Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan műtenek egy fitymaszűkü...

Hogyan műtenek egy fitymaszűkületet és/vagy egy rövid féket?

Figyelt kérdés

Valószínüleg nekem mindkettő van, de eléggé félek, hogy ez az egész hogyan zajlik.

Mennyire fájdalmas, miket csinálnak lépésről lépésre, mennyi időbe telik, metélni kell-e, vagy sem, és ha igen, arról is kb ugyan ezek a kérdések.

17/f

Előre köszönöm a válaszokat!



2020. febr. 20. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem tavaly volt a műtét. Emberfüggő, hogy ki mennyire érzékeny, nekem az érzéstelenítés része volt a legrosszabb, bár szerintem mindig az :) Nekem metélték, de szerencsére lazára, így szép is lett meg maradt is annyi bőr, hogy nem feszül kellemetlenül merevedéskor.

A műtét lépéseit ideális esetben nem látod, én csukott szemmel feküdtem és végig beszélgettem a dokival. Részletes instrukciókat kaptam, hogy mit és hogyan kell a sebbel csinálni. Kb. 3-4 hét alatt szoktak a varratok kiesni; olyan előfordulhat, hogy a végén 1-2 varratot te magad húzol ki, mert már az akadályozza a gyógyulást, hogy benne van. Én azt mondom, hogy akinek indokolt, az vágjon bele, mert utána sokkal jobb a helyzet.

Azt nem mondom, hogy ne aggódj, mert mindenki aggódik (ez normális), de nem olyan borzasztó, megéri. :)

2020. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm😁 nekem amugy annyi a problémám, hogy merev állapotban nem megy hátra, de nem húzódik.. ez nem tudom jelenthet-e metélést, azért remélem nem😅
2020. febr. 20. 12:54
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok, jobban örülnék itteni válaszoknak, nem pedig privátoknak, itt talán jobban meg lehet bízni az emberekben, ha mindenki látja.

A figyelmeztető (!) és segítő üzeneteket pedig nagyon köszönöm!

2020. febr. 20. 22:15
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Lehet húzni a dolgot, de ha nem oldódik meg, akkor érdemes dokihoz fordulni. A műtét max. 1 óra, öltözéssél vetkőzéssel, konzultációval, maga a műtét nem fájdalmas. Az első 2-3 nap amikor a bőr forr össze, az kellemetlen, de mondjuk egy bölcsesség fog kivétel is az. Gyerekeknél 5 nap a teljes gyógyulás, nálad mint felnőtt 1 hónap, aztán be lehet vetni a lányok legnagyobb örömére.
2020. febr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17 e írtál,ha jól tudom 18 alatt szülői engedély kell a beavatkozáshoz.
2020. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!