Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A fiam 12 éves, már 2 éve...

A fiam 12 éves, már 2 éve szörösödik (honaalj, herék), de a pénisze nagyon kicsi és vékony, fél kisujnyi. Van valami, amivel növelhető ebben a korban (pl:hormonkészítmények? )? nem akarom, hogy felnöttként alkoholista, vagy öngyilkos legyen.

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 11:55
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Kedves kérdező! Mielőtt feltennék neked néhány kérdést, amiből magad is rájössz, hogy mennyire alaptalan az aggódásod, és milyen hülyeségeket akarnál adagolni a saját gyermekednek teljesen értelmetlenül a saját és nem az ő aggályainak, hanem a TE alapjaiban is ELTÚLZOTT FÉLELMEIDNEK CSÖKKENTÉSÉRE, hadd kérdezzem meg, Te az apukája vagy az anyukája vagy a gyereknek?


Üdv: EE

2011. szept. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

EE megjegyzéséről jutott eszembe


ne vidd el orvoshoz!

mivel akkor azt fogja gondoloni hogy valamilyen baja van, ha elmondod az aggodalmad, azzal azt plántálod bele, hogy neki kicsi a pénisze, és ezne fog aggódni folyamatosan, és komplexusai lesznek, és ha teszem azt 13-15 centi lesz neki csak (és nem 25) akkor állandóan ezen fog parázni, nem mer majd a nőkhöz közeledni


szal ne csinálj semmit! és neghogy neki szóólj amiatt mert szerinted kicsi a pénisze


és ahogy írtam, kicsi pénisz is lehet normális/nagy, ha megtellik vérrel

2011. szept. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én az anyja vagyok a fiamnak,és nem méregetem,hanem csak van szemem és a fürdőszobában igenis látom.egyébként az apjának is feltünt már(külön élünk tőle).Én ovónő voltam és az ovisaim közül is volt akinek már abban a korban is nagyobb volt.Az övé most kb 2 cmnyugalmi állapotban izgalmi állapotban pedig nem láttam és nem is akarom(vagyis nem tudom hogyan hozhatnám fel ezt a fiamnak).Egyébként pedig a fiammal mindent megbeszélek(a felállást még nem) és ő az aki szégyenlős a társai előtt és ő kérdezgeti hogy ez normális-e.én eddig megpróbáltam megnyugtatni,hogy igen,de hazudni nem akarok neki ezért is tettem fel itt a kérdést.Minden választ megköszönök.
2011. szept. 27. 12:57
 14/32 anonim ***** válasza:
62%
Nekem az unokaöcsémnek 13 éves koráig mivel folyton mérte nyugalmi állapotban 3 cm volt,aztán fél év alatt magasságra is tök sokat nött a gyerek,meg magömlése is lett és olyan 7-8 cm lett fél év alatt neki.Van akinek eleve kicsi pénisze van,sőt van aki az átlag 12-13 éves korban jellemző szőrősődéssel szemben csak 15 évesen kezd szőrősődni és addig olyan kinézetű mint egy kis alsós.Szerintem ez nem betegség,az jó ha tudsz beszélgetni,beszélj vele,hogy vannak akik előbb és vannak akik később fejlődnek és a méretek is igen eltérőek felnőtteknél is,csak az ő nyelvén,az ő szintén.Szerintem még nem kell aggódnod,de ha tudsz válaszolj a kérdéseire.
2011. szept. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

ha kérdezi, akkor nyugodtan kérdezz rá, mekkora neki felállva

ha felállva is picike, és egy év múlva is ekkora, akkor vidd csak orvoshoz


de most mondom neked, a fiadnak vérpénisze van


esetleg még azt megteheted, hogy a gyereked nélkül elmész a gyermekurulógiára és ott megkérdezel egy szakorvost, van e vmi teendőd, van e okod aggodalomra

2011. szept. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Hali ismét!


Gtam, hogy az anyja le7sz, rájuk jellemzőbb férfitémában fölöslegesebben is aggódni, esetleg pánikolni. (általánosságban.)


Kedves Kérdező!

