Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy szokhatnék le az éjjeli...

Hogy szokhatnék le az éjjeli pisilésről?

Figyelt kérdés
Minden éjjel egy azonos időpontban felkelek arra, hogy pisilnem kell. Megpróbáltam már lustaságból nem kimenni, de akkor meg nem tudok visszaaludni. Lefekvés előtt mindig elmegyek pedig wc-re.(kiskoromban volt még ilyen problémám, de már nem emlékszem hogy sikerült visszaállni)
2008. okt. 8. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2008. okt. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de itt nem találtam választ, hogy hogy szokhatnék le róla:) Tudtommal (szerencsére) semmi gond nincs a vesémmel, az igaz, h lefekvés előtt 3-4 órában megiszok egy liter folyadékot (mert nagyon szomjas vagyok vacsi után).
2008. okt. 8. 23:23
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Több oka lehet, hogy éjjel pisilned kell.

Lehet, hogy a veséd sok vizeletet választ el, mert pl. estefelé sokat iszol. De lehet, hogy nem ez a baj, és a hólyagod már kissebb telődésnél is pisilési ingert vált ki, amire felébredsz. Ezt kiválthatja a hideg, idegi dolgok, de más szervi dolog, pl.gyulladás stb.

Úgy veszem ki, hogy nemrég még nem volt ilyen gondod. Amikor éjszaka kimész, akkor mennyit pisilsz? - Sokat vagy keveset? - Ez közelebb visz a megoldáshoz. Minden éjjel felébredsz, vagy nem mindig? Nappal is gyakrabban kell esetleg pisilned?

2008. okt. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nappal nincs semmi gondom, éjjel amikor kimegyek, egész sok jön (általában olyan állagú, amikor sokat iszik az ember) Úgy kezdődött ez az egész, hogy én elég rossz alvó vagyok, minden kis zajra felébredek, és nyáron sorozatosan több napon át felébredtem telefoncsörgésre, zajokra, stb, és amikor felébredtem, egyúttal mentem pisilni is, és valahogy rajtam maradt. Nem minden nap van ez, de hetente többször megismétlődik, és nagyon bosszantó tud lenni..:S
2008. okt. 8. 23:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
-Megint én. - Az jó, hogy sok folyadékot iszol, de lefekvés előtt egy liter az talán már túl sok, mert az éjszaka folyamán a vese azt jórészt kiválasztja, a hólyag pedig ezt már nem tudja magában tartani. Ezt onnan is tudod, hogy ilyenkor nagyon sokat pisilsz. Régebben is ennyit ittál este? - Mert ha csak azóta kell éjjelente pisilned mióta sokat iszol, akkor talán ez a magyarázat.
2008. okt. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a rendszeres felkelés, plusz akkor már pisilni menés váltotta ki ezt a rosz beidegződést, és már autómatikusan felébredsz estleg akkor is,ha nem kell. Ha úgy érzed ne igazán, vagy nem kell, akkor próbálj visszaaludni, fordúlj oldalra, így kisebb nyomás éri a hólyagot. Vissza kell szoknod a nem felkelésre, ez kis ideig eltarthat.
2008. okt. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!:)

Régebben nem ittam ennyit, vagyis ittam, de eloszlott napközben, de most ez a maradék egy liter estére tolódott, mivel sokszor későn érek haza, és a mennyiséget amit kihagytam a délután folyamán, este pótolom. Megpróbálok nem inni este ennyit, és visszaállni a normálisba. Pl ma éjjel már sikerült, tegnap este úgy 6 deci teát ittam csak:)

2008. okt. 9. 10:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld a napi folyadék elosztást így ütemezni:

-reggel felkelés után sok folyadékot igyál, így hamar hidratálódsz

-napközben egyenletesen

-közvetlen lefekvés előtt max. 1-2 dl -t

2008. okt. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy az egy liter folyadék a ludas. :) Próbálj előbb vacsizni, és kevesebbet inni (persze napközben annyivel többet). Én sós ropogtatnivalót is majszolok az esti film alatt, ez bevált, pedig előrehaladott terhes vagyok. :)
2008. okt. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszi nektek:)

régebben talán kevesebbet ittam, de nem gondoltam volna, hogy ez az 1 liter sok így estefele...

2008. okt. 10. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!