Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Depressziós vagyok? Ti mit...

Depressziós vagyok? Ti mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
14 eves lany vagyok. Igen igen enis arra gondoltam, hogy csak a kamaszkor miatt van ez de nekem mar teljesen masnak tunik. Nyar ota a mindennapjaim sirassal telnek el. Eljutottam arra a szintre hogy minden szomoru dalon tudok sirni. A szuleim elvaltak. Nagyon rossz volt latni mindig anyut ahogy sir, es hogy mennyire megviselte ot. Ezek utan jottek a folyamatos halal hirek. Hirtelen rengeteg ismerosomet elvitte a halal. Sulyos onertekelesi problemaim vagyok. Ugy erzem hogy jelentektelen vagyok. Sokszor gondoltam arra hogy milyen jo lenne ha nem leteznek. Magyarul az ongyilkossag. Nem tudom hany alkalommal mar fogtam kest a kezemben es elkezdtem vagdosni magamat a kezemen. A szuleim nem tudnak errol, ezert szegyellek is itthon rovid poloban lenni. Nem tudom mi lenne velem ha megtudnak. Szerintetek ez meg beletartozik abba, hogy most vagyok a kamaszkorban vagy mar tobb? Felkeressek egy pszichologust? Ti mit tanacsoltok?
2013. jan. 11. 23:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek a dolgok nagyon megviselik a lelket. Te lehet, hogy így reagálsz rá. Ha már vagdosod magad, az semmiképpen nem normális. A vágás nyoma megmaradt? Hogy hogy nem vették észre? Nem tudom fiatalon vagy később könnyebb-e ezeket átélni. Én kb. 10 évvel vagyok nálad idősebb, és nekem az utóbbi években történtek hasonlók: szülők marakodása, anyámat látni összekuporodva zokogni, 2 közeli ember és 1 társ halála. Ezek után már nem vagyok ugyanaz az ember, de mégsem fajultak el ennyire a dolgok. Pedig én sem vagyok se szép, se sikeres. Az egyetemről is majdnem kirúgtak. Fel a fejjel. Próbáld meg azért a pszichológust, de egy olyan ember is jó, akivel tudsz beszélgetni.
2013. jan. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ősszel vagdostam magamat utóljára. Amikor nagyon ideges voltam meg szomorú. A legtöbb vágásnál csak fehér csíkok maradtak meg. Viszont van kettő ahol heg féleség maradt meg. Alapozóval próbálom eltakarni amennyire lehet. Olyankor még látszik de nem annyira vészes mint nélküle. Vagy ha rövidujjúban vagyok akkor mindig felveszem a köntösömet. De ezért hordok mindig hosszúujjút.
2013. jan. 12. 10:56
 3/4 Sanuár ***** válasza:
Ez bizony depresszió. Tapasztalatból tudom. Egyedül nem tudsz kimászni belőlle. Mentálhigiéniai rendelésre menj el, mert ha maszekhoz mész az biztos tul drága. Ezt meg a Tb. fizeti. Itt elbeszélgetnek veled, jól kisirod magad, megadják a segitséget, és talpra fogsz állni. Sürgősen menj el. Sok sikert.
2013. jan. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Holnap megyek először egy pszichológushoz aki a gyerekekkel és tinédzserekkel foglalkozik. Köszönöm szépen a tanácsokat! A programról még nem mernék szólni szüleimnek. Meg látom mi lesz.
2013. jan. 29. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!