Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Epehólyag nélkül hogyan kell...

Epehólyag nélkül hogyan kell élni?

Figyelt kérdés

Anyámnak bő 20 éve vették ki az epehólyagját. Hát nem igazán tud teljes életet élni, mert állandóan WC közelében kell lennie. Jelenleg már nyugdíjas, nem kell eljárogatni otthonról és már konkrétan az utcára sem szívesen megy ki. Ha mégis el kell mennie, akkor addig semmit sem eszik, ez az egyetlen megoldás. A krónikus mozgáshiány és inaktív életnek persze megvannak az egyéb negatív hatásai.


A kérdésem az lenne, hogy van valamilyen speciális diéta, vagy mégis hogyan kell epe nélkül élni? Vagy nem lehet mit tenni, WC-hez van kötve az ember?


Köszönöm a tanácsokat.

Esetleg tudtok szakirodalmat ajánlani?



#diéta #epe #epehólyag #epe nélkül
2014. szept. 4. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ott más gond van, nekem kivették az epémet és semmi bajom.

Menjen orvoshoz megnézetni.

2014. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Anyámnak 25 éves korban vették ki az epehólyagját és onnan volt wc-hez kötve. Testvéremet 18 éves korában műtötték meg és 4 hetente ha elkell mennie úgy hogy nagyon büdöset székel. Szóval fiatalon meglehet még élni nélküle, viszont 25-30 évfelett sajnos ott van a láthatatlan kötél a wc felé. :/ De ez nagyrészt genetika is, de nekem ez a tapasztalatom (mármint nem saját, mert nekem még megvan az epém)
2014. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sz*r lehet, ha másnaposan nem tud epét hányni az ember
2014. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as: de, lehet :D

epe van,csak epehólyag nincs

2014. szept. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor elnézést kérek :D

Bioszból éppen csak megkaptam a kettest, ezért nem is abból érettségiztem :D

2014. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

32 éves vagyok, 3 éve vették ki az epehólyagom és nem vagyok a wc-hez kötve. Anyukám 53 éves, 18 éve vették ki neki és inkább szorulásos, anyósomnak 2 éve vették ki, 65 éves és jó, ha 3 naponta tud nagywc-zni, szóval anyukád menjen el dokihoz, mert valami emésztési gondja lehet inkább.


(A máj az epét ugyan úgy termeli, csak hólyag nincs, az epe közvetlen a vékonybélbe csordogál, szóval az epehányás ettől még a mi kiváltságunk is. ;) :D )

2014. szept. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát orvoshoz tutira nem fog elmenni. Ahogy ő mondta, már belefáradt az egészbe és nem érdekli. Megszokta már a wc-hez kötött életet, eszik mindent össze-vissza és így jó neki. Valamennyire egészségesen táplálkozik, mert eszik zöldséget/gyümölcsöt is, de azért a jó kis rántásos ételek, zsíros ételek, tésztaféle+feltét az alap. És iszonyatosan nehezen tudok hatni rá, hogy kicsit változtasson.

Esetleg valami szakirodalmat tudtok ajánlani, hátha az írott szónak jobban hisz?

2014. szept. 5. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!