Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az L-Thyroxin tablettát...

Ha az L-Thyroxin tablettát (pajzsmirigy betegségek kezelésére felírt gyógyszer) nem éhgyomorra veszem be, akkor nem hat? És, ha nem mindig 24 óra telik el a két tabletta bevétele között, akkor mi lesz?

Figyelt kérdés

2014. jan. 22. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom nem véletlenül van ráírva a szedési útmutató. Valószínűleg nem hat úgy. Ha pl egy hónapban kétszer mondjuk nem veszed be, az nem gáz, de az az optimális, ha éhgyomorra veszed be, mindennap. De ha akarod próbáld ki, majd a kontrollon kiderül.
2014. jan. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mindennap beveszem, csak mivel két műszakban dolgozom, így eléggé fel van borulva a napi ritmusom, és van, hogy kevesebb, mint 24 óra telik el a két tabletta bevétele között, van, hogy több.
2014. jan. 22. 12:49
 3/4 anonim válasza:
Szia! En nem mondom h hat e vagy nem, csak a tapasztalataim irom le! 19 eves koromig Pozsonyba jartam orvoshoz! Ott a gyógyszert hol eves utan, hol eves kozben, hol eves elott vettem be! Egyetlen egyszer voltak rossz de akkor sokszor elfelejtettem beszedni! Amiota masik orvoshoz jarok, azota szinte csak egyszer voltak jok az eredmenyeim, pedig az orvos utasitasara 1 oraval eves elott ehgyomorra veszem be a gyogyszert! A baratnom szintugy van vele! Szoval eleg erdekes .......
2014. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy beteg vagyok. Fontos étkezés előtt bevenni, a minél jobb felszívódás miatt (így is csak kb. 80%-a szívódik fel). A 24 órás időtartamról én nem hallottam. Érdekes lehet még, hogy kalciumos dolgot nem célszerű egyidejűleg együtt fogyasztani, illetve vaskészítményt sem lehet a pm. gyógyszerrel együtt szedni.
2014. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!