Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas -Tsh (5.8), emelett...

Magas -Tsh (5.8), emelett normál t3, t4 érték mire utal? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
2018. máj. 13. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Szubklinikus szintű Hashimoto-thyreoditis.

Mennyi az aTPO-d? Ha nem mérték, akkor méress egyet mielőbb.

És kezdj el organikus szelént szedni, napi 2-400 mcg-ot, E-vitaminnal együtt vedd be. Plusz D-vitaminból napi 2-3000 NE-t, legalább egy-két órával később.


A doki hormontablettát fog felírni (Letrox, Eutyrox vagy L-tyroxin). - Ha nem fokozatosan akarja bevezetni, hanem pl. rögtön napi 50 mg-ot mond, akkor olvasd el a betegtájékoztatón, hogy hogyan kell szedni.

2018. máj. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A vérvétel előtt nem szedtem semmit, de A vérvétel óta szedek napi 400NE E vitamint és 4000NE -D vitamint, illetve babatervezo vitamint (jodmentes) a nőgyógyász javaslatára. Emellé akkor elkezdem a szelént is :-)


Ha a doki 50-el akár kezdeni akkor azt ne vegyem be??? Vagy mit csináljak?


Nagyon köszönöm a választ

2018. máj. 13. 21:09
 3/6 A kérdező kommentje:
Menjek újra vérvételre, hátha javított már az értékeken valamit az egy hónapja szedett vitaminok?
2018. máj. 13. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ha a doki 50-el akár kezdeni akkor azt ne vegyem be??? Vagy mit csináljak?"


Mivel mint kiderült, fiatal vagy, így azért jobb, mert inkább időseknél szokott gond lenni a hirtelen 50.

De ettől függetlenül lehetsz óvatos, és kezdhetsz 25-tel. A betegtájékoztató szerint 2-4 hetente lehet emelni az adagot 25-ösével, az orvos utasítása szerint.

Ezzel az a gond, hogy a "magyar gyakorlat" szerint nem szokták ilyen gyakran ellenőrizni a pm-markereket, csak három havonta. :(

Viszont a TSH-d nem vészesen magas, szóval valószínűleg elég lesz a napi 25 vagy max. 50 mcg.

Szóval én biztos 25-tel kezdeném, akármit is mond az orvos, és csak 4 hét múlva emelném 50-re. (Utólag vagyok okos, én sajnos hallgattam a dokira. Nem kellett volna.)

Egyébként az is lehet, hogy egyelőre nem írnak fel hormontabit még, csak majd ha jobban megemelkedik a TSH-d. (Ez megint problémás, de inkább nem megyek bele a részletekbe.)


"Menjek újra vérvételre, hátha javított már az értékeken valamit az egy hónapja szedett vitaminok?"


A vitaminok nem tudnak javítani az értékeken.

A D-vitaminnak van gyulladásgátló hatása (erről majd később), az E-vitamint nem tudom, mire jó azon kívül, hogy a szelén felszívódását segíti (amit ugyebár eddig nem szedtél). A szelén amúgy a T4 hormon T3-má alakításához szükséges. Tehát majd a rendszeres szedéskor lehet változás, jó esetben.

De akkor is elég három havonta nézetni. (TB-re sajnos nem fogják. Ezt sem.)


Ami pedig nagyon fontos, amit már kérdeztem: az aTPO-szint. Úgy látom, nem mérték. Pedig valószínűleg az már jócskán megemelkedett. (Ha a dokid jódmentes cuccot javasolt, akkor valószínűleg ő is Hashimoto-ra tippelt, vagy mégiscsak volt aTPO-mérésed, amiből tudja.)

Szóval ez az aTPO egy ellenanyag, a nagysága a szervezetben lévő gyulladás szintjét mutatja meg. Ugyanis a Hashimoto-thyreoditis egy autoimmun betegség, amikor is az immunrendszer tévesen idegen betolakodókként azonosítja a pajzsmirigy-sejteket, így elkezdi pusztítani őket.

Ezt a gyulladást lehet csökkenteni pl. D-vitaminnal (és kurkumával, meg fahéjjal stb.)

De nem akarok nagyon előre szaladni, feleslegesen "ijesztgetni".

Méress mielőbb egy aTPO-szintet, ill. nem ártana egy antiTG is (ez is egy ellenanyag), ez összesen 4 ezer forint körül van.

Nálunk lehet kérni a leletet emailben, akkor már aznap délutánra megjön, és nem kell másnap bemászni érte; szóval ha nálatok van erre lehetőség, akkor élj vele. :)

Majd írd meg, hogy mennyi lett.

2018. máj. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

aTPO sajnos nincs mérve :-( amint tudok valamit írok. Nagyon köszönöm a segítséget


Egyenlőre hagyjuk a baba gyártást?

2018. máj. 13. 22:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok orvos, de Hashimoto-s sajnos igen, szóval elég sokat tudok róla, de nem mindent. Az biztos, hogy amíg ki nem derül, mi a helyzet, én hagynám... Ugyanis egy autoimmun betegség nagyon komoly dolog.

A helyedben már a jövő héten megcsináltatnám azt a labort - ha nem Hashi, akkor hamarabb megnyugodhatsz; ha pedig az, akkor minél előbb kiderül, annál előbb elkezdhetsz tenni a rosszabbodás ellen.

2018. máj. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!