Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anorexia utan sport? 15/l

Anorexia utan sport? 15/l

Figyelt kérdés
Van itt esetleg valaki, aki anorexias/ anorexias volt, de meggyogyult es tudna segiteni? Jelenleg 168 cm vagyok es 47 kg. Mostmar normalisan eszem, naponta 6x, összesen kb. 2000-2200 kaloriat. Tudom, hogy meg nem normalis a sulyom/ bmi-m, es el szeretnek erni egy idealis testsulyt a magassagomhoz, de az lenne a kerdesem, hogy ez hogyan oldhato meg ugy, hogy ne csak zsirt szedjek fel. Hany kilonak/ milyen bmi-nek kell ahhoz lenni, hogy sportolni kezdjek valamit? Meg milyen mozgasformat erdemes valasztnai, ami nem tul megeröltetö, de heti (akar egyheten többször is) rendszeresseggel/ kitartassal tudnam vegezni? Mert nagyon felek, hogy nem neznek ki valami esztetikusan sport nelkul.

2016. dec. 5. 06:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell semmifele BMI ertek ahhoz hogy sportolni kezdj.


Latatlanban nehez tanacsot adni, mert nem mindenki ugyanazt a sportot szereti csinalni.


En a helyedben elso korben valami aerob jellegu mozgast csinalnek, futas, bicikli, szobabicikli, futopad, elipszistrener. Es sulyzos edzest is csinalnek melle, de ha ez unalmas akkor keress valami csapatsportot, foci, kezilabda, barmi jo. A lenyeg a rendszeres mozgas.

2016. dec. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 0 18.5-ös bmi eléréséig nem sportolhattam. Ki voltam akadva, addig az életem volt a sport... Utólag visszagondolva, a sport csak hátráltatott volna a gyógyulásom során (ami kórházzal együtt is 2 évig tartott...)
2016. dec. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Èn anno, míg anorexiás voltam,nagyon sokat sportoltam, úsztam általában, még akkor is amikor már abban elfáradtam hogy bemásztam a medencébe. Mikor elkezdtem gyógyulni, leálltam a sporttal. És úgy gondolom ez volt a helyes. Mert azzal az aggyal nem úgy gondolsz a mozgásra mint öröm, hanem mint kaloriaégető vmire. Én azt mondom, ne sportolj addig amíg nem hízol egy picit. Nem kell addig. Pl gondolj bele, hogy ha influenzás beteg vagy akkor se ugrabugrálsz. Az evészavar is betegség. Inkább arra figyelj hogy ne csokitól hízz vissza, hanem egyél rendesen, egészséges dolgokat. Sok sok fehérjét.

Én már jó ideje tartottam stabilan a súlyomat (még kevesebbet mint ami most van), mikor újra a sportra gondoltam. Az úszás már nem ment, rossz emlékeket hozott elő... Átálltam a futásra. Èn viszonylag jól híztam vissza, de anorexiában annyi izmot veszít az ember, hogy mindenképp "eltunyul" amikor visszaszedi a kiloit, de ez nem baj. Miután elkezdtem futni,1-2 hónap alatt rendbe rázódott az alakom, feszesedtem, ès híztam is egy picig még.

Szóval én azt ajánlom, hagyd hpgy a tested összeszedje magát, ès csak utána állítsd újra munkába. Hiszen gondolj bele, mióta szenved, kell neki egy kis idő, hogy újra életre keljel, aztán mehet az edzés :)

2017. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!