele. Próbád meggyőzni, hogy ugyan ez az orvos valószínűleg válogatott hülye tárgyak arzenálját szedte ki emberek végbeléből, szóval ezen igazán nem fog fennakadni. Futószalagon érkeznek hozzá az emberek ugyan ezzel a problémával.
2012. dec. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!