Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez a folt a bőrömön?

Mi lehet ez a folt a bőrömön?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy halvány véraláfutás-szerű folt van a mellkasom és a gyomrom közötti részen a bőrömön, pont középvonalban, a melleimtől kicsit lejjebb. Kb. a gyomorszájam tájékán.

Nagyjából 2 hete vettem észre először, nem tudom, hogy előtte ott volt e, igazából sosem néztem annyira meg magam a tükörben.

Koszfoltnak hittem vagy árnyéknak, mert annyira halvány, és nem is erős kékes vagy lilás színű, inkább csak szürkés. Akkor látható jobban, ha hátradőlök. Nem viszket, nem ég, nem fáj nyomásra sem.

Azért elég nagy kiterjedésű, 3-4 centi, de a szélei felé halványodik, pont mint egy tipli.

Ami elvileg nem lehet, mert ha meg is ütöttem volna magam ott valahogy, akkor 2 hete sokkal színesebb kellett volna legyen, mostanra pedig el kellett volna múlnia, de legalábbis halványabbnak kéne lennie, és nem az, inkább még egy árnyalatnyit jobban is látszik. Nagyobb azt hiszem nem lett.

Van valakinek BÁRMI tippje, hogy mi lehet ez? Valami furcsa bőrrák? ELhalás? Belső vérzés? Vagy a gyomrommal valami? Vagy megfoghatta valami véglegesen a bőrömet? Vagy valami érzékenység? Tapasztalt már valaki hasonlót?

Olvastam róla, hogy ütés nélkül is jelenhetnek meg véraláfutások, ha elpattan egy ér, de annak vagy fel kellett volna már szívódnia, vagy terjednie. Ehelyett változatlan és az is gyanús, hogy ilyen pontosan középen van.

Milyen orvoshoz forduljak ezzel egyáltalán?



2017. dec. 26. 00:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem viszket, nem hámlik, nem sebes, nincs ott sem anyajegy, sem szemölcs, sem gumó, semmi. Máshol is nagyon kevés anyajegyem van, azok is picik és hétköznapiak.
2017. dec. 26. 00:44
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt lehetségesnek tartjátok, hogy a melltartóm csatja megfogta így a bőröm? Elöl csatos, fogalmam sincs, milyen anyagból van, valami fém. Eddig csak simán fürödtem, attól nem jött le, most erősen átdörzsöltem luffa szivaccsal és 99%-ban eltűnt a folt. Ma pont ez a melltartó volt rajtam, az első észrevétel után pedig nem is figyeltem a foltot, hogy ott volt e. Ez lehet? Allergia, vagy csak simán ennyire fog?
2017. dec. 26. 01:28
 3/4 A kérdező kommentje:
Vagyis inkább csak 85%-ban jött le. Nem maradt szürke, de sötétebb ott a bőröm. Ez másnál is így van?
2017. dec. 26. 01:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Holnap mutasd meg a háziorvosnak.
2017. dec. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!