Semmi baj sincs a fiaddal, nem kell türelmetlenkednie egyikőtöknek sem. Dokihoz meg ne vidd el, mert az se fog tudni mit kezdeni vele, max megvizsgálja, a fitymaszűkületet kizárja, herék meglétét ellenőrzi és kész. De a méretre uezt fogja mondani.

És most elmesélném neked egyik tapasztalatomat.



>>>>>

Ismertem egy akkor még 12,5 éves fiúcskát, akinek egyik nagyszüleje a mi utcánkban lakott, így viszonylag gyakran összefutottunk, születése óta ismertem. Ugye serdülőkorban voltak akkor és akkori egyik legjobb barátjával ill. osztálytársával gyakran jártak errefelé, és elég gyakran beszélgettek már a szexuális dolgokról. 1x becsatlakoztam hozzájuk, onnantól már sikerült megnyernem a bizalmukat, és nagyon sok mindenre megtanítottam őket, mire figyeljenek önmagukkal kapcs,... pl. önvizsgálat, óvszerhasználat,... stb.

Ebből kitalál6od, meg is vizsgáltam őket. Akkor már 13 évesek voltak, és a srác, akiről beszélek, ő nagyon szorongott a vizsgálatkor. Évekkel később tudtam csak meg tőle, hogy azért szorongott, mert attól félt, mit mondok, reagálok rá, amikor meglátom neki, hogy mennyire pici!?


Megszólom érte? Kiröhögöm? Megalázom?

Ezek sztereotíp félelmek. Ő elsüllyedt volna szégyenében azzal a 3 centijével, amekkora neki akkor volt, valójában pedig én semmi ilyet nem csináltam, ez némiképp megnyugtatta, a végére meg viszonylag feloldódott vmennyire.

A barátjának már nagyobb volt, az övé 9 centi volt akkor petyhüdten, ha a túltengő fitymát nem veszem számításba. Mindkettőnek szőrösödött márpedig,... dO.ob


Aztán? Eltelt 2 év, mindketten óriásit nőttek. Ekkor már csak a szomszédságunkban lakó sráccal maradtunk kapcsolatban, ismételt vizsgálat során elképesztő változást tapasztaltam. Petyhüdt állapotban óriásit nőtt neki,...megvolt az 13 centi is. Mereven meg 17-18-ra megnőtt, húspénisze volt ez is tény. Akkor? Miről is beszélünk mi? dO.ob

<<<<<



Miért akarja sok szülő annyira, hogy a gyerekének kígyóuborkaméretű pénisze legyen már a serdülőkor KEZDETÉN!? Én is szerettem volna, ha annyira nagyra nő odalenn, és ma nincs is gondom efelől, noha nem akkora, mint egy kígyó, de nem gáz, mert a csajok nem ezt nézik! ;-)

Azonban azt is mondtad, hogy a gyereket is elkezdte érdekelni ez a téma, akkor viszont inkább a következőt tedd:



Előszöris,... nyugodj meg te is, mert ez ilyenkor úgy még a gyermek 16-17. évéig természetes állapotnak minősül. Ülj(etek) le vele és beszélgessetek. főleg az apja tudna ebben a segítségedre lenni, hisz ő maga is volt 1x kisfiú, neki is le7tek ilyesfajta elgondolásai, vágyai, ábrándjai,... félelmei.


Értes(d)sétek)meg vele, hogy mindenki különbözik, ahogyan az arcunk is,... mindenkinek más, nem sablonos. Serdülőkorban ez hangsúlyosabbá válik, mert mindenkiben ketyeg egy óra, amely mindenkinél máskor jelez. (Példa: Van akinek korábban kell kelnie, míg van aki később megy pl. dolgozni.) Na ilyen az ember is. Van aki hamarabb (10-11-12) van aki később érik meg nemileg, ebben semmi rendellenes nincs. Ez a természet rendje.

