Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ismerősöm apukája autóbales...

Az ismerősöm apukája autóbalesetben nyaktól lefelé lebénult. Haza akarják engedni a kórházból, de ápolónőre nincs pénzük. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 24. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha nincs pénz ápolónőre, akkor valamelyik családtag elmegy állandó ápolásira.
2013. júl. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Mi igazán kis faluban lakunk, de itt is van házi betegápolás szolgálat. Ingyenes.

Ilyen betegségnél kérni kell a leszázalékolást, gondolom, itt már jár közgyógy igazolvány is, és igényelhető ápolási díj, amit igénybe vehet családtag, és tudtommal beszámít a munkaviszonyba is.

Érdeklődni kell az önkormányzatnál, háziorvosnál.

2013. júl. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De hogy lehet egy ilyen beteg embert gondozno? Megszakad a szivem olyan fiatal csak 36 éves. Ezzel a betegséggel meddig lehet élni?
2013. júl. 24. 22:19
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Az ápolási díj max. 33800.-ft. Ez a legmagasabb összeg.És csak az igényelheti, aki nagykorú, és semmilyen más rendszeres jövedelemmel nem rendelkezik, illetve maximum 4 órában lehet mellette dolgozni. Egy ilyen beteg ember mellett ezen a pénzen éhen lehet halni. A közgyógy havonta 600.-ft-ig biztosít gyógyszert,Ez egyenlő a nullával.

Szóval nagyon nehéz ügy.

2013. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem betegség, hanem állapot, és ha rendesen gondozzák, még évtizedekig is elélhet vele.

Mindenhol van szociális ellátó szolgálat, fel kell keresni a közeli gondozási központot, alapszolgáltatási központot, vagy önkormányzatot információért, és házi segítségnyújtásba felvenni az illetőt. Akkor ki fognak járni a gondozók, nem 24 órában, de mivel folyamatos ellátásra szorul, naponta többször is mehetnek (nálunk így van). Van, főleg nagyvárosokban, ahol ez fizetős néhány helyen, de pl. nálunk társulás tartja fenn a központot és normatíva alapján ingyenes az ellátás. Ha meg már a családtagok hazajöttek, ők ápolják, pl. éjjel. Mindent meg tudnak mutatni, mit kell tenni. Ha magán gondozót fogadnak, mindenképpen felnőtt szakápoló, vagy nővér legyen tapasztalattal.

2013. júl. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Már megint valaki randalírozik, nem tudom, mi rosszat írhattam. Utolsó voltam.
2013. júl. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Van egyáltalán esélye a gyógyulásra?
2013. júl. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Ja, megint garázdálkodik valaki, nem tud aludni. Nem írtál semmi rosszat, ment a zöld kéz, csak akadnak itt buta gyökerek.

Gyógyulásra esély? Hát...nem vagyok orvos.

De sok, szinte semmi esélyt nem látok rá. Sajnos.

2013. júl. 25. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem fog felgyógyulni, megsérült a gerincvelője.
2013. júl. 25. 05:52
 10/10 anonim válasza:
Ki volt a hibása balesetben?
2013. aug. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!