Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami baja a csontozato...

Lehet valami baja a csontozatomnam fiatal korban?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és megszámolnom is sok, hogy hányszor törtem el valamelyik csontomat.

Nem részletezném különösen mindegyiket, de lényeg, hogy 5-6 (már én sem tudom) törésem volt. Csukló, kulcscsont, combom is stb. Illetve a testvéremnek is több volt már. A szüleinkek viszint sose tört el egy csontuk se.


Az orvosokat is kérdeztük, hogy lehet e valami baja csontozatunknak (nekem és testvéremnek), de mind azt mondta, hogy semmi baja a csontunknak egyszerűen csak balszerencsésen esünk. Mindegyik törésemböl, gyorsan, gond nélkűl felépűltem. Valójában az orvosok is erre alapoznak, mert a forrásból és az időtartamábol ameddigre összeforr arra lehet következtetni, hogy semmi baja a csontozatnak.


Mivel az orvosok ezt csak vizuálisan állapitják meg, akkor nyugodnék meg ha kivizsgálnának.


Privátilag (magánuton) szeretnék csináltatni egy DEXA-csontsűrűség vizsgálat-ot, amivel a végére járnék a dolognak és legutolsó esetben ha nincs semmi gond akkor megnyugondék.


Azt még hozzátenném a dologhoz, hogy estem én el nagyon sokszor, nem lett minegyiknek törés a vége, de azért ami sok az sok.



2016. máj. 26. 13:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Én csak TB-sen voltam, de biztosan lehet privát is. Mindent lehet, ha van rá pénz. Van üvegcsontbetegség, de az egészen más, azoknak a betegnek a külsejükön is látszik. Annyira nem lehet buta az orvos/ok, hogy az ilyet ne venné észre....(azért, én sem lennék nyugodt, jobb utána járni)
2016. máj. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!