Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék végleg leszokni?

Hogyan tudnék végleg leszokni?

Figyelt kérdés
Az egész három éve kezdődött akkor kezdtem el füvezni, amit nem is bánok, és a mai napig használom kb havi szinten(már csak), egyszer betépett és részeg állapotomban rávettek a keményebb drogokra, amik közül jó pár meg is maradt, igazából a gombán kívül nincs olyan drog amit ne próbáltam volna ki és jó párnál leragadtam többször leszoktam róluk, de eredménytelenül, egy idő után mindig vissza szokok.Hogy tudnék véglegesen leszokni? (Am és Methamfetaminokról van szó, és a kokainról) Volt már valaki hasonló helyzetben?Hogy szokott le? Minden tanács sokat segíthet...

2017. júl. 25. 16:24
1 2
 1/17 enes ***** válasza:
Költsd a pénzt inkább magadra. Új ruhákra, kondi bérletre, és a társaság, valamint a sport elfogja terelni a figyelmed. Mindenképpen keress más társaságot, mert úgy tűnik nincsenek rád jó hatással. Kezdj valami újba, új hobbiba, hangszer, olvasás, sport, akármi. Ha nincs változás, akkor érdemes lenne beszélned a barátaiddal, a családoddal, valamint érdemes lenne orvosi segítséget kérned. Nagyon szurkolok, minél előbb kezdj bele, mert ha egy adott szintre kerülsz onnan már csak az orvos segíthet.
2017. júl. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Orvosi segítséget nem szeretnék, mert volt már pár gondom miattuk.Most pár napja tiszta vagyok, próbálok leszokni, de minden egyes másodpercben érzem, hogy ez nem fog sokáig tartani, igazából jó buli volt, de mindennapossá vált és ez inkább szenvedés muszáj leszoknom valahogy, szóval akiknek sikerült, hasonló helyzetből írjanak pár tippet.. :)
2017. júl. 25. 18:49
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha nem bánod, hogy végig szívtad, toltad, dugtad az egész repertoárt, akkor miért akarnál leszokni? Bocsi, hogy bele vau vau. Sok sikert.
2017. júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem tagadom élveztem bulizni, főleg ecstasyval és amfetaminnal, napokig pörögni és élvezni az életet csodálatos dolog, de mikor már egy kis ideig is kimarad nagyon rossz, és hétköznapokban nem akkora buli napokig nem aludni és pörögni, a rosszul létekről nem is beszélni mert már hatalmas adagok kellenek, hogy be üssön és amennyire költséges ez, nem birom ki elvonási tünetek nélkül. ezért akarok leszokni, vagy legalább vissza fogni eléggé durván .
2017. júl. 25. 21:30
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1. lépés, keress egy nagyon jó kontaktot, rendes füvet, és tanulj meg füvezni. Ne csak szívni és beállni, hanem kontroll alatt tartani az érzést, majd irányítani. A fű nem a kezdet, hanem a végállomás - szól a mondás.

2. lépés, első lépéssel párhuzamosan keress egy hobbit, ami tényleg leköt.

3. lépés, ha elkezdtél megtanulni füvezni, és van egy hobbid ami le is köt, kezdj el tudatosan élni. Pl. étrendet, esetleg edzést, valamit vezess be az életedbe, amitől megtapasztalhatod milyen is kézben tartani a sorsod, ha csak egy kicsit is.

4. barátok. Igazi baráti kapcsolatokra fókuszálj, ismerkedj új emberekkel, más-más közegekből. Csak drogosból ne.

5. lépés, ha a fentiek sikerültek, már lesz egy kis motivációd, kezdj el tervezgetni és kezd el építeni az életed.

6. lépés, leszállni a fűről. Ha a fentiek sikerültek, akkor valószínűleg nem kerültél nagy lelki függőség alá. Igazából, nem nehezebb leszokni róla, mint a kávéról.


Szóval a lényeg: tapasztald ki, milyen is tényleg kézben tartanod és irányítanod az életedet, szépen lassan. Ha vért izzadva is, de lépj ki a nagyvilágba. Szakítsd meg a kapcsolataidat a kontaktokkal és barátokkal, akik benne vannak a dologban, akkor is, ha fáj. Fűhöz keress újat.

Ami a legfontosabb: legyél türelmes önmagadhoz.

Tapasztalatból írok.

2017. júl. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Most van kb a 6 napom amit tisztán töltök, az elvonási tünetek még mindig olyan durvák hogy megörülök, kösz a tanácsokat, tudok füvezni nyugi :) a zöld örök a lelkemben, csak a többire nem szerettem volna rákattani ennyire, kikészülök ettől az állapottól sajnos, de megfogadom pár tipped :)
2017. júl. 27. 10:18
 7/17 anonim ***** válasza:

Akkor jó, a zöld nekem sokat segített az elvonási tünetek enyhítésében.

Sajnos nem könnyű, nem kis akaraterő kell hozzá, kitarást!

2017. júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
44%
Ayahuasca...segít a függőségek kezelésébe, és az élethez is tanácsot ad. De bármit mond, onnantól kezdve az szerint kell élned.
2017. júl. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ezt a lehetőséget két ok miatt paszolnám :) 1. Nem tudok szerezni. 2 Nem rajongok a hallucinogénekért :)
2017. júl. 28. 19:37
 10/17 anonim ***** válasza:
4%

rávettek mi? persze..ha te nem akarod akkor nincs az a kényszerítő erő.

egyébként meg AKARATERŐ a kulcs. ja és ha annyira függő lennél akkor nem tudnl ilyen értelmes mondatokban fogalmazni.

2017. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!