Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Piros foltok a makkon. Mitől...

Piros foltok a makkon. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kb 2-2.5 éve piros foltok jelentek meg a makkom tövében, nagyon ritkán égető érzéssel jár.

Legelőször, a megjelenés után kb 1 évvel voltam először dokinál. Általános bőrgyógyászat. Szerinte ez nem fertőzés, hanem valamifél öröklődés. Nem hagyott nyugodni, elmentem egy magándokihoz, szintén bőrgyógyász. Ő azt mondta, hogy gombás fertőzés lehet. Adott rá kenőcsöt (Pimafucort) amivel kentem, amíg volt benne, de nem múlt. Elmentem újra, felírt másik két fajta kenőcsöt. (Mikogal; Locoid Lipocream) de ezektől sem múlt. Elmentem egy harmadik dokihoz, szintem magán bőrgyógyász. Ő is gombás fertőzésre gondolt. Gyógyszert + kenőcsöt írt fel(Omicral + kikevert kenőcs). Már ez is elfogyott, de foltok nem múlnak. Párommal óvszerrel védekezünk, de orálisan szoktuk csinálni ez miatt. Kicsit már kezd elegem lenni belőle, 3 orvos nem képes konkrét dolgot mondani, és 1 év kezelés után semmi változás.

Valaki látott már hasonlót? Ha valóban gombás fertőzés, mennyi idő alatt kellene elmúlnia ? Esetleg valami hatásosabb gyógymódot ismer-e valaki?

Köszönöm előre is a segítséget!


2009. máj. 28. 03:54
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Javítás:

[...]Orálisan NEM szoktuk csinálni ez miatt.[...]

2009. máj. 28. 03:56
 2/28 anonim válasza:
80%
A barátomnak is ugyan ez a problémája. Az orvos közölte, a stressz az oka.Azoklnál jön ki,akiknek egyébként is érzékeny a bőre,és a sömörre is hajlamosak...Csak a tüneteket lehet enyhíteni...
2009. máj. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ :)

Nem vagyok egy stresszes típus.

Kicsit örülök is neki, és kicsit nem is, mert ez azt jelenti, hogy sosem fog elmúlni, és szerintem nem valami vonzó látvány. Szerencsére a jelenlegi párom nagyon megértő, nem is találja taszítónak. Te hogy vagy vele? Nem zavar? Te szoktad neki orálisan csinálni? Ő is érez néha égető érzést?

2009. máj. 29. 00:17
 4/28 anonim válasza:

Engem nem zavart eddíg, de ő nagyon kétségbeesett emiatt,ami sajnos a szexuális életünk rovására megy :-(... Ezen a weboldalon viszont találtam egy netcímet,csak még nem volt időm megnézni: www.videoklinika.hu . Valaki akinak ugyanaz a problémája mint nektek, ő ajánlotta. Ott talán választ kapunk :-).

Szia!

2009. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
82%

Üdvözlet!

Először is csak miattad regisztráltam, nekem is ugyanez a bajom, 100%-ig ugyanezen mentem végig.

Nekem 7 hónap eddig. Szedtem én is minden nyavaját, kezeltek baktériumra, gombára többször is. Minden féle krémmel kentem, enyhült néha de nem múlt el. Van mikor nem is foltos, van mikor piros foltos.

tabik: Omicral, tarivid, Tinidazol-pol, Supplin, Azi sandoz, fluconer, flucohexal,diflucan.

Krémek: candibene,canesten,canesten plus, betadin krém,oldat, pimafucoort krém.

Ezeket mind kipróbáltam, ha nekem nem segített szerintem lehet benne valami, hogy nincs is bajunk.

Mivel te is sokmindent szedtél, kentél rá.

Én azt javaslom, hogy próbáld meg amit én (folyamatban van) nem kenek rá semmit, nem szedek semmit.

Lehet, hogy a sok kence miatt a bőre annyira meggyengült, hogy most már amiatt ilyen?! Nekem ezt is mondták.

Azt tudom én is, hogy nagyon kellemetlen, rossz érzés.

