Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki lehet gyógyulni orvosi...

Ki lehet gyógyulni orvosi segítség nélkül az anorexiából?

Figyelt kérdés
Mindenféle támogatás nélkül, kizárólag önerőből kigyógyulhatok az anorexiából?
2010. márc. 1. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

abban az esetben, ha még nem merültél el a betegségben. ha még a betegség-egészség határán vagy.

ennek eldöntése nem is olyan egyszerű. egy picit írnál magadról a betegség szemszögéből? hátha akkor többet tudok mondani.


egy önerőből gyógyult

2010. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Általában pszichológus segítségével szokott sikerülni, egyedül nagyon nehéz, ugyanis az anorexia nem attól van, hogy nem akarsz enni. Jellemzően a családi kapcsoaltok zavara áll mögötte.
2010. márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kétszer voltam már nagyon sovány éheztetés miatt.168 cm-hez 38-39 kg.Ez volt először.Sokan mondták, hogyha így folytatom bele fogok halni.Ettől megijedtem és elkezdtem enni.Sikerült a 43 kg-t elérni.Mikor elértem megint nagyon kövérnke láttam magam, ezért újból elkezdtem fogyókúrázni.40 kg-ra fogytam le.Ez történt most.Az utóbbi négy napban megint rájöttem, hogy szörnyen nézek ki.Nem kapok egy olyan ruhát se ami jól állna.A négy nap arról szólt, hogy tömtem magamba mindenféle hízlaló kajákat, de attól félek, hogy holnap megint rossz napom lesz és újból elkezdek fogyókúrázni.Sikerültni fog önerőből meggyógyulnom?
2010. márc. 1. 11:59
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Az az igazság, hogy te vagy a jelenlegi rendszer eszményképe.


Én szívesen ennék többet is, de nincs rá pénz.

2010. márc. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak anorexiások, akik önerőből meg akarnak gyógyulni, de nem sikerül nekik, hanem bulémiások lesznek. Nálad is kezdődik.

Kell valaki, aki segít, mert a testképed zavart, így nem tudod eldönteni, hogy mikor vagy jó bőrben, és elmegy veled ruhát vásárolni.

2010. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
168 cm-hez nem sok az 56 kg, de még a 60 sem. Ezt figyelembe kell venned.
2010. márc. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 1. 12:23
 8/12 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok. így, hogy már tisztábban látom az eseted és ismerem a sajátom, azt javasolnám mindenképp, hogy kérj külső segítséget. te sokkal komolyabban benne vagy, mint én. és nekem is évek kellettek a gyógyuláshoz, kisebb-nagyobb visszaesésekkel. 40 kg alatti súly nagyon kevés. nem tudom, hogy mennyire vagy vele tisztában, de az életeddel játszol. az anorexiások sokszor nem szó szerint éhen halnak, hanem pl. leáll a szívük. ez a rosszul lét bármikor bekövetkezhet és hirtelen jön. ezt kéne komolyan venned. mindenesetre jó úton haladsz, mert fölismerted, hogy ez így nem normális állapot és változtatni szeretnél rajta. már segítséget is kértél (itt), de tedd meg ezt a való életben is. a legjobb lenne, ha a családodat/valamelyik családtagodat kérnéd.


mielőbbi gyógyulást kívánok!

2010. márc. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért önerőből szeretnél? Ha pszichológushoz járnál tudnál beszélni 'rosszabb napjaidról' vele és ő lehet hogy tudna segíteni abban hogy túllépj ezen.
2010. márc. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahogyan 12:11 írta, te most váltogatod a falási periódusokat a "fogyókúrával", és a legjobb úton vagy afelé, hogy meggyógyulás helyett bulímiás legyél. A bulímia nagyon gyakran az anorexia nervosa talaján alakul ki. Szerintem kérjél külső segítséget, szükséged van rá, higgyél nekem. Pillanatnyilag nem úgy nézel ki, mint aki Münchhausen módjára a saját hajánál fogva rángatja ki magát.
2010. márc. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!