Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azt hogy lehet megtiltani,...

Azt hogy lehet megtiltani, hogy a halálom után felboncoljanak?

Figyelt kérdés

Nyilván akkor ha nem áll fenn gyilkosság stb. gyanúja.


Ilyet lehet kérni a végrendeletben? Bár gondolom mire az előkerül már fel is boncolják az embert, nem?



2018. febr. 23. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Ha otthon halsz meg akár természetes halállal, akkor sem tilthatod meg. Ha kórházban,akkor elvileg igen. De ezt írd le előre, mert akkor is boncolnak majdnem minden esetben.

Ezt is csak onnan tudom, hogy sógornőm hosszú évek óta főnővér, és elintézte, hogy a menthetetlen anyját ne boncolják fel, pedig kórházban hunyt el, boncolták volna.

2018. febr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Vallási okokra sem lehet hivatkozni?


Szerintem nem szabad a halottat széttrancsírozni a halála után ha nincs rá különösebb ok.

2018. febr. 23. 19:45
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Azt sajna nem tudom. Érdeklődj utána.


Vagy talán ír itt valaki, aki ezt a vallási dolgot biztosan tudja.

2018. febr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
jó lenne letiltani, láttam erről videót, kb mint egy disznóvágás
2018. febr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem tilthatod meg, ha valamilyen betegségben halsz meg, automatikusan boncolnak, és ha órházban halsz meg, akkor is.


De nem tökmindegy? Akkor már RÉG meghaltál, a temetőben meg úgyis szétrágnak a férgek.

2018. febr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Attól, mert a temetőben szétrágnak a férgek, még nem akarom hogy egy asztalon meg szétvágják a hasamat és kiszedjék a belső szerveimet. Majd felnyissák a koponyám, kitépjék az agyam, és miután megnézegették őket, random visszarakják, mint a töltött húst.


Egy emberi test attól többet érdemel, mint hogy a fejébe visszarakják a beleit és kirakják a ravatalra.

(Sajnos nem mindig a megfelelő helyre kerülnek vissza a testrészek sem.)

2018. febr. 24. 19:37
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
A szerveidet ne féltsd, pont ugyanolyan ízlésesen rohad el az agyad a koponyádban, mint a hasüregedben. Egy holttesthez pedig csak mi emberek kötődünk érzelmileg, biológiai értelemben már csak baktériumok svédasztala.
2018. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Engedtessék azért meg nekem, hogy "féltsem" a holttestemet. Aki akarja, nyugodtan daráltassa is le magát felőlem akár a húsdarálóban is.


A továbbiakban azoknak a válaszait várom, akik tudják, hogyan lehet ilyen nyilatkozatot tenni. Köszi!

2018. febr. 24. 20:55
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
Tök mindegy, a magyar jogrendszer boldog-boldogtalant kötelezően boncolnak. Nem fog vergődni a patológus, hogy aznap még a te töpörödött agyadat is felszeletelje, ha nem muszáj. Ha muszáj, akkor pedig felbonconak úgy is.
2018. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

1-es vagyok.


Legegyszerűbb, ha megkérdezel erről egy ügyvédet, aki ért hozzá.

2018. febr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!