Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez akkor most bakteriális...

Ez akkor most bakteriális prosztatagyulladás?

Figyelt kérdés

Nem mutattak ki baktéeiumot se vizeletből, se ondóból. Egyszer tenyészett ki egy 10'3on valami de arra is beszedtem az antibiotikumot.

Érdekes, mert a gyulladáscsökkentőktől tűrhető lett a helyzet. Már tudok hosszabb ideig ülni és nem fáj rettenetesen az ejakuláció. Viszont!

Mikor szedtem az antibiotikus dolgokat, utána mindig jobb lett. Most igyanezt tapasztalom, hogy mikor szedek grapefruitmag cseppet pl vagy propoliszt, akkor szinte teljesen jó.

Hogy lehet ez?

Akkor mégis menjek el újra és újra laborba tesztekre, mert akkor kell lennie valami baktériumnak?

Azon is sokszor elgondolkoztam, hogy vajon ez tényleg prosztatagyulladás-e. Mert sosem volt vizeletcsepegésem vagy vizelési nehézségem. Inkább csak a fájdalmas ejakuláció és utána egy ideig fájdalmas vizelés volt a gond. Megesett, hogy fájt a prosztatám, ha huzamosabb ideig ültem, de most már ez sem aggaszt lassan egy éve.

Akkor kezdődött az egész, mikor romlott síkosítót használtam. Utána annyira fájt egy óráig, hogy nagyon be is gyógyszereztem magam. Mi lehet velem azóta? Ettől be tud gyulladni a prosztata?

Azóta, ha bármi "bejut" a húgycsövembe (úgy kell érteni, hogy rákerül a makkomra és történik valami action) akkor nagyon nagyon fáj. Legyen ez a valami a saját vagy más nyála vagy síkosító?

Lehetséges, hogy kihalt a nyálkahártya a húgycsövemben és nincsen semmi védelmi vonal a baktériumok ellen?


Bocsi a kusza stílusért. Nem volt túl sok időm leírni ezt.

Számtalan urológián jártam már és kb fél éve már nem is fájt a prosztatamasszázs sem. Tehát elvileg nincs is nagyon begyulladva.

Ha tudtok valami segítséget, hasznos információt mondani csak akkor írjatok. Folytatom az orvoshoz járást.

Előre is köszi :)



2022. okt. 6. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Megmondani nem tudom, mi a bajod, nem vagyok orvos (csak szeretnék az lenni egy nap). Nekem is voltak ilyesmi tüneteim egy éve kb, húgyúti fertőzéssel kezdődött (de volt ejakuláció közben fájdalmam is, húgycsőfájdalom), ami elhúzódott. Folyamatosan ez járt a fejemben és, mint utólag kiderült, konkrétan beképzeltem a végén a tüneteket, azért vettem már észre őket, mert csak erre fókuszáltam. Engem is teljesen kivizsgáltak, nem találtak semmit. Próbáld magad te is lelkileg rendbe tenni, de a leírásod alapján valóban inkább a húgycsöved nyálkahártyájával lehet valami. Ha valami bejut oda, akkor a prosztatád miatt nem érezhetsz fájdalmat, a húgycsöved miatt annál inkább. Azért menj el még egy-két urulógushoz szerintem (lehetőleg jóhírűhöz), végülis a krónikus prosztatagyulladás is lehet nagyon nehezen diagnosztizálható, a tünetei is sokszor teljesen változatosak, időszakosak, de ha ők sem találnak semmit hosszas vizsgálódás után, tényleg gondolkozz a lelki részén is a dolognak. Remélem, azért valamit tudtam segíteni.
2022. okt. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Király vagy #1
2022. okt. 6. 22:54
 3/3 anonim ***** válasza:

"mikor szedek grapefruitmag cseppet pl vagy propoliszt, akkor szinte teljesen jó."


Folytasd ezt a gyakorlatot. A baktérium kitenyésztéstől ne várj sokat, Csak olyan baktériumot tudnak kimutatni, aminek pontosan tudják a laboratóriumi kitenyésztési feltételeit. Azaz azt, hogy milyen táptalajon, milyen körülmények között hajlandó szaporodni és telepeket képezni. Ezt azonban csak nagyon kevés baktériumra ismerik. Ha meg a romlott síkosítóra gyanakszol, akkor még kilátástalanabb a helyzet. Ezekben a készítményekben mindig van valamilyen baktericid ill. bakteriosztatikus anyag, ha tehát mégis kitenyészik belőle valami, akkor az nagyon ellenálló baktérium. Ilyen nem ismeretlen a kozmetikai készítményeknél (pl. arckrémek).

2022. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!