Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Piros foltok a makkon. Mitől...

Piros foltok a makkon. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kb 2-2.5 éve piros foltok jelentek meg a makkom tövében, nagyon ritkán égető érzéssel jár.

Legelőször, a megjelenés után kb 1 évvel voltam először dokinál. Általános bőrgyógyászat. Szerinte ez nem fertőzés, hanem valamifél öröklődés. Nem hagyott nyugodni, elmentem egy magándokihoz, szintén bőrgyógyász. Ő azt mondta, hogy gombás fertőzés lehet. Adott rá kenőcsöt (Pimafucort) amivel kentem, amíg volt benne, de nem múlt. Elmentem újra, felírt másik két fajta kenőcsöt. (Mikogal; Locoid Lipocream) de ezektől sem múlt. Elmentem egy harmadik dokihoz, szintem magán bőrgyógyász. Ő is gombás fertőzésre gondolt. Gyógyszert + kenőcsöt írt fel(Omicral + kikevert kenőcs). Már ez is elfogyott, de foltok nem múlnak. Párommal óvszerrel védekezünk, de orálisan szoktuk csinálni ez miatt. Kicsit már kezd elegem lenni belőle, 3 orvos nem képes konkrét dolgot mondani, és 1 év kezelés után semmi változás.

Valaki látott már hasonlót? Ha valóban gombás fertőzés, mennyi idő alatt kellene elmúlnia ? Esetleg valami hatásosabb gyógymódot ismer-e valaki?

Köszönöm előre is a segítséget!


2009. máj. 28. 03:54
1 2 3
 11/28 anonim válasza:

A Canesten nem segít.

Én kaptam egy olyan fülest, hogy az sem jó, hogyha túlságosan is tisztogatod. Elveszíti a péniszed a savasságát. Pláne a lúgos szappanosvizezéssel..


Én 3 napja elkezdtem, hogy csak tiszta hideg víz és semmi más.. picit apadtak..

2011. máj. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:

próbáljatok ki egy dolgot ami minden betegséget fertőzést kiűz a szervezetből :)


1kg akácméz

6 fej fokhagyma


a fokhagymát össemorzsoljátok és összerakjátok a mézzel majd 1 hónapig érlelni hagyjátok és utána egészen ehető ízel napi 1 evőkanállal elfogyasztjátok és ez minden betegséget vírust, fertőzést, stb.. kiűz a szervezetből elméletileg :)


remélem tudtam segíteni ezzel próbáljátok ki mindenféleképp évente 1x javasolt megcsinálni


üdv.

2011. júl. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Zsubab válasza:
100%

Sziasztok fiúk!


Én ugyan lány vagyok (és megértő barátnő), az én páromnak is ilyen a problémája, én már rávettem, hogy mennyen el orvoshoz, szerintem ez az első, amit érdemes megtenni. Ha ez nem vezet sehová, próbáljátok meg hogy nem tisztálkodtok túl sokat, (napi max 1x fürdés) mivel ahogy a hüvelynek, úgy a pénisznek is van saját "normálflórája". Ha fürödtök, és a tusfürdő vagy szappan a kérdés, több dolgot próbáljatok meg. 1: Baba szappan (mivel ebben nincsenek nehézfémek, króm, kobalt, nikkel, amik a tusfürdőben). 2: gyógyszertári babafürdető érzékeny bőrre (hogy ne irritáljon) 3: Sima víz, hátha tényleg csupán irritáció. Nekünk ezek javítottak már a dolgon, de visszatért a probléma, hátha nektek nem fog. Persze az 1x-es fürdés nem ellentéte a normál higiéniának, alapos lemosásnak, szárazra törlésnek vagy egyéb. És az orvostól nem kell félni, nem biztos hogy meg tud gyógyítani, de lehet. Ha sikerül, nyertél vele. Ha nem, semmit sem veszítettél. Remélem segítettem, és ha van egyéb ötletetek, mi is várjuk.

2012. aug. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Skylaer válasza:
72%

Sziasztok


Nehéz lesz úgy leírni hogy érthető legyen, de megpróbálom :)


Nekem is hasonló problémám van, csak nem viszket, nincs égető érzés, nincs semmilyen tünete, de már múlik ^^.

Csak találgatni tudok, de nálam nagy valószínűséggel a túlzott tisztálkodás okozza a problémát. Minden

együttlét/önkielégítés után megmostam, lehet túl alaposan is. Előjöttek a foltok, kb. 2-3 kisebb a makk alsó részén.


Amire én gondolok az annyi hogy nem volt természetes védőrétege, ahogy fentebb írták "Elveszíti a péniszed a savasságát". A következő alkalommal amikor sperma kerül rá az esetleg okozhat irritációt. Próbáltam elég sok kencét, néha jobb lett, máskor mintha semmi nem történt volna.


Furcsán hangzik, de nálam a neutrogena bevált, reggel megmosom, szárazra törlöm, utána bekenem, és ugyanezt fürdés után is. 2 hete csinálom, szinte teljesen eltűntek a foltok. Még 1 hét pihenő azért lesz biztos ami tuti. Többet nem tudom hogy bírnék-e :D

Tehát kb. 2-3 hétig mellőzni kell az együttlétet/önkielégítést.

Összefoglalva, nálam a bőrregeneráló krém vált be.

Megpróbáltam végiggondolni hogy elkaphattam-e valamit, de akkor is előjött amikor nem volt kapcsolatom.


Orvosnál, bőrgyógyásznál nem voltam vele, tudom, oda kellett volna először menni.

2012. okt. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 indasz válasza:

Sziasztok.

