Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszükületet kell mütenünk...

Fitymaszükületet kell mütenünk. Nem szeretnénk körülmetélést sem, bemetszést sem. Van más megoldás? Igazán mütétet sem szeretnénk. köszönom aválaszt

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 16:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
44%

A lézeres beavatkozás annyival jobb, mint a szikével vagy az elektrokauterrel végzett, hogy ott nem keletkezik seb, mert a szövetek ott összeforradnak a magas, célzott hő segítségévél, így az nem is vérzik. Ha nincs vér, nincs seb, a vágás könnyebben és gyorsabban gyógyul, beheged.

A leggyakrabban féket égetnek így, nem nagyon érkezett visszajelzés arról, hogy RKM/TKM-et lézerrel végeztek volna TB-ra, max magánklínikákon jellemzőbb ez a fajta eljárás, amely külföldön gyakoribb.

A műtét alig 10-15-20 perces, mivel a forradás miatt varratokra nincs szükség, és helyi érzéstelenítésben végzik, ami annyit jelent, hogy a hímvessző tövébe körbe szúrnak 6-10x lidocaint egy pici, vékony hegyű tűvel, így alig érződik a dolog. A zsibbasztó szinte azonnal hat (kókasztólag), a műtétből így SEMMIT nem érez a páciens. (Egyik ismerősöm kétszer is átesett a beavatkozáson, először lézerrel szedték le a fékjét, másodszor meg szikével RKM-elték... tőle is tudom, amiket fent leírok.)


_ Jelenleg mit akartok elvégeztetni? Részlegest vagy teljest? (RKM/TKM)

_ A fiadnak megmutattad már a topikot, vagy ez a kérdés tőle jött?


Üdv: EE

2011. márc. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

köszi a választ,, én az anya vagyok.mutattam amit irtam, ö ugy gndolja ha ketten azt mondták mütét, akor egyértelmü.ami lehet hogy az is.de én ugy gondolom teljeskörü informálodást kell végezni, és ha szükséges, akkor pedig a legjobbat. a mütétek.lehetöségek közül.felhivtam a doktor urat.kérdeztem h részleges vagy teljes? a válasz az volt, annyit vág amekkora szükséges.és hogy gallért kell csinálni.nagyon ezt nemtudjuk hova tenni.aztmondta elég csunya szükület.


a féket nemtudom, nem kérdeztem.sokkalokosabb nem lettünk.

2011. márc. 28. 13:54
 13/23 anonim ***** válasza:
58%

"...a válasz az volt, annyit vág amekkora szükséges.és hogy gallért kell csinálni.nagyon ezt nemtudjuk hova tenni.aztmondta elég csunya szükület."


Én nem tudom, mennyire megy neki hátra, de a csúnya szűkület az akármi le7. Le7 összenőtt fitymavégi bojt, le7, kihegesedett fitymavég, le7 gyullad, erőteljesen szorító bőrgyűrű a fityba belős részén... nem tudom. Akkor lenne vmi fogalmam erről, ha kitöltenétek a kérdéssort, amit a 4. hozzászólásomban belinkelt [22:32] hivatkozás tartalmaz.

<1.> Rá kéne lépni a linkre.

<2.> Az ottani hosszú hozzászólásom legalján megkeresni a "KÉRDÉSSOR"-t, majd ráklikkelni.

<3.> A KÉRDÉSSOR 17 alapkérdést tartalmaz, amelyek nem olyan bonyolultak, és a lényegük az, hogy PONTOSAN TISZTÁZZUK, mi a probléma, ehhez a fiadnak RÉSZLETESEN MEG KELLENE ŐKET VÁLASZOLNI, a válaszokat pedig >>privát üzenetben elküldeni.

Ez nálam az első lépés arra, hogy vhogyan rekonstruál6ó legyen a probléma képzeleti szinten. Enélkül mindenkinek csak sablonszöveget tudok mondani az eddigi össztapasztalataim alapján.

