Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ezek a fitymaszűkület jelei?

Ezek a fitymaszűkület jelei?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van hogy merev állapotban nem tudom lehúzni a fitymámat a makkomról... 15/F ha igen akkor mit tudok vele tenni vagy ha elmegyek orvoshoz akkor az orvos mit csinál vele? csak komoly válaszokat kérnék légyszives... köszönöm előre is!
2011. jan. 18. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez bizony fitymaszűkület. Urológushoz elmész, megnézi, és valószínűleg metélni kell, de lehet, hogy bemetszés is elég lesz. Viszont nem csak teljes körülmetélés szokott lenni, van részleges is, ha épp túl sok bőr lóg túl akkor abból le tudnak csípni, nem muszáj az egészet levágni, nem tudom neked, hogy néz ki. Persze ernyedt állapotban lóg túl.
2011. jan. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Menj el orvoshoz. Kár szenvedni vele késöbb még rosszabb lesz. Engem múlthéten műtöttek úgyan ezért csak én évekig halasztgattam. végén nagyon ronda volt. Műtét nem túl fájdalmas,azt se mondom h kellemes túl lehet élni.Mütét után picit fajt,de inkab csak kellemetlen.
2011. jan. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Előbbi link javított formában:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__6..

Olvasd el!

2011. jan. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! egy kicsit elkeseredtem megpróbálom ezt a melegvízes technikát ha nemjön be akkor elmegyek orvoshoz... még 1 kérdés ha megpróbálom azt hogy nyugalmi állapotban lehúzom a makkomról a fitymámat és úgy hozom merev állapotba akkor is az a jelenség lesz mint hogyha erőszakkal hátrahúznám mikor áll? Előre is köszönöm
2011. jan. 19. 18:37
 5/8 anonim ***** válasza:
A körülmetéléssel vigyázz,valójában azt igen erős szükületnél kell elvégezni.A legtöbb esetben elég a 2 oldali apró bemetszét,(Z-plasztika).Az orvosokkal vigyázzni kell,mert sok egyből metélni akar.Menj urólogushoz és fürdéskor húzogasd óvatossan vízben akkor lauzzulnia kell,van akinek ez a módszer hónapok alatt helyre hozta a szükületét.Próbáld ki,de óvatossan,lassan csináld,ha nem jön be menj el orvoshoz.Ha egy orvos egyből a metélését javasolnál érdeklődj más alternatíva iránt,vagy keress másikat.
2011. jan. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én óvatos lennék a petyhüdt állapotban való hátrahúzásnál! Ha megmerevedik nagyon megfeszülhet, és berepedezhet a fitymád, amitől nagyobb szűkűleted is lehet. Nem beszélve az esetleges parafimózist! Vigyázz vele! De talán kérdezd meg EE-t, hogy mi a véleménye!
2011. jan. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha otthon nem mész semmire azzal, hogy finoman húzogatod a fürdés után fölpuhult bőrt, akkor az orvos csinálhat egy bemetszést, vagy plasztikát, vagy végső esetben részleges metélést.

A teljes körülmetélés tuti, hogy nem szükséges, mivel csak merev állapotban nem jön föl a bőröd, tehát nem erős a szűkületed. Ha ilyet ajánl az orvos, hogy teljes körülmetélést csinál (neki egyszerűbb tényleg), akkor azonnal hagyd ott.

2011. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
és ha kiskorú gondolom szülő kell hozzá :'D
2015. nov. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!