Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületem lehet?

Fitymaszűkületem lehet?

Figyelt kérdés

Most nem tudom eldönteni, hogy orvoshoz forduljak-e, vagy mit csináljak még anyáméknak se tudom elmondani, hogy hogy mondjam el... "hát muter p*rnó közbe észrevettem, hogy nem megy hátra teljesen a fitymám"

Szóval nemtudom még... Annyi, hogy a fityma merev állapotban csak a farkamnak a rózsaszín-lila részének kb a feléig megy vissza, egy nagyon kicsit lejjebb... Tehát nem megy teljesen hátra egyáltalán...


Érdekelne, hogy a fitymaműtét után valószínűleg meddig kell kórházban maradnom, illetve műthetik-e ezt? És mennyi idő alatt jön rendbe?


16/F


Kérlek szépen csak komoly válaszokat adjatok, mert nem vicc téma!!!!


2013. febr. 27. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Ehhez nagyon nincs mit hozzátenni. Ez a szüleid hibája. Ha gyerekként ( 2-3 évesen) megnézették volna a gyerekovossal, akkor már el is felejtetted volna. De még most sem késő. Menj el az orvosodhoz, akihez tartozol, és mond el neki a gondodat. Nem kell megindokolnod sem. Ez van, és kérsz segítséget. Ő majd tudni fogja a teendőket.
2013. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszóló ,ez nagyon nem így van.Nagyon járatlan vagy Te ebben a dologban .
2013. febr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Anyám kb 12 éves koromig mindig bejött a fürdőszobába és mondta, hogy húzzam hátra... Lankadt állapotba simán, minden probléma nélkül hátramegy... csak merev állapotban látszik kb 2cm a makkból... ezért nem tudom, hogy mi lehet ez
2013. febr. 27. 15:17
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

Hali!


Nnos... legelőszöris idéznék tőled...

"...még anyáméknak se tudom elmondani, hogy hogy mondjam el... "hát muter p*rnó közbe észrevettem, hogy nem megy hátra teljesen a fitymám"..."

_ Jellemző. Mindenki, aki fél, az vonakodik vmit megtenni, amit márpedig meg kőne, azt az illető, akiről szó van -- jelen esetben te -- pontosan tudja is. A "hogyan"-nal foglalkozik, nem pedig a "mi"-vel, EMIATT van (vagy) összezavarodva, s nem tudja (tudod) elképzelni, hogyan is mondd ezt el szüleidnek. Annyira képtelenségnek tűnik ezt elmondani neki (bár ezzel inkább férfihoz fordulnál, mert ez jellemzően "férfidolog"), hogy emiatt inkább bagatellizálsz, elkomolytalankodod a szituációról való elképzelést, ezzel is próbálod magad lebeszélni arról, hogy ezt elmondd a szüleidnek. Nem kéne! :-o


Én éppen emiatt nem nézek TÉVÉt, mert az CSAK A FELSZÍNESSÉGRE, a "HOGYAN"-RA NEVEL, nem a jóra! Elveszi az önbizalmadat! :-o


Ha el akarod nekik mondani, akkor menj oda, ültesd le, és mondd el neki(k) ugyanazt, amit itt nekünk leiirtál, és NE MAGADBÓL INDULJ KI! Te uis azt hiszed, megszégyenülsz, pedig anyukád -- még be is vallod -- bejárt hozzád a fürdőbe, hogy hátrahúzassa veled azt a fitymát, ergo IGENIS FOGLALKOZIK VELED, ÉS NEM ÉRTENÉ FÉLRE! :-o

Attól még nem lesz vki homokos, hogy más péniszét azon céllal figyeli (meg), mert vagy kíváncsi, vagy viszonyítási alapot keres a magáéval! :-o


Nagyon sok múlik a hozzáállásodon, ebből indulj ki, és A CÉL (a "mi") SZENTESÍTI AZ ESZKÖZT (azaz a "hogyan"-t)! :-o


'

*** ***

Én nemtom, pontosan mi a helyzet am. odalenn, de ha segít7ek, >>privizz rám bátran, amennyiben úgy glod, beavatnál a problémád pontos természetébe, és nem ijedsz meg ettől! :-)


Fel a fejjel! :-)

Üdv: EE

2013. febr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fürdés után, fölpuhult állapotban nyújtogasd óvatosan, hogy ne repedjen be, valószínűleg tágulni fog. Ha nem, akkor lehet bemetszést végezni, vagy plasztikát, részleges metélést.... csak a teljes körülmetélést kerüld, az a legkockázatosabb.
2013. febr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves 2. válaszoló! Lehet, hogy járatlan vagyok a témában, de mi ketten voltunk fiutestvérek. Az öcsémnek 3 fia született, nekem kettő. A kisebbik fiamnak 3 fia van. Ez 12 fiúgyerek. Mennyi kell szerinted a jártassághoz? Ja, a nagyobbik fiamnak van egy kislánya. Na látod őhozzá nem értek. És nem is válaszolok olyan kérdésre, amelyik "lányos"
2013. márc. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Anyám kb 12 éves koromig mindig bejött a fürdőszobába és mondta, hogy húzzam hátra... Lankadt állapotba simán, minden probléma nélkül hátramegy... csak merev állapotban látszik kb 2cm a makkból... ezért nem tudom, hogy mi lehet ez"


Kedves kérdező!

