Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Van fitymaszűkületem?

Van fitymaszűkületem?

Figyelt kérdés
Már egy ideje azzal a tudattal éltem hogy fitymaszűkületem van mivel a makkom feléig nemtudtam húzni még lankadtan se de ez megváltozott pár napja. Kicsit erősebben húztam és egyszercsak egy kis fájdalommal hirtelen leugrott a bőr a fityma alá. Azóta minden nap lehúzom és nem csak lankadtan megy. Húzás közben fáj a fék egy kicsit a makk alján mielőtt leugrik a bőr. És mikor levan húzva a makk hátulján pont hogy sikerült lehúzni elöl meg fel van gyűrődve a bőr a makk alá és nemlehet tovább húzni.. Ez fitymaszűkület vagy nem?

dec. 22. 10:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Igen ez fitymaszűkület lesz menj el orvoshoz. Nekem gyerekkorom volt.
dec. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Gyermekkoromban*
dec. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Valószínű.


Nyilván az a normális állapot, ha minden kellemetlenség nélkül könnyen hátrahúzható a fityma.

dec. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Igen, fitymaszűkületed lehet (és lehet, hogy rövid a fitymaféked).

Urológusnál még nem voltál ezzel a problémával?

dec. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Első, nincs valami megoldás ami segít rajta? Nem szeretnék orvoshoz menni.


Negyedik, nem nagyon szeretnék orvoshoz menni.


Olvastam egy helyen hogy meleg szappanos vízben le fel húzogatni lassan a makk fölé és alá kell. Szerintetek segítene?

dec. 22. 10:39
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Talán, de ha túl erősen csinálod berepedezhet a bőr, aztán csak rosszabb lesz mint volt.
dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

"nincs valami megoldás ami segít rajta? Nem szeretnék orvoshoz menni."

Pedig az orvos a megoldás...

dec. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom, most hogy van, de ismerőseim, akik ilyen gonddal küzdöttek kb 20 éve, azoknak az orvos is valami spatula segítségével nyújtogatta a bőrt meg felírt rá egy krémet, ami túl sok mindent nem csinált, valószínűleg inkább a nyújtogatás következményeire volt, nem a szűkületre. Szóval "tornáztatni" otthon is tudod.

Ha annyira súlyos, hogy műteni kell, akkor meg azt már úgysem tudod megoldani otthon, és csak el kell menni orvoshoz.

dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%
magától nem fog elmúlni már ennyi idős korban
dec. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

"ennyi idős korban"

Nem is tudjuk, hány éves. :)

dec. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!