Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Prosztata problémák orvoslása?

Prosztata problémák orvoslása?

Figyelt kérdés

56 éves férfi vagyok. Hallottam, hogy a prosztata állapotàt megtudják állapítani UH vizsgálattal.

Volt e már valaki ilyen vizsgálaton, tudtok e ajánlani valami jó helyet, ahol jók voltak a tapasztalatok?

Bp.- en élek.



2023. ápr. 18. 16:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Bármelyik urológus tud segíteni. De van egy rossz hírem, az RDV-t nem fogod megúszni sehol. Az UH-val együtt alkalmazzák. A fórumokon Dr. Merth Gábort tartják a betegek nagy prosztata(gyulladás9 szakértőnek. Már csak magánban rendel.
2023. ápr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A méretét megtudják mérni ultrahanggal. Merth Gábor is megméri az Affideában. Nekem RDV-t nem csinált 42 éves koromban, mert "nem kértem". Azt mondta, hogy csináltassak egy PSA tesztet. Abból jó eséllyel sokminden kiderül RDV nélkül is, sőt. Ha magánban akarnád csináltatni, akkor kérj psa-t, szabad psa-t, psa arányt.
2023. ápr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ezzel felesleges magánrendelésre menni.Ha további vizsgálatok vannak,az SzTK ba küldenek.
2023. ápr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Megkérdezem a háziorvost, hogy mire van lehetőség az SZTK-ban.

Mit tudbak megcsinálni az SZTK-ban.

Az a baj, hogy nemtudom mi az az RDV. A PSA teszt, az ha jól tudom, a pajzsmirígy működés.


Edesapám 89 éves, most van Szolnokon a kórházban.

Ott sima UH- val megállapították, hogy a prosztatája duplája a normálisnak.

Semmilyen más vizsgálatra nem volt szükség.

Egy rutin műtéttel kifogják neki venni. Nyilván, 89 évesen már nem akar gyereket.

Szép is lenne. 😄

Na ezért gondoltam, hogy jó dolog az az UH vizsgálat, és az nem kellemetlen.

2023. ápr. 18. 19:34
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

RDV = rektális digitális vizsgálat = a végbélen keresztül elvégzett prosztatavizsgálat

PSA = prosztata specifikus antigén teszt. Semmi köze a pajzsmirigyhez. Ha beteg a prosztata, akkor a PSA-szint megemelkedik a vérben. Ebből az orvosok következtetni tudnak például egy rosszindulatú daganatra.

2023. ápr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Oké.

Akkor érdeklődök a házi orvosnál.

Lehet, hogy egyelőre akkor elég lesz egy vérvétel is, mert ha jó az a bizonyos PSA szint, akkor nagy eltérés, illetve nagy baj nem lehet.

2023. ápr. 18. 20:18
 7/17 anonim ***** válasza:
És azért fontos kérni szabad psa arányt is, mert ha magasabb a psa érték netán, akkor az megmutatja, hogy vélhetően gyulladás, jóindulatú megnagyobbodás vagy daganat miatt van-e eltérés. Szóval kérj olyant is.
2023. ápr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi.
2023. ápr. 18. 21:09
 9/17 anonim ***** válasza:
#4: Én azért még 89 éves koromban is szeretnék nemi életet élni, de nem vagyunk egyformák, lehet, hogy vannak olyanok, akiknek ez tényleg nem számít. Sajnos manapság az orvosok inkább mészárosok. Eltávolítjuk, aztán hogy mi szenvedést okozunk ezzel a páciensnek az nem számít. A múltkor is meg mertem kérdezni az orovost, hogy a felírt gyógyszernek mi a mellékhetása, erre az volt a válasza, hogy ne foglalkozzak azzal. Megnéztem és úgy döntöttem, hogy akkor inkább nem szedem be, mert annyit nem ér. Meggyógyultam gyógyszer nélkül is.
2023. ápr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Szerintem majdnem 90 évesen már nem hiszem, hogy egy ember a szexualitáson gondolkodik.

Ebben a korban már sokkal fontosabb az egészség, hisz sokan ezt megsem érik.

Fontosabb, hogy tudjon rendesen pisilni.

De természetesen nem gondolkodunk egyformán.

2023. ápr. 20. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!