Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet egy éjszaka alatt 1...

Lehet egy éjszaka alatt 1 kilót fogyni? Egy mérést kihagytam?

Figyelt kérdés

Tegnap kíváncsiságból elkezdtem mérni a súlyomat. Délután WC-zés után 106,5 kg voltam. Utána nem ettem semmit, de WC-re se mentem el. Lezuhanyoztam, lefeküdtem aludni.

Most felébredtem, kimentem pisilni, de aránylag kevés jött ki. Viszont... és itt jön a furcsaság:

Amikor megmértem magam, már csak 105,4 kg voltam.

Olyan nincs, hogy ürítés nélkül egy kilót fogyjon valaki, ez abszurd.

Ez hogy lehetséges?


2017. okt. 25. 06:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy ugyanannyi ruhában mértem le magam.
2017. okt. 25. 07:14
 2/4 anonim ***** válasza:

A mérleg nem pontos, esetleg izzadtál éjjel, stb - nem kizárt, de nem is túl gyakori. Éppen ezért nincs értelme mindig mérni magad.


De valószínüleg a mérleggel van valami, vagy össze-vissza mér - ezt ki tudod próbálni, hogy egymás után többször állsz rá, akkor látod, hogy ugyanannyit mér vagy sem. De lehet, hogy ha máshol áll a mérleg, akkor is mást mutat - ezért csak akkor van értelme a mérésnek, ha egy fix helyen van a mérleg és nem kell ide-oda rakosgatni. Lehet, hogy puha alapon(szönyeg) van, és ott sem megbízható, amit mutat. Ha meg régi, analóg mérleg van, az sosem pontos, illetve digitálisnál is sokat számít, hogy a bennelévöl elem mennyire üres.

2017. okt. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kétszer álltam rá egymás után, hogy biztos jól láttam-e, és ugyanott, ahol eredetileg is mértem.


Utána reggeliztünk, akkor már 106,3-at mutatott, pedig nem ettem egy kiló kaját.

2017. okt. 25. 20:08
 4/4 A kérdező kommentje:
Ma reggel ismét megmértem, 105 vagyok kereken. Az este még 106,5-tel feküdtem le.
2017. okt. 26. 05:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!