Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erős arachnofóbia (pókfóbia)!...

Erős arachnofóbia (pókfóbia)! Mit tegyek? (Több lent)

Figyelt kérdés

Olyan mértékben erős fóbiám van a pókokkal szemben, hogyha a közelemben van ömleni kezd rólam a víz, érzem hogy a pulzusom az egekben, ha pedig hozzám ér tehát mászik rajtam sírógörcsöt kapok, olyat amitől alig kapok levegőt. Nagyon zavar, szeretném leküzdeni, mindig elhatározom hogy nem félek, de ha "helyzet van" ez eszembe se jut csak a rettegés elönt.

Innen már csak pszichológus segíthet? Bár azt butaságnak tartom mert lelki eredete nincs ennek szerintem.



2018. jan. 12. 22:30
 1/1 anonim ***** válasza:

en is ugyanigy vagyok, csak hogy erzekeltessem, hogy mennyire rettegek es undorodok toluk, elmeselem, hogy mi volt par honappal ezelott.

reggel mar egyedul voltam itthon, mert a ferjem munkaba tartott mar, en meg mentem ki a konyhaba inni, amikor a fuggonyon meglattam egy oriasi meretu pokot. ( vastag labai voltak es kb dio meretu teste, nem tulzok. a kicsi es nagy pok kozott tudok kulonbseget tenni, nem latom mindet nagynak a fobia miatt, de ez brutalisan oriasi volt).

rettentoen megijedtem, kirohantam a konyhabol, es gondolkoztam, hogy most mi legyen. a ferjemet nyilvan nem hivhattam haza :D ugyhogy osszeszedtem minden eromet, bementem, hajlakkal rafujtam, amitol a foldre esett, es elkezdtem csapkodni egy papuccsal ( allatvedok kimeljenek most), de meg igy is el tudott szaladni es bebujt a szekreny ala... felkaptam az osszes cuccot, es sikitva kirohantam sirni az eloszobaba, becsuktam az ajtot, es aznap mar nem mentem be a konyhaba. ...meg meg kb 3 napig nem. :D

amugy en is elhataroztam mar h lekuzdom, de megis hogy kuzdjem le? biztos nem fogok emiatt pszichologushoz menni, de onkent se kezdem el megfogdosni a pokokat , ha latok egyet.

2018. jan. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!