Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Étkezés utáni erős köhögési...

Étkezés utáni erős köhögési inger mitől lehet?

Figyelt kérdés

Jó pár hónapja észrevettem már,hogy evés után nagyon kell köhögnöm, és nem száraz, ugató köhögés, hanem a tüdőm hörög, és muszáj köhögnöm,mert úgy érzem, megfulladok. Beteg nem vagyok, és jó ideje nem is voltam. torkom nem fáj, nem vagyok megfázva se. ez csak evés után 1-2 perccel jelenik meg, de egyre rosszabb, most már 10 percig aztán ezzel küszködök. Mitől lehet ez?

( nem dohányzok )



2014. jún. 22. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Pl a reflux egyik tünete a főként étkezés után, előrehajláskor, emeléskor vagy fekvő pozícióban ránk törő köhögés, amelyet a gyomorsavtartalom közvetlen irritációja vált ki, de egyéb más oka is lehet, ki kell vizsgáltatni, menj el a háziorvoshoz. Gasztroenterológushoz is el kellene menned és mellkasi röntgen sem ártana, no és persze egy vérkép.
2014. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom mi az a reflux,és egy ideig, én is erre gondoltam, de azt mondta orvos, akkor a gyomrom,és a nyelőcsövem fájna ( a sav miatt ) Rennie-t ettem egy darabig, de semmi változás.

Fekvéskor,és már helyzetben nem köhögök, csak evés után.

olvastam még neten ( egy orvos írta egy oldalon) hogy asztmára is utalhat, és én nekem régen azért vették ki az orrmandulámat,mert az orvos anyunak azt mondta, ha nem műtik ki, asztmás lehetek. Na de én nagyon nehezen kapok az orromon levegőt jó pár éve. Azt olvastam, ha fiatal korban műtötték ki, valamennyire vissza nőhet.

Szóval lehet hogy ilyesmi a gond.

Házi orvoshoz elmennék, de ott ülök 2 órát, és rám se néz... azt hiszi csak táppénzes papírt akarok, és meg se vizsgál rendesen.

ha elmegyek tüdőszűrőre, akkor ott látszik, ha asztmás vagyok?

Futást nem bírok, és sietni se,mert majd kiköpöm a tüdőmet, és olyankor nagyon dobog a szívem. általános suliba nem tornázhattam évekig, épp ezért.

2014. jún. 22. 14:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Tüdőszűrőn nem, háziorvostól kell kérni beutalót allergia vizsgálatra, és szerintem egy EKG sem ártana, hogy a szíveddel nincs-e valami baj.
2014. jún. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt hittem tüdőszűrőn látszik az ilyesmi.

Ha kicsit ki vagyok merülve, sokszor érzem, hogy levegő vételkor szúr a mellhasam, illetve mikor fújom ki a levegőt. akkor gondolom ennek is köze van ehhez.

2014. jún. 22. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!