Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyukám alkoholistának számít,...

Anyukám alkoholistának számít, ha naponta megiszik 2 kupica pálinkát és néha még pluszban egy pohár vörös bort?

Figyelt kérdés
Mindkettő házi, azt mondja, hogy ez adja neki az energiát, amúgy dolgozik 8 órában.
2018. nov. 3. 11:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Es elofordult mar az hogy veletlen nem tudott inni?

Nem az az alkoholista aki mindennap iszik meg agressziv az csak az alkohol kovetkezmenye, hanem az aki nem tudja nelkulozni!!!

2018. nov. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Igen, ez a legnagyobb kérdés, mert nekem is volt olyan kollégám, aki minden nap, meló után legurított pár fröccsöt, gyak. a késő délutáni, esti folyadékbevitelét fröccsel intézte el. No most ennek sosem volt jele másnap, munka közben, soha nem is hiányzott neki meló közben, nem korlátozta ez semmiben, hisz nem itta le magát totál részegre minden délután... Viszont történt egyszer, hogy tovább melóztunk, mint ameddig szoktunk, este 6 óra felé már lehetett rajta látni, hogy hiányérzete van, nem tudom meddig küzdött ezzel magában, de akkor, mikor már láttam, megállt, legurított egy fröccsöt s arra kért, hogy hagyjuk abba. Na erre azért szerintem érdemes odafigyelni, ha erre hajlamos vagy, akkor ezt nem szabad megengedni magadnak. Van olyan ismerős, aki minden nap, meló után lehajtott otthon egy felest, az első dolga ez volt, mikor hazaért. Stresszes meló... 1-2 év elteltével észrevette ha ez vmi oknál fogva kimarad, akkor erős hiányérzete van, abban a pillanatban felhagyott ezzel a szokással, mert megijedt.

Szóval szerintem sokan vannak így, s mégha ez akár függőségnek is számít, én nem tartom alkoholizmusnak, mert ez egy olyan kötődés, ami könnyen megszakítható, pár nap alatt legyőzhető, nem szükséges hozzá szakember stb. Én is azt mondom, hogy az alkoholizmus ott kezdődik, hogy minden nap zsibbadásig, tántorgásig issza magát valaki és nem tudja ezt saját erőből leküzdeni, de ált. nem is akarják. Úgyhogy igazat adok a többieknek, szerintem is itt kezdődik a valódi alkoholizmus és szerintem is, amit művelnek az alkoholizmus körül azért az már egy kicsit túl van tolva!

2018. nov. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!