Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rettegek a repüléstől, viszont...

Rettegek a repüléstől, viszont a barátnőm felajánlotta, hogy megveszi nekem a repjegyet, csak kísérjem el egy 2 heti kiruccanásra. Valahogy leküzdhető a félelem, vagy mire számíthatok egyáltalán az egésztől?

Figyelt kérdés

Londonba mennénk, nemrég vetette fel az ötletet a legjobb barátnőm, hogy mi lenne ha... Persze, szeretnék kimenni, ezt neki is megmondtam, de egyből az ugrott be, hogy; repülő. Én meg még repülő közelében sem voltam soha, és egyszerűen tartok tőle. Attól, hogy gyors, hogy rosszul leszek, hogy bepánikolok felszálláskor.


Ha megosztanátok a tapasztalatitokat, az nagyon jó lenne.


Ha már felszállt a gép, lehet érezni, hogy bitang gyorsan megy, vagy olyan, mintha pl kint ülnék a padon? :D


Busszal esélytelen, hosszú az út, ragaszkodik a géphez.



2014. jún. 15. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Hatalmas baromság lenne, ha a repülés miatti félelemből adódóan mondanád le az utat, főleg, hogy állják a repülőjegyet. Igen, lehet, hogy lezuhan, de könyörgöm, annak, hogy egy figyelmetlen autós a reptérre menet üt el titeket, sokkal nagyobb a statisztikai valószínűsége.

Ha nem vagy hozzászokva a repüléshez, először furcsa érzés lesz. A felszállás szakaszában lehet érezni, hogy "megy" a gép, amikor beáll az utazómagasságra, már tényleg olyan, mintha ülnél egy álló buszban. Ha nagyon félsz, vegyél be egy enyhe nyugtatót. Esetleg megkérheted a sztyuvit, hogy meséljen neked egy kicsit a repülésről, mert először repülsz és félsz :) Az utasok nyugtatása is benne van a munkaköri leírásukban, de tényleg :)

2014. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A lezuhanástól nem félek, eszemben sincs ez a gondolat.
2014. jún. 15. 15:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor mitől félsz? :)
2014. jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi extra az egész, a felszállást/leszállást érzed csak meg ha fordul egyet a gép, amúgy simán olyan, mintha ülnél. Én is féltem az első repülés előtt, mikor szállt fel a reptérről a gép akkor féltem, aztán ahogy távolodtunk a földtől már érdekes volt és végig az ablakra voltam tapadva.
2014. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mitől félek?


Magától az érzéstől. Azon nem lovagolok, hogy le fog zuhanni, abszolút felesleges. Csak mégis... idegen az egész.

2014. jún. 15. 16:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem ez elég abszurd. Az ember a repülés miatti félelme az esetleges lezuhanásból adódik. Te azt állítod, hogy nem ettől félsz. Ilyen logika alapján akkor is előre rettegsz, ha pl. egy eddig ismeretlen bevásárlóközpontba kell elmenned, ahol még nem jártál? Nem kötekedni akarok, csak ez tényleg ad abszurdum így.
2014. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyszerűen attól félek, hogy elkap egyfajta szorongás/pánik. Ez nem abszurd, nem vagyok vele egyedül biztosan. Nem tudom megfogalmazni, de nem attól parázok, hogy dugóhúzóban lefelé kezdünk zuhanni.
2014. jún. 15. 21:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez pánikbetegség gyanús, itt már nem a repüléstől való szorongás az alapprobléma :(
2014. jún. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!