Nekem is ilyen problémám van, már 2 éve. Voltam sok teszten, és mind negativ, nincs semmilyen gombás, se fertőző betegségem. Az orvosom azt mondaja, hogy ilyen fajta a péniszem és hogy szebb már nem lesz!

Csak azt nem értem, hogy miért van az, hogy néha tök normális, (pár napig), és utánna fokozatosan romlik a helyzet, napról napra jobban látszodnak a piros pöttyök, és a makkom bőre is néha kiszáradtnak tünik, majd megint mintha semmi gond se lenne.

Ti megtudtatok valamit ezzel kapcsolatban? Stressz okozhat ilyet? meg a bőr gyengesége? ennyi? nincs rá más gyógyir?

2013. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:

Nekem is ez a problémám.

Nálam 2011 novemberében kezdődőt, akkor voltam dokinál is szerencsére nem volt semmi. Akkor a doktornő "ung boraxatumot" irt fel. Mikor visszamentem mondom múlik, de komolyan elég szépen és mondta ha előjön ismét a piros folt, vegyem elő a krémet és használjam ismét. Mivel már 1-2 hónap után egyre jobban előjött ez a piros folt így canesten kezdtem használni.

Én 1 éve canesten kenőcsöt használok, heti szinten 1-2-szer. De javulás nincs. Amikor használom akkor javulást láttok, de mikor nem használom akkor ismét visszajön és néha viszkető érzést érzek.

Én tehát nem probáltam semmit és csak 1 szer voltam dokinál.

Elé stresszes az életem. Nem tudom miért de apróságokon is izgulok vagy stresszelek, nem tudom hogyan lehetne ezen változtatnom.

Félek attól hogy nem e cukorbeteg vagyok. Mert azt is olvastam hogy nem múló gombás fertőzésre utal a cukorbetegség. 27 éves férfi vagyok.

Másoknak mi segített?

Ti mit használtok? Valakinél van házi gyógymód?

2013. márc. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:

Nekem is tart a huzavona már 3 éve, és nem múlik el véglegesen. Legjobban a gomba ellenes gyógyszerekre reagált, és krémekre. de ha azok elfogynak pár hét és vissza tér. Egyszer tenyésztettek candidát is ki, de egy másik bőrdoki szerint azzal nem kell foglalkozni, mert az bennünk él. De szerintem tuti vmi gomba csak nem jól kezelik, a dokik is csak kísérleteznek...:( Lehet egy évig kéne szedni egy gyógyszert h kiölje. Aztán volt hogy ilyet mondtak h féreg és féregpetétől is lehet ilyen az ágyék ezen része. Szóval nem vagyok okosabb. Az is lehet gyerekek h egy városban élünk vagy környéken és ha visszanéznék kiderülne h egy helyről jött a baj...:)!

Szóval két dolog érdekel. Az h egy helyről jött e, és hogy ha van akinek megoldódott az írja le a gyógymódot, kúrát, gyógyszert. Adagra, szedésre, stb...

2013. ápr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 indasz válasza:
A vizeléssel mindenkinek stimmel minden? Mert, pl. nekem nem... mások előtt nem tudok vizelni egy régi hulyeség miatt, és szerintem kitágultak az ereim amikor mások előtt erőlködtem, és nálam ez okozhatja a problémát. Azért pirosabbak a kelleténél a hajszálerek a makkomon. És a bőröm is érzékenyebb. A bőr érzékenysége másnak is köszönhető, például a tulzott tisztitgatásnak, hisz az sem jó neki, mint ahogy azt az előttem lévők is leirták. Szoval oda kell figyelni... De a lényeg, hogy nem bőrbetegég, és nem is gombás vagy más fertőzés stb... legalábbis nálam. Ha nem viszket, csak nagyon néha, akkor nem gomba, tuti. Sok sikert mindenkinek :)
2013. ápr. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:

Nálam Isten tudja mikor kezdődött, de nekem nem fáj nem viszket semmi egyéb hatás nincsen, csak a "látszat", hogy a makkom egy részén (mindig ugyan azon) nem tudom miért, de egyik napról a másikra vörös lesz, a maradék részén, meg száraz a bőr. Utána megmosom és rá pár órával már teljesen normális legkésőbb másnapra. Orvosnál nem voltam, de akár volt sexuális együtt lét akár nem, mindig előjött bizonyos időközönként. Viszont ez a mindig ugyan ott dolog zavar. Valakinek hasonló?


Másik: a pénisz tövében ahol érintkezik a pénisz a herezacskóval ott néha viszket, ha megvakarom akkor még rosszabb, majd elmúlik. Ez főként akkor szokott előjönni, ha a herezacskó "merev" állapotban van, mint pl. együttlétnél. Erre orvos azt mondta, hogy csak irritáció, de valahogy nem értek egyet vele. Szintén hasonló? Valamilyen krém segített?

2013. máj. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
Én is hasonló problémával küszködök, de mint megfigyeléseim során kiderült valami allergia/irritáció a tisztálkodókrémek valamelyik összetevőjére ez. tusolózselével való tisztálkodás katasztrófa! teljesen kikészíti a makkomat, megjelennek a piros foltok, pár nap mulva hámlás és aztán regenerálódik. régen hagyományos szappannal tisztálkodtam, akkor kezdődött a dolog, de már úgy elfajult, hogy amikor tusoláskor véletlenül ráfolyik a tusfürdő már tudom, hogy pár napig olyan lesz, és így is van minden alkalommal! úgyhogy nekem egyértelműen a megoldás az intim mosakodó, amelyet bármely drog/parfümériában meg lehet vásárolni! remélem van akinek segítettem...
2013. máj. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!