A mi meg a gallért illeti, ahhoz tudni, ismerni kéne a szövegkörnyezetet, amivel a doki indokolta a "gallérozást". Ha meg nem tudjátok ezt (ti sem) hová tenni, akkor fel kellene ISMÉT hívni az orvost, és megkérdezni tőle! A fiatok fütyköséről van szó, ha vmit nem értetek, IDŐBEN tisztázni kéne, nem pedig akkor kapkodni, amikor már a műtőbe tolják a srácot. :-o Tudom, nem könnyű mindenre gondolni, de ez egy FONTOS dolog, hogy a kételyeket időben tisztázzátok, az orvossal pedig tessék előre lefixálni, hogy vél7ően mennyi fitymát fog hagyni!? Ha mást nem, van filc, be le7 jelöltetni vele, ahogyan azt a plasztikai sebészeknél is szokás, amikor átszabják az embert. Ha az orvos szerint csak a bojt a gond, akkor csak annyit engedjetek, de a srác is szóljon bele, mi az amit ő szeretne!?


A CO2-LÉZERES KM-műtét így néz ki:

========~========~========~========

(!!! FIGYELEM! CSAK 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK ill. ERŐS IDEGZETŰEKNEK!!!)

(Ha kíváncsi tizenéves tini vagy, ne ezzel akard sokkolni magad, mert rossz vége lesz! Higgy nekem, nem véletlenül figyelmeztetlek! Nem akarod ezt látni! ;-) )


1.) ÉRZÉSTELENÍTÉS beadása:

~~~~~

>> http://www.youtube.com/watch?v=pmBsgy_r4ng&feature=related

>> http://www.youtube.com/watch?v=7gZ_ktbytbQ&feature=related

___ 4-6-10 szúrással adják be a lidocaint, körbe, a pénisz tövébe. Ez a babáknál talán kellemetlenebb procedúra, mert szegények még elég nehezen tolerálják a fájdalmat, :-( ˙ de egy ilyen pici, vékonyka tűnél ez felnőttnek ill. leserdült fiatalnak az eddigi tapasztalatok és beszámolók alapján alapján már meg se kottyan. :-)


2.) A FITYMA egy részének ELTÁVOLÍTÁSA lézerrel:

~~~~~

>> http://www.youtube.com/watch?v=OM24kRU8uDM&oref=http%3A%2F%2..

___ A felvételen jól lát6ó, hogy itt viszonylag kevés fitymabőr lett eltávolítva, azonban ha azt az orvos szükségesnek ítéli meg, pár varratot a végén ide is beültet7, ezt orvosa válogatja. Szépen kifeszítik a fitymát két Mosquito-érfogó segítségével, majd a lézer végzi a dolgát. Gyors, és biztonságos.



*** *** ***

Ennyi a demonstráció. Ha van kérdés, csak bátran.

A [22:32]-es hszsomban felajánlott segítség még mindig áll, ha a fiad élni kívánna vele, lépnie kell feléje. Ha most ő ettől fél,... mikor nem fog? A műtőben -- ha nem készül fel, -- sztem még jobban parázni fog, mert nem készült fel lelkileg. Minél később lép, annál nehezebb elkezdeni felkészítenie magát a vár6ó procedúra okozta lelki nehézségekre.


Érdemes lenne a ugyanezt a hszsomat még párszor (min. 2-4x), lassan, de alaposabban elolvasnia, főleg a linket is tartalmazó, kiemelt rész ALATTI részeket. Le7, hogy a szűkülete fennáll, de nem az a főprobléma, hanem az, ahogyan hozzááll (túlzottan szégyenlősen). És az a műtéttel NEM LESZ MEGOLDVA, CSAK EL LESZ SMINKELVE! :-o


Az ilyen fiataloknál a nemi szervi rendellenességek éppen emiatt kettős problémát képeznek.

