Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez alkoholizmusnak...

Szerintetek ez alkoholizmusnak számít? 21F

Figyelt kérdés
Napi 3-4 sör, 1 bor, reggel 2 royal feles. Minden nap ugyanez + étkezésnek 1 szelet májas péksütemény.

2016. máj. 2. 20:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
naná
2016. máj. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez elmebaj.
2016. máj. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholizmus+koplalás.. Remek párosítás így 21 évesen.
2016. máj. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholizmus, és mellette rettenetesen egészségtelen és kevés tápanyagbevitel. Miért ez az életviteled jelenleg? Tönkre akarod tenni direktbe a szervezeted? Csak mert arra vannak gyorsabb módszerek is...
2016. máj. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert nem rúgok be, vagy ilyesmi. Tudatában vagyok a cselekedeteimnek, a környezetemben lévő emberek miatt kérdezem. Említették, hogy oké oké, egy-egy héten megengedhető ez a dolog, de nem minden nap. ..és hogy hogy bírom. Közöltem, hogy nekem napi adag, enni nem is igazán szoktam, mert amit megeszek, az folyékonyan jön ki. Nem vagyok ráfüggve a piára, ha nem innák 2-3 napig, nem volnék ideges miatta vagy ilyesmi.
2016. máj. 2. 20:14
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézz már utána, mit jelent az alkoholizmus! Nem azt, hogy rendszeresen részeg vagy, hanem azt, hogy rendszeresen muszáj meginnod a "betevődet", különben szarul érzed magad.
2016. máj. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikortól tekinthető valaki alkoholistának?


Amikor már az életébe annyira beletartozik a pia, hogy befolyásolja azt. Erről beszélhetünk már akkor is, ha valaki csak naponta két sört iszik meg. Egész nap egy kortyot sem iszik, de tudja, hogy ha hazaér, már nem kell vezetnie, és ott van a söröcske, amit kiszisszenthet, aztán a másodikat is, utána már alhat. Nem veri meg az asszonyt, nem üvölt a gyerekkel, csak egyszerűen a részévé válik a napjainak az alkohol. A probléma ebben az, hogy az ember értékrend-változáson megy keresztül - a fontossági sorrendben előre kerül az alkohol -, de ő maga nem is érzi. Hiába mondja az asszony (vagy a férj, hiszen az alkoholisták 40 százaléka nő), hogy legalább ma ne igyál. A "mit szólsz te ebbe bele?", "ezt csak megengedhetem magamnak" és az "éppen te mondod?" mondatok klasszikusak egy alkoholista szájából.


Ezt Zacher nyilatkozta egy origós cikkben.

2016. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#7 Amikor éhes vagyok akkor iszok. Valahol legbelül olyan, mintha inkább alkoholra szívesebben költenék pénzt, mint ételre. ételre csak azért költök, hogy "érezzem", hogy ettem, ne feküdjek le úgy, hogy basszus éhen fogok halni. Régóta csinálom ezt, körülbelük 5 éve, és úgy kezdtem el, hogy bátortalan voltam, nem jártam közösségekbe, elszoktam az emberektől, nem szeretek mutatkozni ilyesmi. Itthon meghúzódok, megveszem söreimet, megiszom, és mielőtt megyek iskolába (Kedden és Csütörtökön, esti tagozat), megiszok 4 sört és csak azután megyek el. Volt úgy, hogy ideges voltam, ha nem ittam, de ez nem mindig jellemző.
2016. máj. 2. 20:22
 9/17 A kérdező kommentje:
..és köszönöm.
2016. máj. 2. 20:23
 10/17 anonim ***** válasza:

"nekem napi adag"

"Nem vagyok ráfüggve a piára, ha nem innák 2-3 napig, nem volnék ideges miatta vagy ilyesmi."

Én itt látok egy kis ellentmondást... Amúgy ha ennyire nagy a szád, próbáld ki, hogy nem iszol egy hétig alkoholt!


Ha nem bírsz enni, mert kijön belőled, akkor menj el orvoshoz, mert ez nyilvánvalóan nem egészséges, hogy a szilárd ételt nem tudod megemészteni. Erre nem megoldás az alkohol, ennyi erővel akkor miért nem vizet és üdítőket iszol? Nem kell ahhoz berúgni, hogy függő legyél.

2016. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!