Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a gyakori rémálmo...

Mit tehetnék a gyakori rémálmok ellen?

Figyelt kérdés

Mostanában (2 hónapja kb) napi 3-4 órákat alszom a folyamatos rémálmok miatt. Általában amikor lefekszem aludni és elalszom, álmomban minden úgy történik, mintha másnap lenne. Például éjjel lefekszem, amikor álmodom már másnap van, felkelek, teszek-veszek a házban, és csak akkor jövök rá, hogy még alszom, amikor kezembe veszek egy újságot vagy szórólapot és nem tudom elolvasni, mert álmomban a betűk nem sorba vannak, számok meg mindenféle jelek (háromszögek, körök, felkiáltójel) van a betűk helyén, illetve betűk tükörképe van a lapon. Ilyenkor rendszeresen alig kapok levegőt, izzadok, zúg a fülem, teljesen bepánikolok és erre ébredek fel. Ha nappal alszom el, ugyanígy van. Álmomban felkelek és mintha csak egy percre feküdtem volna le a kanapéra, megy tovább a nap és fel sem tűnik, hogy nem vagyok ébren addig, míg nem találok valamit amit el tudnék olvasni. Amikor találok valami szöveget, akkor jön a pánik és akkor ébredek fel.

Ez az egész idáig annyira nem zavart, viszont most már szinte rögeszmésen keresek valamilyen feliratot minden pillanatban, mert egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy alszok vagy ébren vagyok; és fogalmam sincs mitől van ez, vagy mit lehet tenni ilyen helyzetben.

Már szinte félve alszok el, napközben szétszórt vagyok, feledékeny, türelmetlen, ami gondolom a kialvatlanságtól van. Próbálkoztam vény nélkül kapható altatókkal, de akkor csak rosszabb az egész, olyankor félelmetesebb az álom.

Tudtok valamit tanácsolni, hogy mit tehetnék ez ellen?



2015. júl. 16. 08:36
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!