Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » úgy érzem, anya rossz gyógysze...

úgy érzem, anya rossz gyógyszert kapott. Hogy vegyem rá, hogy a régit szedje? Jogosan aggódok?

Figyelt kérdés

Több gyógyszert kell szednie, köztük antidepresszánst is. Ma kezdte el szedni az új gyógyszert, amit egy olyan orvos írt fel neki, aki korábban már helyre hozta.


Viszont aggódok, mert ahogyan fentebb írtam, ma kezdte el szedni, és... Kicsit furcsa... Az előbb is egy halom butaságot hordott össze, amin viszonylag jól szórakozott. Kértem, hogy szedje inkább a korábbi gyógyszerét. Viszont ezzel az a gond, hogy holnap tudja csak kiváltani, mert elfogyott, így holnap is ezt a gyógyszert kell bevennie és tartok tőle, hogy honap sem lesz '100-as' és nem úgy hat, ahogy kellene. Azt mondta, kiváltja.


Viszont a gyógyszereket szednie kell, ne is írjátok, hogy jobb lenne, ha letenné.


Jogos az aggodalmam?


21l



2015. aug. 16. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Mit mondott az orvos? Figyelmeztette anyukádat, hogy ilyen mellékhatásokra számítani kell, és ne aggódjon, pár nap alatt elmúlik? Esetleg éppen ellenkezőleg, azt mondta, hogy akkor térjen vissza az eredeti gyógyszerre? Vagy nem volt szó erről? Szerintem a legjobb az lenne, ha mihamarabb, akár telefonon beszélnél (vagy anyukád, ha alkalmas állapotban van) az orvossal, és őt kérdeznéd. Nem tudom, hány órakor kell bevennie a gyógyszert, de legjobb lenne még előtte.


Amúgy én arra számítok, hogy ez normális mellékhatás, és csak pár napig fog tartani. De nem vagyok szakember, nem ismerem személyesen anyukádat, ezért mindenképp az orvossal kéne beszélni. Ha pedig rosszabbodna a helyzet, hívjátok fel az orvosi ügyeletet, és ők megmondják, mit kell tenni. Most keresd meg a telefonszámot, és írd fel egy papírra, nehogy keresgélni kelljen, ha ne adj' Isten sürgőssé válna a dolog.

2015. aug. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elviekben ugyanaz a hatása...
2015. aug. 16. 23:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Mit szedett eddig, és most mit? Név szerint.
2015. aug. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

Az ilyen gyógyszereket a dokinak kell kontroll alatt tartania, nem úgy működik, hogy akkor a régit szedje :)

Valószínűleg nem véletlenül lett lecsrélve.

Ilyenkor az orvossal kell beszélni, elmondani, mik a tapasztalatok, ő tudni fogja, innen milyen irányba kell tovább indulni.

Ne a régi gyógyszert váltsa ki holnap, hanem látogassa meg az orvost. Ha nem lehet időpont nélkül beugrani, hívja fel.

2015. aug. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!