Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Okozhat e 2 év minden napos...

Okozhat e 2 év minden napos stressz maradandó károsodást? Részletek a leírásban.

Figyelt kérdés

2 éve kerültem be egy informatikai suliba, eléggé függő lettem, minden vizsgától, dolgozattól stresszeltem, sőt, nekem valahogy az informatikai amúgy is stresszt okoz, ez abban nyilvánul meg, hogy pl estére már fáj a hasam. Első éves voltam, amikor elkaptam egy csúnya influenza vírust, hangszálgyulladás + egyebek. Azóta a székletem sem igazán van rendben, noha kivizsgáltak és nem állapítottak meg semmit. Ezután jött a hasmenés 2 év kezdetén, a minden napos stressz, majd 2 év októberétől a pánikrohamok. Januárban nem volt olyan napom, hogy legalább egy nap, egy pánikroham ne söpört volna rajtam keresztül. Ekkor jelent meg a szívdobogás érzésem is, fokozódtak a hasmenések, de az orvosi vizsgálatok nem állapítottak meg semmit.

Míg nem elérkeztünk a mai naphoz, amikor már pszihiátriára küldtek. Mikor otthagytam a sulit lassan abbamaradt a hasmenés, a pánikrohamok egyre ritkábbak lettek, de nem tudtam elszakadni a géptől, függő vagyok. Tökmind1 hogy mit csinálok a gépen, csak gépnél legyek. Viszont ha bármit csinálok, ha nem játszok, mert azt hozzá kell tennem hogy nem játékfüggő vagyok, hanem pl keményen programozok, 2 óra után már fáj a hasam. :S Azután meg álomszerű érzésbe kerülök, majd jönnek a pánikrohamok. Azt azért hozzá kell tennem, hogy amúgy sem vagyok egy nyugodt ember és szorongásra már kiskorom óta szorongok ha valami nincs rendben, vagy nem azt csinálom amit szeretnék. De ennek vége volt, mert bolondultam az informatikáért!

Egy szó mint száz 2 év tömény, minden napos stressz. Hol azért hogy mi a bajom és milyen betegségem van, hol meg a dolgozatok, vizsgák miatt.

Erre persze a kávé is jócskán rátett egy jónagy lapáttal.


Ez a 2 év mindennapos stressz mely azért most nyáron már egészen lecsökkent okozhatott e maradandó kárt bennem?


Manapság félek valahová elmenni, félek kilépni a házból, nehogy újra rosszullegyek, vagy rámtörjön a hasmenés....


2009. okt. 31. 17:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát ez szerintem valóban pszichiátriai kezelést igényel. Egyébként az állandó stressz hosszú távon legyengíti az immunrendszert, ami megsokszorozza a legkülönbözőbb betegségek kialakulását. A hasmenéses dolog lehet pl. IBS, ami a belek idegi alapú túlérzékenysége. A pánikrohamok pedig gyógszeres kezelést igényelnek.
2009. nov. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!