Egyszerűen menj el egy urológiai szakrendelésre. Az orvos csak annyit kérdez, hogy miért jöttél. Te elmondod hogy ez a prpolémád. Nem kell magyarázni, hogy hogy jöttél rá. Ez nem is érdekes. Hidd el, megoldja a doki . Nehogy már 20 évesen kerüljön rá sor, amikor már várnak a lányok...

2013. márc. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szülő nélkül is elmehetsz urológia szakrendelésre,csak időpontot kell kérni előre az orvostól.A házi fityma tornáztatás is segíthet.Nem minden esetben súlyosabb fitymaszükületnél szoktak körülmetélést végezni,de van fitymaplasztika is,amikor a fitymán lazítanak egy kis vágással,a műtét kb. 15-20 perc,és lehet is haza menni.De mivel fiatal korú vagy az orvos szülők tudta nélkül megvizsgálhat,de műtéthez már szülői beleegyezés kell.Menj nyugodtan oda a szüleidhez és mond meg hogy fürdéskor úgy vetted észre mintha fitymaszükületed lenne,elég ennyit mondani.
2013. márc. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na jó, leírom az én történetem. 2 évvel ezelőtt feltettem itt egy kérdést, amire azt a választ kaptam, hogy fitymaszűkületem van, nem akartam elhinni, viszont ott volt a bizonyíték a gatyámban, hogy olyan szoros volt s bőr, hogy csak pár mm-t "lyuk"-on keresztül láttam a makkomat. Most bele gondolva szörnyű volt.


Hosszú hetekig halogattam, míg az apumnak el mertem mondani, mert szégyeltem, pedig egyáltalán nem kellett volna.


Elmentünk vele egy profi urológushoz, főorvoshoz. Megnézte és mondta, hogy egy lavorba öntsek meleg teát (már nem tudom milyet, de ha szükséges utánanézek), aztán üljek bele és áztassam a péniszem majd lassacskán kezdjem próbálgatni a bőrt húzogatni, hátha sikerül, de nem nyújt meg.


Írt beutalót műtétre, be is vitt az apum, viszont a kórházban tudtuk meg, hogy sztrájkolnak az orvosok és nem lesz műtét. A főorvos (aki műtött volna) fiának volt egy magánklinikája, ahova kaptam 2héttel későbbre időpontot műtétre, nagyon izgultam. Reggel fél hétkor érkeztem meg a klinikára, fél órán belül bevettek és 8-kor lett volna a műtét, de több mint egy órát késett. A műtét előtt kb 9:30 felé bejött az altatóorvos elmondani, hogy mi is lesz és hogyan, én csak bólogattam. Aztán egy asszisztens behozott egy műtétes zöld ruhát -hátul nyitott, tehát mintha a kabátot felvennénk fordítva-> a háta elől lenne-, felvettem és egy műtős srác jött értem elkísérni a műtőbe. Ott felfeküdtem egy keskeny, magas asztalra, egyébként s helyzethez képest kényelmes volt... :D


Már a kezembe akkor adtak is egy labdát, hogy nyomkodjam és közben levették rólam a műtős ruhát, meztelen feküdtem.. nagyon kellemetlen volt, de azonnal rátették az arcomra a maszkot és bealudtam. Egy-másfél órás műtét volt.


Nem tudom, hogy teljesen körbe metéltek-e vagy sem, de nincs fel-le húzódó bőr és értelem szerüen így csupasz a makkom.


Este felébredtem, az apum hozta a vacsorát, amit nagy kómásan megettem és aludtam tovább. Másnap reggel 7kor jött be az apum, mert el voltam engedve a klinikáról, a pisilés szörnyű volt... bármennyire akartam nem ment, de ha igen akkor is rettenetesen csípte és fájdalmas volt.


Pár nappal később nagyon megijedtem itthon. Kellett mennem pisilni, el is eresztettem magam, de nem jött ki semmi, csak kellemetlen fájdalmat éreztem. Pontosan nem tudom, hogy mit tettem, talàn megittam 4 pohár vizet és lepihentem relaxálni, legközelebb már működött minden rendesen.


Bármi kérdés van, üziben megtaláltok!


17/f

2013. márc. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!