Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy vegyem rá a körülmetélésre?

Hogy vegyem rá a körülmetélésre?

Figyelt kérdés
16/F vagyok, apukám sajnos meghalt, anyámmal élek. Szeretném körülmetéltetni magam, amit a barátnőmmel is megbeszéltem, és benne van. Egyébként a péniszemmel semmi baj, csak sokkal esztétikusabbnak, és higénikusabbnak tartom a körülmetélt péniszt. Egy a gond, hogy 18 alatt vagyok, és szülői beleegyezés kell hozzá. Anyámnak mondogattam a dolgot, de hallani sem akar róla a következő dumával "zsidó szokás, nem vagy te zsidó". Valóban, sajnos megkereszteltek, és több mint valószínű, hogyha a 18at betöltöm, betérek a zsidó hitvilágba, de most nem ez a lényeg, hanem hogy hogyan tudom anyámat rávenni, hogy egyezzen bele?
2009. szept. 14. 22:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%

hát az igazából nem higiénikusabb, pláne nem esztétikusabb. szerinted minek nőtt oda?

nem a sivatagban laksz, nincs vízhiány, se homokvihar, minden nap meg tudod mosni. régen a zsidók nem tudták, nekik jogos hogy higiénikusabb volt úgy, most meg hagyományt őriznek vele.

de te miért? vagy ezt most így hogy? ó, he.. :)

2009. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Egészségesebb. Egyszerűen ezt szeretném, kevesebb a fertőzésveszély, a csajoknak jobban tetszik, sokkal jobb. Egyébként is szeretném felvenni a zsidó vallást, amihez ez elengedhetetlen a betéréshez.
2009. szept. 14. 23:18
 3/24 anonim ***** válasza:
61%
Várd meg a 18. életévedet. Így legalább biztosan jól meggondoltad a dolgot.
2009. szept. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, akkor csináld. de szerintem a "csajoknak jobban tetszik" érv nem áll (nekem pl. nem tetszik, szeretek játszani vele), az egészségesebb pedig a mai világban már nem igaz. De ha a "majdani" hited miatt szükségesnek érzed akkor tedd meg. De ne magyarázd mással.
2009. szept. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
52%

Szerencsétlen anyád.

Én szóba nem állnék egy ilyen ürgével. Költözz Izraelbe, és ott gyorsan megoldják a dolgot.

2009. szept. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
38%

hát, zsidónak betérni minimum egy év munka, sztem nem ez az első lépés.:D

2 évet még kibírsz fitymával, nem?:D

2009. szept. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%

nincsigazad abban h a csajoknak jobban tetszik. engem pl kifejezetten taszít, és nemegy ilyen kérdés volt már itt is, és ottis bőven születtek olyan válaszok, h sokakat taszít is.

azmeghogy higiénikusabb, ezsem konkrétan igaz, mint ahogyan az első írta, te megtudod mosni mindennap, így ez neked nem lehet probléma. akkor higiénikusabb, ha nemtudod rendszeresen mosni. de ez téged nem fenyeget.

amúgy körülmetéléssel érzéketlenebbé is válik a pénisz, mert hozzászokik a folyamatos külső ingerekhez.

a másik pedig h az a bőr nemhiába van ott, pont azért h megvédjen bizonyos külső ingerektől, amik nemfeltétlen tesznek jót.

2009. szept. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
66%
sytem ne tedd meg, én átestem rajta, életem legrosszabb napja,,,, nem éri megg....
2009. szept. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
63%
Marhaság hogy egészségesebb. Senki nem fog körülmetélni 18 alatt orvosi indok nélkül. Ja hogy zsidó akarsz lenni? Ott külön van erre ember, majd az megcsinálja neked
2009. szept. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ha valóban át akarsz térni a zsidó vallásra, akkor mindenképpen meg kell tenned, enélkül nem megy, ezt anyukádnak is meg kell értenie. Ettől függetlenül én nem vagyok a körülmetélés híve, mert ahogy a korábbi válaszokban is olvashattad, a fitymára szükségünk van. Más kérdés, ha egészségügyi vagy vallási okból el kell távolítani. Én nem metéltetném körül magam, azt tudom, de ahogy az elején is írtam, ha zsidó akarsz lenni, akkor muszáj lesz. Én nemtom, h. ezt a jog mennyire engedi meg, de szentem, ha most váltasz vallást, akkor eltekintenek a korodtól, de azért ennek járj utána!
2009. szept. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!