Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Már 2 éve prosztatagyulladásom...

Már 2 éve prosztatagyulladásom van féljek, hogy elrákosodik?

Figyelt kérdés

Semmilyen bajtériumot vagy fertőzést nem mutattak ki nálam... Egyedül a vörösvértest szám volt nagyobb, tehát vér van a vizeletemben. Vannak időszakok amikor eléggé szagos de mostanában nem volt annyi baj vele. Valószínűleg az IBS mellé jött ki. Sok gyulladáscsökkentőt szedtem de már mindegyikhez hozzászokott a szervezetem és most egy időre leálltam velük.

Van, hogy ejakuláció után a vizelés fáj, de amúgy nincs váladékozás vagy nehéz vizelés... Kissé kételkedem is benne, hogy gyulladásom van, még akkor is ha a gyulladáscsökkentőktől jobb lett. Mit tegyek, olyan sokára kaptam időpontot az orvoshoz?

Próbálom minél többször üríteni a tárat, de már alig akar felállni, mert egyáltalán nem kívánom. Amit még észrevettem az az, hogy bármi éri a makkom felületét de legfőképp nyál, akkor egyből olyan, mintha hugyúti fertőzést keptam volna és kb 2 hétig el sem múlik



2022. máj. 4. 19:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom ezt a fórumot, ahol sorstársakkal lehet "beszélgetni" és tanácsot kérni tőlük:

[link]

2022. máj. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek 10 éve van és még nem rákosodott el.
2022. máj. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekem is volt. Elég sokáig tartott. Ráadásul nekem is volt IBS-em is.

De végül mindkettő elmúlt. A stressz okozta. Nálam sem találtak semmit sem. Hiába szedtem gyógyszert nem használt.

Étrendet is váltottam, meg életmódot is.

Mondjuk most megint kb az az életmódom és étrendem van, mint amikor gondom volt vele. De most mégis jól vagyok.

2022. máj. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A prosztatagyulladás nem emeli a rák kockázatát, "elrákosodni" nem tud. A véres vizelet kapcsán remélem a szükséges urológiai vizsgálatok már megtörténtek. Pollstimol szedése, bő folyadékfogyasztás, tartós ülés kerülése, napi szintű testmozgás javasolható. Esetleg panaszokat provokáló ételek kerülése. Merevedési elégtelenség okán szükség szerint PDE-5 gátló szöbajöhet.
2022. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Prosztata gyulladás apámnak 2 év alatt elrákosodott, gyógyszer mellett, gyulladás csökkentő, meg maga a prosztata gyógyszer volt és nemhogy lejjebb ment, hanem elrákosodott. Ez egy nagyon komoly betegség, nem is értem hogy engedheti az orvos hogy 2 évig gyulladásos legyen. Ha nem használ a gyógyszer, prosztata műtét kell, olyan ami leszedi a gyulladást, úgy kell elképzelni mint az alma hámozás. Nézesd meg a psa szinted vérvételen és az lesz mérvadó.
2022. máj. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
#5 sok férfi küzd hosszú éveken át prosztatagyulladással, mégse lesz belőle daganat. Ebből a betegségből nagyon nehéz végleg kigyógyulni, hullámzóan visszatér.
2022. máj. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#5 által leírtak semmiben nem tükrözik a jelenlegi orvosi szakirodalmat. A vsz. idős édesapjában a prosztatagyulladástól függetlenül jelent meg prosztatarák. A gyulladás nem emeli a rák kockázatát! Nem az orvos "hagyja" gyulladásban, hanem sokszor nehezen/nem kezelhető. Prosztatagyulladás műtéti kezelése nem jön szóba.
2022. máj. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#7, rosszul tudod hogy nincs műtéti megoldás, a prosztata gyulladás azt jelenti hogy a prosztata megnagyobbodik és apámnak olyan műtét lesz most hogy lefaragják a prosztatát, mert nem használt a gyógyszer, és utána kezelik sugárral. Sajnos a férfiak nincsenek tisztában a testükkel, itt meg olyanok válaszolnak akik itt ott hallottak fél igazságot. A prosztata gyulladásból nagyon hamar rák lesz sajnos.
2022. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én a szakorvosképzés során is használt magyar nyelvű urológia tankönyvből, ill. a hatályos nemzetközi irányelvekből szereztem ismereteim, nem tudom, te honnan. 1. Prosztatagyulladás esetén a prosztata nincs szükségszerűen megnagyobbodva. 2. A "lefaragás" (talán TURP műtétre gondolsz?) jellemzően BPH és kevésbé prosztatarák esetén alkalmazott eljárás, ami nem prostatitis, hanem más betegségek. 3. A prostatitis NEM növeli a prosztatarák kockázatát, ez az Amerikai Urológus Szövetség álláspontja.
2022. máj. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#9, akkor te vagy a szakértő és az orvos hülye. Elnézést...
2022. máj. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!