De lehet, hogy pszihésen saját magunk alatt vágjuk a fát, hogy bestresszelünk rajta és jobban előjön.

Volt egy idő mikor a netet bújtam minden nap és kerestem a megoldást. Most várok pár hetet és ha nem múlik akkor std labor! Neked is javaslom, hogy ha nem múlik a pihentetéssel se akkor egy próbát az is megér hátha kimutatnak valamit. Nekem már van beutalóm is.

Mindenesetre ha találtál megoldást vagy valamivel sikerrel jársz engem is értesíts légyszíves!

Üdvözlet és jobbulást!

2010. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
76%

Nekem is hasonló problémám van. Kb. egy hónapja piros foltok jelentek meg a makkomon, fájdalmat nem okoz, néha kicsit viszket, néha kicsit csíp, de csak elenyesző mértékben. Orvosnál még nem voltam vele. A fórumokon sajnos mindenütt kb. csak ennyit találtam erről- egy szlovák fórumon szintén nem találtak választ erre, egy angol nyelvűn pedig csak egy ideiglenes megoldásról számol be egy fickó. Hydrocortisone-t tartalmazó krémet kent rá amitől eltűntek a foltok, de mikor abbahagyta a használatát, újból előjöttek. Az ottani "net-doki" szerint csak "some form if irritation" ezért is segített rajta az az irritálás elleni kenőcs. Legalább is egy időre... Itt olvasható: [link]

Az az igazság hogy nekem volt dolgom egy-két örömlánnyal, (óvszerrel), de amint látom, normális párkapcsolatban élők is megkapják.

2010. nov. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
73%
talaltal mar ra valami gyogymodot?
2010. dec. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
73%
2010. dec. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Nekem is sajnos ilyen problémám, hogy a makkomon megjelentek piros pötyök, és olvasgattam a javaslataitokat, és én pl: Bepanthen krémet alkalmaztam, és kétszeri bekenéssel javulást tapasztaltam! Mostmár nincsennek olyan élénk piros pötyök, hanem látszódik, hogy visszahúzódtak, és nem is viszked, és semmi baja nincs! Én azt ajánlom, hogy aki csak teheti probálja ki, nekem bevált!

U.I. Rodó.

2011. jan. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is ez a problémám és ahogy olvasgattam a neten úgy látom, hogy nagyon sokan küzdenek ezzel a problémával. Azt már leszűrtem, hogy több dolognak is lehet ilyen tünete. Lehet gombás fertőzés, amit nem feltétlenül mástól kap el az ember. Sőt! Ezen kívűl lehet valamilyen gyulladás (prosztata, hugyhólyag, mellékhere) aminek következtében baktérium kerül a makkra az ondóval vagy a vizelettel és ettől "pöttyösödik" be a makk. Sajnos mindegyikkel nemigyógyárszhoz kell menni. Azért mondom, hogy sajnos, mert mint a fenti tapasztalatok is mutatják, ahány orvos, annyi féle diagnózis és feleslegesen vetetnek meg veled egy csómó kenceficét meg tablettát. Inkább vennék meg egyet akármennyiért, de az segítsen. Egyébként nekem most nincs párkapcsolatom és még is vannak pöttyeim, ami a sokat segíthet a diagnózis szűrésében. Sajnos már pár hónapja rendszeressé váltak a pöttyök, ami csak úgy múlik el ideiglenesen, ha pl. nem tusfürdővel mosom meg, hanem szappanal, aminek ugye van baktériumölő hatása is, nem úgy mint a tusfürdőnek, ami csak illatos :) Vagy pl Canestennel is elmúlik egy időre. Szóval húzom halasztom a dokit, de sajnos nagyon úgy tűnik, hogy kénytelen leszek elmmeni, mivel állandóan visszajön a probléma (ami egyébként semmilyen egyéb tünettel nem jár az esztétikai problémán kívül) így arra gyanakszom, hogy vagy valóban valami gyulladásom van, aminek nincs egyéb tünete vagy valami gombás fertőzés a szervezetemben (pl Candida vagy hasonló).

2011. febr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!