Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nálatok hogyan jelentkezik a...

Nálatok hogyan jelentkezik a derealizáció, deperszonalizáció?

Figyelt kérdés
Mostanság néha olyan furán vagyok, mintha nem is én lennék. Nézem a tv és nem tudom ki van benne, vagyis elvileg tudom, de ezt valahogy nem úgy érzékelem. Sőt már semmit sen úgy érzékelem mint régen. Ez is derealizáció/deperszonalizáció lehet? Meg pl. most írok a gépe, de olyan mintha nem is tudnám hogyan működik ez tudatosan, de persze attól reflexből írok. Meg vannak olyanok, hogy alapvető dolgokat, mondjuk biólógiai folyamatokat elgondolok, és "nehezemre esik elhinni", ez nem tudom máshogy elmondani. Elég idegestő már, kezdem azt hinni, hogy őrült vagyok. Amúgy generalizált szorongásom van, és pánik is.
2012. szept. 29. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És pszihológus látott már? Bocsi a válaszért, de ő szerintem többet tud segíteni, mint akik ide válaszolnak (mint pl. én)
2012. szept. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Már voltam vele igen, bár kezelni nem kezeltettem magam.

Generalizált szorongásom van, és valszín pánikom is, csak gondoltam megkérdezem, ki mit érez :).

2012. szept. 29. 21:36
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Én meg úgy érzem, hogy ez a kérdés már legalább háromszor szerepelt a gyk-n. Ez most akkor de realizáció, vagy de perszonalizáció?
2012. szept. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
62%
Utolsó: Mindkető létezik. Van derealizáció és deperszonalizáció is.A kettő közti különbségre keress rá,ha érdekel.
2012. okt. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sokáig én is így voltam vele: amikor megszólaltam olyan volt, mintha nem is én beszéltem volna, mindennap olyan volt, mintha magamat kívülről szemlélném...sokáig tartott, de észre sem vettem és elmúlt. Pár évre rá pánikrohamot diagnosztizáltak. A pánikos tüneteim mostanára csökkentek, de még mindig iszonyatosan szorongok (nem tudom mitől). Pszichiáterhez járok, gógyszert is szedek, viszonylag rendezett az életem, eddig nagy lelki traumára nem emlékszem, és mégis.....:(
2012. okt. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Gondosz ez a szorongás :D.

Amúgy nálam sem volt nagy taruma (jó hát na, leesett a műhold :D), inkább érzelmi síkon mozog a dolog. Volt egy kis családi perpatvar, én féleltettem anyát. Ezt érzem kiváltó oknak.

Pánik pedig 2-3 hónapja jelentkezett, amióta táborban voltam. Hogy ez miért, az csak rejtély számomra. És mindig csak itthon :P.

Hogyan tűnt el? Gyógyszer hatására? Vagy a pánik csökkenésével?

2012. okt. 3. 07:24
 7/11 anonim ***** válasza:
01:13-as vagyok. :) Szerintem sokat segített a megfelelő gyógyszer megtalálása (ugyanis kb másfél évig szedtem olyat, aminek a hatóanyaga nem használt, de nem cserélték le) Amúgy konkrétan a derealizációm/deperszonalizációmkor még nem voltam pánikbeteg. Ez évekkel a pánik előtt jelentkezett, valamiért szorongtam, de nem tudnám megnevezni, h mi miatt. Hirtelen múlt el, észre sem vettem. :)
2012. okt. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nekem pont, hogy a pánikbetegség diagnosztizálása és elmúlása után jelentkezett. Nagyon nehéz megmondanom, hogy enyhült-e bármikor is. Nem vagy őrült, de nagyon sok lelki erő kell, hogy elfogadd, ignoráld. Engem az aggaszt a legjobban, hogy nem nagyon fog elmúlni, és ettől nagyon félek. Pszichiátert nem tudom megengedni magamnak, így hát arról már lemondtam. Az egyetlen dolog amit lehet tenni, hogy megpróbálod tartani magad és csinálni szépen a dolgodat. Nálam úgy 2 éve tart, remélem neked elmúlik hamarabb. :)
2012. okt. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Én meg úgy érzem, hogy ez a kérdés már legalább háromszor szerepelt a gyk-n."


Nekem már egyenesen hirdetésnek számít...

Aztán jön a Neuroptinos ember, aki maga keveri

2012. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy sokszor volt már, de sehol sem érkezik érdemi válasz :P.

Engem érdekel, mivel vannak fura dolgaim, amiktől megilyedek. Ilyen volt többek között a deperszonalizáció is. Most egyébként találtam róla pontosabb leírást, és megnyugaodtam, hogy ez lehet a gond, és nem épp megőrülni készülök.

Ha nem tetszik, nem kell megnézni a kérdést, más megoldás nagyon nincs. :/

2012. okt. 20. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!