Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Munkahelyemen 8 órát állok...

Munkahelyemen 8 órát állok folyamatosan, néha néha mozgok, de főként egy helyben állok, és fáj a talpam, térdem!?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég kezdtem a munkát és 8 órát kell állni, nagyrészt egy helyben, de van hogy ide oda kell mennem közben.

Viszont iszonyatosan fáj a talpam illetve a térdem. Mi lehet az oka, mivel lehetne ezt a helyzetet javítani?

A bokámnál az inak is fájnak.


Valakinek valami tipp?

Mikorra szokna hozzá a lábam, vagy hogyan lehetne könnyíteni.

Munkacipő van, így annak cseréje nem megoldható hiszen kötelező viselet.


Válaszokat előre is köszönöm



2020. szept. 7. 22:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, mivel enyhítetted a fájdalmad? Valami tanács? Kenegetem lobalzsammal minden este. Kb mennyi idő volt megszokni, manapság pedig már abszolút semmi probléma nincs? Simán végigállod a 8 órát?

Válaszod előre is köszönöm! :)

Örömmel olvasom viszont hogy hozzászoktál, mert a munkám jó, ennyi hátrányom van jelenleg

2020. szept. 9. 21:15
 12/16 anonim válasza:
Próbáltam talpbetèttel, de semmit sem segített sajnos. Szerintem olyan 3-5 hétbe telt mire teljesen megszoktam. Ha van pl. 2 hét szünetem, akkor van hogy hétfőn fáj, de utána hozzászokik a lábam keddre. Simán végigállom azóta egyébként.
2020. szept. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nekem a talpbetét nagyon minimálisan segített az első nap, aztán ismételten ugyanaz mint eddig. Most járok csutortoknel de szetszakad a sarkam. Hétvégén lesz 2 napom pihenni. Szóval szenvedős hetem van, de ez van.

Ma pl délutánra 6. Munkaoranal előjött a terdfajdalom is 🙄

2020. szept. 10. 18:26
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha a harántboltozatnál fáj a talp, az többnyire a boltozat megsüllyedését jelzi, érdemes lúdtalpbetétet csináltatni. Az ilyen, sok állással járó munkakört érdemes kerülni, mert elősegíti a visszér tágulat kialakulását a lábszárban, egyben fokozza a trombózisveszélyt. Egyfajta testtartás hosszabb idő után egyoldalúan terheli meg a csigolyák közti porckorongokat is.
2020. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

A sarok része fáj alul ahogy ugye állok rajta, és a csont vagy nem tudom mi fájhat, egy tuti fájdalom csillapító semmit nem ért, kenegetés se igazán segít. Másnapra csökken a fájdalom mindig, de a munka 5.-6. órájában ismételten előjön 😕

Aztán a vége felé gondolom mikor már nem bírja a lábam, akkor a térdem / hajlatnál is kialakul egyfajta fájdalom.

Lúdtalp betét van a cipőmbe.


Nem örökre tervezem a munkát, ideiglenesen vagyok itt, első munkahelyem. Idővel váltani készülök

2020. szept. 11. 17:40
 16/16 A kérdező kommentje:
Azóta ülőmunkát végzek ugyanannál a cégnél! Nem mondom hogy jobb, mert ennek is megvan a maga hátránya, de így hogy tartok random időközönként pár perc sétát, tűrhető
2020. okt. 7. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!