Tudom, te is tudod, meg a férjed is,... manapság meg főleg mindenki türelmetlen, mindenki azonnal akar mindent egy szuszra, "de nem kell a folyót sürgetni! Folyik az magától is! ;-D


Ráadásul olyan lassan, visszanézve mégis hamar telik el az ember fiatalkora, és ő most még gyerek! :-o

Ne azzal foglalkozzon, hogy a többiek miért serdülnek hamarabb, ők miért különböznek, hanem azzal, hogy maximálisak élvezze ki azt, hogy ő most még gyerek, mert ez a kor minél hamarabb elillan, minél kevesebbet élte ki benne magát, könnyen előfordul6, hogy felnőttként meg visszasírja azt az időszakot, amíg kölyök volt.



Még azt tudnám javasolni,... úgy képzelje ezt el, mint az ünnepvárást, akár a nagyböjtöt, akár az ádventet. Akkor is várjuk a nyuszit, vagy a "jézuskát". Na,... itt ez az időszak még pár évig eltart, de addig is, míg várjuk, hogy eljöjjön, addig is izgalommal tölt el bennünket az az idő, amíg várakozunk, tele vagyunk vágyakozásokkal,... vajon mit hoz a nyuszi!? Mit hoz a "jézuska"? Vagy esetleg december 6.án a Mikulás? :-)


Jó érzés kapni? Ha mindennap kapnál, nem tudnád azt értékelni. Így meg hogy van egy hosszas várakozás, ami ezt a felnőttkort megelőzi,... így tud csak igazán teljes lenni maga az ünnep, amikor a már fizikailag is kifejlett gyermek betölti a 18-at, és elmegy legjobb barátaival méltóképpen megünnepelni azt. Egyetértesz velem, kedves Anyuka?

Egyetértetek velem ti is, kedves többiek, akik hozzászóltak eddig? :-)



Üdv: EE

2011. szept. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

>...

*Van aki korábban (10-11-12), van később érik meg (azaz 15-16-17-18 éves korában kezdődnek csak be a változások. Emiatt ne szomorkodjon! :-o )


(ez kimaradt az előbbiből.)


Üdv: EE

2011. szept. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
nagyon korrektek a tanácsok amiket kaptál...magam életéből annyit, hogy nem kell elkeseredni, ha kisfiúként kicsi...lesz az még nagyobb is...de előbb egy -két próba...pl. az önkielégítés...ha még nem csinálja, akkor nincs nagy vész, majd fogja, és akkor kiderül...nem kell vinni sehová...túl korai megijeszteni...aztán ha jön egy igazi nő...na az majd kezelésbe veszi, és helyreáll az egoja...akármekkora...csak az a nő, na az legyen megértő...többet ér bármely urológusnál...14 évesen írd meg mekkora, ha áll a cerkája...és főleg "gyakorol"-e?
2011. szept. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 MaDic válasza:
100%
Nem az a kérdés, hogy mekkora a nemiszerve, hanem az, hogy a szőrösödés megjelenésével párhuzamosan elindult-e a serdülés folyamata. Fiúknál ezt a here térfogat növekedése jelzi legkorábban. Ha 12 évesen már két éve hónalj és szeméremszőrzete növekszik, de a heretérfogat 4 ml alatt marad illetve a pénisz, a herezacskó nem indul fejlődésnek az gyanús és házi gyermekorvoshoz, majd endokrinológushoz kell vele fordulni. Ha a szőrnövekedéssel párhuzamosan a herék is növekednek, a fiú testmagassága is növekszik, akkor előbb-utóbb a penis növekedése is elindul. Pénisz növelésére hormonkészítmény nem létezik. Ha nagyon aggódsz, vidd el a gyermekorvoshoz aki meg tudja állapítani a serdülés stádiumát és el tud irányítani megfelelő szakorvoshoz, ha szükséges.
2011. okt. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a felnőtt kedvesemnek is szunnyado allapotban 2-3 cm, és mereven 14 cm. Mit akarsz attol a kisgyerektol? Én ugy gondolom, nagyon nagy problema van a fejedben, és nagyon beteg, perverz a kerdesfelteves. Pubertas elott allo gyereknek hormont adni, mert "kicsi" a futyije? Nooormaalis?!
2011. okt. 11. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!