Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet, hogy depressziós...

Lehet, hogy depressziós vagyok? :\

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy az vagyok-e mert nem minden tünet jellemző rám, csak ezek: a döntések kerülése, állandó kimerültség, nyugtalanság, félelem érzése, szorongás, szomorúság, üresség érzése, alacsony önértékelés, öngyűlölet.

Igazából szinte minden rendben az életemmel, de még is...az iskolában van egy barátom és amikor rászánom magam, hogy na most végre beszélgetni fogok a többiekkel, akkor max.2 szót váltok velük azután visszahúzódok a saját kis bezárt világomba. Itthon annyi időre hagyom el a szobámat míg szükséges [kimegyek kajáért, fürödni...stb], de sose megyek el pl.bulizni vagy lógni a többiekkel. Van egy tanárom aki miatt szó szerint hányingert kapok és most nem a külsejére értem..annyiszor megalázott, hogy már gyomorgörcsöm van, ha tudom, hogy vele lesz órám.

És néha úgy érzem, hogy figyelnek. Régebben volt, hogy egyszer-egyszer megvágtam magam, de az tényleg régen volt. És volt, hogy öngyilkos akartam lenni a SEMMIÉRT. És ez egy kissé megijeszt.

De ugye nem vagyok depressziós, ez csak valami...átmeneti állapot?:\

És ha az is vagyok mit csináljak? Nem akarom, hogy bárki megtudja..


2013. ápr. 1. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, hogy keress fel egy pszichológust. Nem kell betegnek lenned ahhoz, hogy pszichológushoz menj. Elég, ha kérdések merülnek fel az életviteleddel kapcsolatban: egy pszichológus mindenképp ad tanácsot. És valószínű, hogy ha egyszer megered a nyelved, akkor olyan dolgokat fogsz neki elmondani, amit már nagyon régóta magadba zártál. Nem is tudod, hogy ez mennyit jelent. Nekem gyökeresen megváltoztatta az életem, hogy találtam valakit, akinek mindent elmondhatok, és aki meg is érti, miért érzek így, mert hasonló helyzetben van. A leírás alapján jól sejtem, hogy kb. 16 éves lány vagy? Egyébként tudnék ajánlani könyveket, amiket érdemes lenne elolvasnod.
2013. ápr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
De, az vagy. Fordulj pszichológushoz. Sajnos ez már egészen durva státusz, mert öngyilkosságon is gondolkodtál. Menj el egyhez sürgősen!
2013. ápr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Sztem nem depressziós vagy, csak kicsit visszahúzódó, meg egy kicsit unatkozhatsz is. Nincs valami hobbid, amit szeretsz csinálni és lekötne? Ha eljárnál sportolni valahova pl foci, vagy röpi akkor hozzátudnál szokni az emberekhez is.
2013. ápr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1.Igazából 17éves vagyok és igen, lány. Őszintén szólva nagyon nem szeretnék pszichológushoz menni...szégyenlem. A könyveket viszont szívesen elolvasnám.:)

2.Nagyon régen volt utoljára ilyen gondolatom...vagy is néha gondolok arra, hogy jobb lenne mindenkinek nélkülem, de tudom, hogy úgyse merném megtenni. És odáig még soha nem jutottam el, hogy pl.kést vegyek a kezembe, vagy kutakodjak a gyógyszeres fiókban...

2013. ápr. 1. 22:09
 5/10 A kérdező kommentje:
3.Vannak hobbijaim, de mostanában már azokhoz sincs kedvem. Szeretek pl.rajzolni, de mikor meglátom másnak a rajzát legszívesebben összetépném a sajátomat. És ha valaki azt mondja, hogy szép...nem tudok hinni neki, csak mosolyogva bólintok és megköszönöm, de belül sírva fakadok.
2013. ápr. 1. 22:11
 6/10 anonim válasza:
Nekem is szokott ilyen lenni, de ne másokhoz mérd magad önmagadnak akarj megfelelni. Egyébként pár év múlva biztos el múlik.
2013. ápr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindenki ezt mondja, és próbáltam is csak magamnak megfelelni, de talán így még inkább elkeseredtem.
2013. ápr. 1. 22:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyönyvirágom, ahogy már ítrák is, ez már egy depresszió a javából. Magad is ki tudnál belőle jönni, de ehez vasakarat kellene, csakhogy ey ilzenkor hiányzik. Ha tudnál keményen és naponta edzeni (futás, kerékpár,stb), már nyert dolog lenne. Így segítségedre lesz szükség. Nézz körül a neten pszichofitnes címekre.
2013. ápr. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha szívesen vennéd a segítséget illetve a könyveket, akkor írj rám privátban.
2013. ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a tanácsokat. Úgy döntöttem, hogy egyenlőre hanyagolom a pszichológus témát. Nem érzek magamban annyi erőt, hogy el tudjak menni és beszéljek. Utolsó válaszolónak írok privit!
2013. ápr. 3. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!