Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy gyogyulhatnek meg az...

Hogy gyogyulhatnek meg az anorexiabol? 15/l

Figyelt kérdés
Pszichiaterhez jarunk, sajnos (meg) dietetikus nem segitett abbban, hogy hogyan kene taplalkoznom. Igy most ez is egy stressz bennem, hogy mikor miböl es mennyit kenne ennem, hogy egeszseges etelek altal, egeszseges utemben hizzak. Illetve a lelki oldala is erdekel, hogy lelkileg, hogy lehet az önbizalmat, önelfogadast erösiteni, mert utalom magam es igy nehez. Meggyogyult eveszavarosok tudnanak irni? Nagyon felek, hogy amikor elerem a normal sulyomat, hajas leszek. Mit jo sportolni? Kondi terem jo lenne? Sok minden erdekelne igazabol.

2016. szept. 23. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
2016. szept. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a padtársam/legjobb barátnôm küzdött hasonló problémákkal. Ô nem járt orvoshoz, fel sem ismerte magán, hogy ez a gond. Én pedig nem mondhattam el neki, hiszen akkor csak rontottam volna a helyzeten. Arra jöttem rá, hogy nagyon türelmesnek és támogatónak kellett lennem, bármit csináltunk, megpróbáltam vidámságban tenni azt, s ami fontos volt, hogy rengeteget bíztattam, hogy legyünk kinn, dumáljunk nagyokat stb. Egyszerûen azt próbáltam a tudtára hozni, hogy akár hogy is néz ki, én szeretem és szeretek vele lenni. Ami persze így is volt részemrôl. Szép lassan rájött, hogy nincs mitôl aggódnia, vannak olyan emberek a földkerekségen, akik úgy szeretik, ahogyan van.

Bár nekem nem volt ilyen problémám, a te korodban én is küzdöttem magammal, utáltam, hogy szôrösebb vagyok, mint mások, utáltam, hogy nagyon sovány vagyok (genetika), utáltam, hogy a körülöttem levôk utálnak azért, mert másabb vagyok,mint ôk és másabb dolgokat csinálok. Hatalmasakat bôgtem s legszívesebben ki se dugtam volna az orrom suliba. Nekem a környezetváltás segített. Találtam olyan társaságot, ahol jól éreztem magam, ahol szerettek és nagyokat nevettünk, sôt, egy idô után képes voltam saját hiányosságaimon nevetni. Odafigyeltem, hogh éljek munél aktívabban, bárhová hívtak, mentem, bármi megtetszett, mentem (igen, a jeggeimen abban az évben meg is látszott, de nem érdekelt, mert rájöttem, hogy csupán aktívnak és boldognak kell lennem).

Más tanácsot nem tudok mondani neked, csak a tapasztalaimat meséltem, hátha kedved támad neked is :-) és tudod... Az élet szép, s ha azt hiszed, nem az, csak azzá kell tenni kis idafigyeléssel. Merj kilépni a komfort zónádból, próbálj ki hasznos, új dolgokat, menj a szabadba, barátkozz új emberekkel. Szerintem elôször lelkiekben kell megerôsödj, a többi majd jön magától. :-) hajrá, légy ügyes! 24/L

2016. okt. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!