1.) Szervi rendellenesség

2.) Pszichés shock

Egyik sem oldja meg a másikat azonban a 2.) megoldása sokat segít7 az 1.) megoldásának kivitelezésében.



Üdv: EE

2011. márc. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

még mindig nemtom mi a részleges??

azt mondta azért kell gallért hagyni, ha netán késöbb még probléma lenne. ha jol értettem.


találtam mégegy ismeröst, a soten, hivom öt is, több szem többet lát, hátha ö többet is mondd.remélem a fiam elolvassa amit ajánlasz.és köszi

2011. márc. 29. 10:00
 15/23 anonim ***** válasza:
54%

Nincs mit! :-)

Ha nem vagy biztos benne, hogy elolvassa, akkor talán érdemes lenne együtt elolvasnotok és átbeszélnetek. Én legalábbis a fiammal így tennék érzéseim szerint. De az is le7, hogy 1xűen csak nem mer. Nem tudom, ő mennyire veszi ki a részét ebből az egészből, mennyire intéztek mindent úgy, hogy ő is lássa, hallja, amikor beszéltek az orvossal, mennyit kommunikáltok vele, mert ha nem őelőtte történik az őt érintő dolog megszervezése, kivitelezése, akkor le7, hogy csappan az önbizalma. Elvégre ebben a korban ő már egy felnőttkorú fiatal férfi, és ha gyerekként kezelitek (nem tudom... ), az visszafogja az önbizalmát, és visszahúzódó marad6 a srác, ami nem jó. Ebben a korban hasznos lenne, ha ő is kivenné a részét a szervezésből, tehát mindenben ne rátok hagyatkozzon! Merjen kérdezni, merjen beszélni. Muszáj azt a belső lelki gátlást elkezdeni oldani vmivel! :-o



A gallér általában -- ha jól GONDOLOM az eddigi jelzésekből -- a makk alatt felgyűrődő, maradék fitymára ért7ik, amely hátrafeszítéskor kisimul, de a fityma hátul van, uakkor nem tartják kézzel hátul, de nem is megy vissza, akkor ráncosan egymáshoz gyűrődik. De ez nem 100%, hogy így is értik, ez csak az én véleményem.


***

Az RKM (Részleges KörülMetélés) annyit jelent, hogy NEM AZ EGÉSZ FITYMA kerül eltávolításra, mint a TKM-során (Teljes KörülMetélés), HANEM CSAK EGY KISEBB RÉSZE, EGY DARABJA. Ez le7 csak a fitymavégi bojt, de le7 a fél fitymája is, egészen a peremig terjedően. A lényeg, hogy RKM esetén még marad némi fityma, amely rákúszik a makkjára és fedi azt.

TKM esetén NEM MARAD SEMMI BŐR, max a peremig megy alapállapotban, vagy MINDENT LEVÁGNAK RÓLA.

***


De mondom. Kérdéssor nélkül nem tudni még csak felbecsülni sem a szűkület súlyosságát, addig még csak tanácsot sem érdemes adni a hogyant és a mikéntet illetően... S:-s


Üdv: EE

2011. márc. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
16%
A teljes körülmetélést mindenképpen kerülni kell.
2011. ápr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

miért kell a teljeskörüt mindenképp kerülni??,?,

és



mi a hátránya teljeskörünek???

hogy néz ki a részleges????esztétikus???és annak nem az

a hátránya h beszükülhet ujra? voltunk a soten is azt mondták/ismerös/ h egyértelmü teljeskörü.

2011. ápr. 2. 14:19
 18/23 anonim ***** válasza:
54%

Az RKM-ről fentebb már leírtam sokmindent. A most frissen feltett kérdéseidre a válaszokhoz való linkeket is fentebb már adtam. Amennyiben megnézted volna őket, most tudnád a választ.


