Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez tényleg pánikroham lenne?

Ez tényleg pánikroham lenne?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok és már kb 7 éve szedek szívritmus szabályzó gyógyszert. Évekig nem éreztem semmit aztán egyszercsak rosszul lettem ami azóta is kísér. Olyan rosszullét volt amit korábban nem éreztem de valójában nem is tudnám körülírni. Nagyjából olyan volt mintha egy telefon rezgett volna a mellkasomban, hányingerem lett, rázott a hideg. Na és azóta van olyan, hogy néha bedobban a szívem, úgy érzem, hogy nem normális ritmusban ver, túl szapora, elkezd izzadni a tenyerem/talpam, néha megszédülök és félek, hogy megáll a szívem. Ezek miatt voltam kardiológián, készült ultrahang, ekg, 24 órás ekg de nem mutatott egyik se semmit. Azt gondoltam béna volt a kardiológus mert én tudom, hogy érzem amit érzek. Nemrég pedig egy ismerősöm mondta, hogy neki ez pánikbetegségnek tűnik. Ti mit gondoltok leírás alapján?
2018. márc. 3. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Én pánikneteg vagyok de a mellkasombam sosem rezgett semmi. Nekem inkább úgy tűnik, hkgy történt valami fura dolog pl. Ez a rezgés meg a nagy dobbanások amitől baromira megijedtél és a többit már te generáltad. Szédülést, félelmet, izzadást, szapora szívverést. Ki kéne deríteni mi volt az a fura érzés. Miért szedsz gyógyszert? Mi a diagnózis? Én nem vagyok szívbeteg de nagyobbakat néha nekem is dobban pl. Ha stresszes vagyok vagy elfáradtam esetleg többet ettem és a gyomrom nyomja a szívem. Ha nem gyakran van ettől még nem kell megijedni.
2018. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha baja van a szívednek normális, hogy így érzel. Nekem a tüdőm műtötték azóta érzek minden oda nem illő dolgot és felek, hogy megfulladok. Ki kell vizsgáltatni de az a fura érzés nem biztos, hogy a szívedből jött. Én is éreztem már gyomor kordulást a tüdőm fura mozgásának. Pedig csak alatta van és megnyomta. Nem tudom mi a megoldás erre. Ezek a vizsgálatok azért kimutatják ha valami gond van.
2018. márc. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!