Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan maradjak ébren, ha nem...

Hogyan maradjak ébren, ha nem ihatok koffeines italokat mert nem bírja a gyomrom, de muszáj az államvizsgára készülnöm?

Figyelt kérdés

2015. máj. 31. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Aludj... utána könnyebben tanulsz is.. megéri! És nem érdekel a többi kifogásod! TANULJ!
2015. máj. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aludj?!

Meg nappal is lehet tanulni

Vagy éppen aludni.

Oszd be az idődet.

Én akármilyen koffein vagy akármi nélkül képes vagyok fennmaradni éjjelig, minden nap.

2015. máj. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 apexik válasza:
Az alvásban vannak az álomfázisok. Ezeket nem szabad lespórolni, ezek a legfontosabbak. Úgy tudom 13 nap álomfázis nélkül az már halálos. Ha "rádjön" az ólmos álmosság, aludj legalább 20 percet, hogy ez az álom fázis megvalósuljon, utána relatíve fitt leszel, de legalább ütőképes. Minél több álomfázis elmaradásban vagy, annál fáradtabb leszel. Az álomfázis az agynak kell, ha lespórolod ráadásul fölöslegesen is tanulsz, mert épp ezalatt rendeződik el az információ, hogy használni tudd. A test is igényli az alvást a karbantartás miatt, ezt úgy érzékeled, hogy kezdesz megfázni... A koffein az agy ébrenlétét vezérlő mirigyet inspirálja, de az egy bizonyos termelés után elfárad, és nem lesz több hatása, viszont hamarabb érsz el a megfázás fázisába... Egyél lassú felszívódású ételeket, azzal elkerülöd az étkezések után jelentkező ólmosságot, lásd Norbi Update (Norbit nem szeretem, de amit csinál, az beválik, fél éve a kajáit esszük, és egy új világot ismertünk meg)... Nézd meg a 'spaced repetition' wikit, az még a tanulásban jól jöhet.
2015. máj. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 74123 válasza:
egyél reggelire gyümölcsöt! nekem segít. már egy hete nem kávézom, de jobban érzem magam.
2015. jún. 1. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jön az álommanó, mozogj egy kicsit, fuss egy kört, lépcsőn le-fel stb
2015. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is most tanulok államvizsgára, én kimegyek reggel a Szamos partra a folyó kanyarához, és ott tanulok, a víz folyása totál ellazít, és könnyebben tanulok ott mint idehaza. Régebben a dupla whiskey ment és a reggeli kávé egy fél rummal.
2015. jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!