Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a rendmániáról orvosi segítség nélkül?

Figyelt kérdés

Itt is olvastam már, hogy más is küzd hasonlóval.Folytonos portörlés, élre hajtogatás, válogatás-sorba rakás stb.Hogyan szabadulhatnék meg ettől?Tudom magamról, hogy ezt csinálom,méghozzá minden nap!Hiába raktam rendet ma, holnap újra fogom kezdeni.Nem hagy nyugodni a gondolat, hogy meg "kell" csinálnom.De nagyon fáradt vagyok ettől, ezen kívül nem is lehet normális életet élni így.

Mit javasoltok, hogyan szokhatnék le erről?


2011. jún. 19. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az lenne a legjobb leszokasi modszer, ha egy 10 gyermekes csaladba kerulnel, ott aztan kiabrandulnal ebbol egy eletre!

Valoban ez mar egyfajta betegseg, de igazabol talan egy nagyon rossz es berogzodott szokas, ezert szoktak szakemberhez is fordulni, de talan onmagad is kepes vagy erre, hiszen a szakember mit fog tenni?

Kiborit egy szemetest az asztalra, es Neked elkell turnod azt, es kozben normalisan folytatnod kell a beszelgetest, a tarsalgast, de a szemet ott van elotted az asztalon!

Tehat ilyen modszerekkel folynak ott a kezelesek! Kezdjel el valami mozgast, es kezdjel el relaxalni!

Egy olyan programot kell kialakitanod, hogy minnel kevesebbet legyel otthon, kosd le magad! Legyen hobbid!

A lenyeg az, hogy talalj olyan elfoglaltsagot, ami erdekel es lekot Teged!

2011. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne csinálj rendetlenséget, akkor rendet sem kell raknod! :P

Ha meg a családtagjaid után pakolsz, szólj nekik, hogy mindenki csinálja meg maga után ezeket, akkor nem lesz mit rendezgetned.

2011. jún. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szokjál rá a gyakori kérdések olvasgatására és nem lesz időd másra. Azon gondolkodtam, hogyan lehetnék egy kicsit rendmániás, az én lakásomra ráférne.
2011. jún. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne szokj le, gyere el hozzánk, én meg szeretnék rászokni.
2013. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
áh ez nem ilyen egyszerű. egy mániás ember mindig talál magának valami kivetni valót, még akkor is, ha minden tökéletes. Egyébként tisztában van a dolog gyökerével? mert valamit pótolni akarsz ezáltal. Vagy tudat alatt szándékosan eltereled a figyelmed valamiről, amivel nem szeretnél szembenézni. nem rendszertelen ez a dolog, hogy bár némely dolog nagyon precízen rendezett, más meg rendezetlen? vagy időszakos a rendezettség, vagy rendszertelen? A lényeg, hogy jobb kinyomozni hogy mit pótolsz ezzel, mert attól hogy eldöntöd, hogy mostantól fogva nem törődöm ezzel, vagy hogy nem raksz rendet, még nem fog leszoktatni erről.
2013. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy belül, a lelkedben kéne először rendet tenni. Ez tanács, nem rosszindulat( félre ne értsd, nem akartalak megbántani). Lehet, hogy pszichológus tanácsára lesz szükséged, ha úgy érzed, hogy ez már kóros.
2013. jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vagyok, anyukám például a válást nem tudta feldolgozni, és az elfojtott fájdalmát a takarításba ölte. Nálunk egy hajszál eshetett le szó nélkül. Akkor vettem észre hogy ez már kóros, amikor egyszer azt mondta nekem, hogy ő "szerelmes a lakásába, és amikor port törölget, akkor úgy érzi, hogy simogatja" Mondanom sem kell, csodás volt emiatt a gyerekkorunk, mert mi elénk volt helyezve a lakás, és a rend.
2013. jan. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!