Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért gyógyul a bőr ilyen...

Miért gyógyul a bőr ilyen nehezen?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete kipróbaltam egy új tusfürdőt, ami azt eredményezte, hogy a makkom és a fitymám durván kiszáradt. Elmentem bőrgyógyászhoz, aki azt javasolta kenjem heteken keresztül bepanthennel. Ilyen nehezen hatna? Javult nem arról van szó, de elég lassan és már idegesít. Itt a nyár lassan nekem meg ezzel kell sz@rakodnom. Valami jobb hidratáló krém nincs, ami 1 hét alatt megszüntetné?

2020. máj. 16. 13:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Közbe még kutakodtam, állítólag az ilyen fajta baba krémek is jó rá:


[link]


[link]

2020. máj. 16. 15:45
 12/21 anonim ***** válasza:

Igaz, a kamillás, pláne lanolinos termékek kifejezetten nyugtatják a bőrt.

Régebben létezett a hámosító Azulenol kenőcs, (talán gyógynövény boltokban még van) azt lehetett intim nyálkahártyára tenni, illetev olyan babakenőcsöket kell keresni amiben kamazulén (plusz lanolin esetleg) található.

2020. máj. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Amúgy találtam itthon kamillás hidratáló kézkrémet, azt szabad arra a területre kenni?


[link]


Pont ilyen típus, tudom nem jó kenegetni össze-vissza mindennel. De ez bőrbarát állítólag.

2020. máj. 16. 16:02
 14/21 anonim ***** válasza:

Hát... kézrevalót? Én azt intim tájékra nem merném tenni.

Ismerem az Atrixot, régi, jó márka, glycerines kézkrém, és kézen nagyon jól hidratál, de ha van benne olyan összetevő, ami bőrre ugyan jó, de a nyálkahártyát csípné, akkor inkább nem. Nivea is jó krém, de ha csak kézkrém, oda nem tenném.

Akkor inkább baba krém.

Például ez lanolinos:

[link]

2020. máj. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Akkor nem teszem rá inkább, szárazság se kellemes, hát még ha csípne falra is másznék. Szerintem, akkor marad a baba hidratáló krém, vagy a körömvirág.
2020. máj. 16. 16:17
 16/21 anonim ***** válasza:
Nyálkahártyával fedett területet csak folyó vízzel szabad mosni, tusfürdővel egyáltalán nem, szappant csak végső esetben szabad használni, akkor is csak nagyon óvatosan (ha begyulladt területről van szó). Bármiféle olajos/zsíros kenőcs hatására elhal a nyálkahártya felső sejtrétege, ami csak ront a helyzeten, marad a folyó víz.
2020. máj. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Már ezentúl nem is teszek rá ilyen szarokat az tuti, max valami bőrkímélő tusfürdőt. De most a bepanthent már le akarom cserélni, mert olyan nehezen hat hogy megőszülök, mire újragenerálódik. Holnap elugrok a DM-be és megpróbálkozok a körömvirág krémmel inkább, amit Megan javasolt. De azért akarom újrahidratálni, hogy normális legyen, mert zavar a szárazság. Az meg, ha minden igaz vazelines kenőcs és gyorsan hat. Már unom ezt a bepanthenes szarakodást.
2020. máj. 17. 20:23
 18/21 A kérdező kommentje:
Végül megvettem a baleás körömvirág krémet. Még csak egyszer kentem be, de már puhává tette az érintett bőrfelületet. Szerintem 1 hét alatt rendbe teszi :) Körömvirág - Bepanthen 1-0 Látszik, hogy a gyógynövényes krém jobban hat. Köszönöm ezt a krém javaslatot :)
2020. máj. 18. 14:38
 19/21 anonim ***** válasza:

Szívesen. Én, és a húgom is jobban szeretjük a gyógynövényes dolgokat.

Olyanokat ajánlok leginkább, amiket ki is próbáltunk.

Örülök, ha használ, amit ajánlottam. :)

Köszi, a visszajelzést.

2020. máj. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A kamilla kiszárítja a bőrt! ebben az esetben nem ajánlanám!


A tusfürdő is tartalmazhat olyan összetevőt, ami az érzékeny bőrt irritálja. Nézd meg az összetevőket és nézz utána, milyen hatásuk van!

2020. máj. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!