Hogy esztétikus-e valami, az orvostól és az általa alkalmazott technikától vmint a komplikációmentes gyógyulástól is függ. A visszaszűkülésveszély KIZÁRÓLAG AKKOR ÁLL FENN RKM ESETÉN, ha ...

1.) azt a műtétet végző orvos rosszul csinálja meg.

2.) a műtött fityma megyhagyott részét nem húzogatja hátra a műtétet követően a varratok kiesése után a páciens, tehát békén hagyja és nem mozgatja, edzi az első időszakban napi szinten többször is. A gyógyulás után egy idővel uis már magától megszokja a fityma, hogy mozgatva van, EMIATT nem fog visszaszűkülni, ráadásul a maradék még valamennyire a makk védelme, fedettsége is megmarad, amit, ha a pácien szeretné, VISSZA IS NYÚJTHAT ucsak VISSZASZŰKÜLÉSMENTESEN!!!


Az orvosok gyakran ijesztegetésnek szánják ezt a "visszaszűkülést", mivel a TKM-et jobban is támogatja a TB, nekik meg ez a kényelmesebb eljárás, pedig valójában CSAK annyi a különbség, hogy KEVESEBB FITYMÁT lézereznek le, vagy vágnak be és húznak fel egy kis műanyag/fémharangra, amivel a makkot lefedik, hogy az megvédje a belevágástól. Egy TKM-mel NAGYON SOK ÉP, NEM BESZŰKÜLT SZÖVETET IS LEVÁGNAK!


DE ENNEK JAVARÉSZE MÁR A FENTEBB ADOTT LINKEK ALATT ˙ L.E ˙ V.A.N ˙ Í.R.V.A˙!˙!˙!

Komolyan nem tudom most már, minek segítek nektek, hogyha meg sem nézitek rendesen... csak hajtogattok egy bizonyos kérdést...!? >:-s



FENT MINDEN SEGÍTSÉGET MEGADTAM, ameddig ti (te) is hajlandó(ak) voltatok (voltál) infókkal ellátni!

A FIAD meg SZÓLJON BELE a dolgokba!

˙ Ne mindent ti intézzetek, mert akkor meg elnyomjátok az önbizalmát! 18 ÉVES, ... NEM KISGYEREK MÁR!!! >:-o


Üdv: EE

2011. ápr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
23%

Valaki korábban egy másik topikban azt állította: "nem egy 'hű de barbár' dolog a körülmetélés"

Én ezzel azért nem értek egyet, mert világszerte egyre többeket foglalkoztat a téma, hogy igenis az. Én is nézem az amerikai médiát, ott is egyre inkább téma a "metéltessek vagy ne?" téma. Tiszteletben tartom, hogy vannak esetek, amikor valóban nincs más megoldás, mint a teljes, de ha van, akkor inkább azt válassza a fiad! És az előző hozzászólónak igaza van, nem kisfiú már a fiad se, szóljon bele ő is! "Anyuci kisfia"-féle gyereket én is ismerek, túlságosan korlátolt fiúk ezek, mert "anyuci" "megfojtja" már szinte a szeretetével és a féltésével, így a gyerek nem mer élni, se nem mer kibontakozni! Csoda, hogy szégyenkezik? Szerintem nem!


Mellesleg, ha valaki részlegest csináltat, még mindig marad valami játékszere "magányos óráira", amelyben vannak idegvégződések, amik nélkül nem ugyanaz a szex, és ztem a marok felülete sokkal érdesebb ill. kellemetlenebb ahhoz, hogy azt élvezni lehessen. Ugyanezt a szerepet tölti be a fityma, amit nálunk, metéltek körében a tenyér. Akkor meg miért veszítsük el azt, amit akár meg is menthetünk?

Szerintem ne hallgass arra, aki teljeset akar csináltatni! Szedjék csak le a beszűkült részt, de annál többet ne engedjetek, mert SEMMI ÉRTELME!

2011. ápr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszolóval!
2011. ápr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!