Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van egy németjuhász kutyusom....

Van egy németjuhász kutyusom. Nagyon rázza a fejét mintha viszketne neki. Valószínű hogy begyulladt a füle. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tudom hogy el kell menni a dokihoz de addig mit lehet vele csinálni: Olvastam hogy ki kell takarítani a fülét vagy kövirózsát cseppenteni a fülébe ez jó neki? Nem lesz semmi baja? Pénteken tudom vinni az orvoshoz addig nem lesz semmi baja?

2014. máj. 27. 17:55
 1/6 egy naaagy fan ***** válasza:

Meleg borogatás: Ha a gyulladás kívül van, próbáljunk naponta többször meleg borogatást tenni az érintett területre. Ez az eljárás leginkább akkor alkalmas, ha a fertőzést irritáció, bőrpír és gyulladás jellemzi. A meleg borogatás segít enyhíteni a fertőzéssel járó fájdalmakat.

Csukamájolaj, vagy E-vitaminos olaj: Ezek az olajok a közép- és belső fül kezelésére alkalmasak. Ha még nincs állatorvos által felírt fülcsepp, ez a kezelés enyhítheti a kutya fájdalmait. Csöppentsük a csukamájolajat az érintett fülbe. Ha nem találunk ilyet a boltban, törjünk szét egy E-vitamin gélkapszulát. A benne lévő olaj fülcseppként használható.


Ez egy hivatalos, bár csukamáj olajat nem tudom honnan tudsz szerezni, de remélem segítettem. :)

2014. máj. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. máj. 28. 14:28
 3/6 Pusisz válasza:

A németjuhászomnak is volt ősszel... fültőgyulladás. a fajtára jellemző. Nézz bele a fülébe, ha váladékos, recept nélkül is kapható állatgyógyászati boltban fülcsepp, belecseppenteni, azután ő kirázza belőle. A doki javasolta (ami embernek is jó) kövirózsa levelének a nedve - fülbe cseppentve, gyulladáscsökkentő.

Ettől függetlenül, ha tudod vidd dokihoz, mert lehet bakteriális vagy allergiás reakció is. Nem utolsó sorban toklász (egy kalászos gyom)"virága" is belemehet, amit csipesszel ki lehet venni, ha látod... Jobbulást!

2014. máj. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pusisz válasza:
... péntekig nem lesz baja, de addig is kezeld valamivel.
2014. máj. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 egy naaagy fan ***** válasza:

Szívesen! :)

Itt van még ez is:


lmaecet: Almaecetet adhatunk kutyánknak, hogy megakadályozzuk a fülgyulladás súlyosbodását. Adjunk két evőkanál almaecetet egy pohár vízhez. Adjuk a kutyának hetente kétszer. Győződjünk meg arról, hogy a kutya elfogyasztja az oldatot, így elérjük a kívánt hatást. Fültisztításra szintén alkalmas ez a keverék.

Áztatott fokhagyma: Ez a házi gyógymód az enyhe fokozatú betegség kezelésére alkalmas. Két gerezd fokhagymát áztassunk olíva olajba-ez minden, amire szükségünk van. A keveréket hagyjuk állni két hétig. Ezután szűrjük le. Langyonsítsuk meg az olajat, úgy csöpögtessük a beteg fülébe. Alkalmazzuk naponta, míg a betegség el nem múlik.

2014. máj. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdéseket!!!! :)
2014. jún. 7. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!