Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet ez? Miért érzem...

Mitől lehet ez? Miért érzem ezt? Valakinek volt már hasonló érzése, tapasztalata? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ezzel a kérdéssel már kb. 2-3 hete várok, nehogy csak valami hirtelen dolog legyen, és hogy ne feleslegesen tegyem fel. Az a helyzet, hogy ez az idő óta nagyon furának érzek mindent. Néha, ha eszembe jut (naponta 4-5-ször), olyan 5-10 percig, vagy akár több ideig, elgondolkodom azon, hogy én létezek, élek. Ez annyira furcsa, nagyon rossz érzés és idegesítő. Olyan, mintha az egész valóság egy álom lenne, és mintha nem tudnám elhinni, hogy itt vagyok, meg gondolkodom. Ilyenkor minden olyan furcsa. Olyan érzés, mintha nem lennék itt fejben, csak testben, és ez nagyon zavaró számomra. Például, mikor ma mentem, meg jöttem a suliból(biciklivel), az út közben szinte nem is figyeltem semmire (balesetet nem okoztam), csak tekertem, és azon kapom magam, hogy én már itthon vagyok. Minden nap a suliban elgondolkodom ezen, olyan 2-3-szor, akár tesiórán, mintha ott sem lettem volna, vagy épp nyelvtanórán... Történt olyan is, hogy mentem egy matekverseny eredményhirdetésére, és olyan volt, mintha nem is lettem volna ott.. meg pl., hogy a mamáméknál voltam, és odafele (és ott is) szinte nem is voltam ott fejben, annyira rossz érzés volt, szinte már fájt. Vagy még van az is, hogy elalvás előtt ezen gondolkodom, és olyan gyorsan eltelik a nap, hogy mire észbekapok, már megint este van... és mikor felkelek reggelente, olyan, mintha "visszatértem volna az álomvilágba", közbe pedig az előbb "voltam az álomvilágba", remélem értitek. Mintha az életem egy álom lenne.

A szüleimnek, testvéremnek, igazából senkinek nem szóltam erről, mert félek, hogy kiröhögnek, és ettől nagyon rosszul érezném magamat..

Igazából azt szeretném kérdezni, hogy ez mitől van, miért történik mindez? Vagy, valaki hasonlóan érez így? Mással is történik ilyen, nem csak velem?

Kérlek, ha úgy érzed, hogy ez valami kitalált történet, hogy hülyeség, és nem hiszed el, akkor ne válaszolj a kérdésemre! (Remélem megfelelő kategóriába írtam) Köszönöm! 12/L



2018. márc. 22. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ez mind igaz, akkor hamarosan azon kevesek közé fogsz tartozni, akiket különböző vallások felébredetteknek neveznek. Talán, hogy megnyugodj érdemes lenne olvasnod néhány könyvet Adyashantitól esetleg Ramana Maharsi tanításaiból. Túlzásba nem kell vinned, csak meg fogod érteni, hogy miért van ilyen érzésed és honnan jönnek ezek a gondolatok. Persze mondhatnám, hogy tanulmányozd a buddhizmust, kezdj el tai-chizni/jógázni stb. De ez olyan mintha egy forma 1-es pilótának azt mondanám, hogy vegyen egy gokartot és gyakoroljon. Persze később amikor majd a halálfélelem jön, segíthetnek ezek a technikák lenyugodni, de nem ezektől kell várni a megváltást...
2018. márc. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Pszichiátert kéne keresned.
2018. márc. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Derealizáció a neve. Nekem 11 évesen volt először. Nem igényel pszichiátriai kezelést, hacsak nem tartós vagy nagyon gyakran jön elő. Ennek viszont semmi, de semmi köze az ezotériához, ez egy pszichiátriai tünet.
2018. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! :)
2018. márc. 22. 18:42
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
Ez mind azért történik veled, mert hatalmas nagy változások mennek végbe a szervezetedben. Minden átalakul, növekedsz, fejlődsz, most kezdődik el az a folyamat, amikor lányból nővé érsz meg. Szerintem ne kezdj el ezotériával foglalkozni, mozogj, sportolj sokat.
2018. márc. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem minden második vagy harmadik nap van ilyen. Igazából én szeretek ezen gondolkozni, és valahogy mindig jobb kedvem lesz tőle és minden gondtalanná válik azalatt a pár perc alatt és mindenben látom a szépet a jót. Amúgy nem tudom ez mitől van de amilyen hirtelen jön olyan hirtelen el is múlik. (van még valami amit viszont nagyon nem szeretek, hogy néha olyan érzés tör rám, hogy nem fogom megérni a felnőttkort..) 14/l
2018. márc. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen..ha most mellőzzük a tudományos maszlagot a pszichológia bélyegeivel és a különféle bogyóikkal,akkor ez bizony a spirituális felébredés kezdeti jelei..


Írod,hogy naponta többször is elgondolkodsz a létezéseden,felébredéskor tudatosodik benned a földi szerepet játszó kis alvóéned...az most mindegy,hogy ez derealizáció vagy nem(nem ismerik az okot),a következő hónapokban úgy is kiderül,hogy ezek a "távollétek" súlyosbodnak-e,tudod-e kezelni,vagy pedig ösztönösen elindulsz egy felfedező úton valamelyik spirituális irányzatot követve...utóbbi is a szorongások és traumák feloldásával kezdődik...


ezek talán segíthetnek beazonosítani az érzéseidet:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

2018. márc. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)
2018. márc. 22. 20:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.
2021. nov. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!