Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Alvászavar, álmatlanság, mi...

Alvászavar, álmatlanság, mi rá a gyógyír?

Figyelt kérdés

A párom nevében írok, merthogy ő soha nem kér segítséget senkitől, viszont én már nem bírom, hogy segénykém nem tud aludni, olyan igazán jót. Az éjszaka közepén, vagy hajnalban már nézi az orát, a plafont, vagy zenét hallgat, mert egyszerűen nem tud aludni. Viszont az érdekessége a dolognak, hogy 8 óra után, valamivel, már zok szó nélkül úgy alszik mint a bunda. Reggel nem tud fel kellni, álmos, fáradt. Egyszóval nagyon zararos az alvása.

Nem akarok altatót adni neki, mert ahhoz hozzászokna, és nem is lenne egészséges, valamint nem is ajánlott egy ilyen fiatal szervezetnek (24 éves).

Valamilyen tea, vagy gyógyszernek nem minősülő gyógykészítményen gondolkodom.

Kérlek, segítsetek, adjatok tanácsot, vagy tippet, hogy legalább az éjszakája legyen nyugodt, ha már a munkája nem az.

Előre is köszönöm!

Egy aggódó pár.


2009. okt. 1. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, túl korai este 8-kor elaludni. Ezt az időpontot ki kellene tolni úgy 22 óra körülire. Ez egy ideálisnak mondható időpont az alváshoz. Magam is hasonló problémákkal küszködtem. Vettem SEDOgelat nevű gyógynövényekből készült gyógyhatású készítményt. Ebből kettő szemet veszek be fél órával elalvás előtt. Jól alszom és pihenten is ébredek. Előtte sokfélét próbáltam, de ennyire jónak egyik sem bizonyult. Ára 1.100 körül van, nem vényköteles, 40 db-ot tartalmaz a doboz.
2009. okt. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Rosszúl fogalmaztam, nem alszik el 8 órakkor, el tudna aludni, de én nem hagyom neki, csak 10 előtt 10 perccel, max., akkor is már nagyon nyűgös mint egy kisgyerek.

Köszönöm a segítséget! Megfogadom

2009. okt. 1. 11:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozzatok citromfű teával. Nyugtató-altató hatása van, nincs benne semmi szintetikus, nem lehet rászokni és jó az íze is.Lefekvés előtt egy pohárral megitatsz a pároddal és egy jót fog aludni.
2009. okt. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Teában elég válogatós, de szerintem a citromot meg fogja inni.

Köszönöm a segítséget.

2009. okt. 1. 13:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek hatásos volt a Sedacur forte vagy a Nervenpflege drazsé is. Úgy tudom, mindkettő gyógynövényes, patikában, Rossmannban vény nélkül kapható.
2009. okt. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Srapnel ***** válasza:

Az itt felsorolt szerek valószínűleg nem fognak nagy javulást elérni, mert a párod reggel nem tud aludni, este meg hiába iszik citromfű teát, reggelre már rég elmegy a hatása. Este amúgy is el tud aludni.


Igazából több pihenés, kevesebb stressz, kevesebb munka, esetleg egy jó pszichológus tud ezen segíteni.

2009. okt. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A párodnak valami baja van(valami lelkieg nyomja)azért nem tud aludni.Még ha nem is mondja,de így van.Tapasztalat.Nem is fog rá hatni semmi tea meg altató.Beszélni kéne vele.
2009. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindennap beszélgetünk. Tudom, hogy nyomja valami a lelkét, és az a baj, hogy ezen egyikünk sem tudna változtatni, mert az embereket nem lehet megváltoztatni (itt gondolok az ő és az én rokonaimra, hiszen velük van a baj). Soha nem fogadnak el semmit, ha van valamink azért visítoznak, ha nincsen semmink, akkor meg elmondanak minket mindenfélének. Ez őt nagyon bántja, és egy csomószor sírtam már én is. Szóval egymást vígasztaljuk.

Köszönöm a segítséget.

2009. okt. 3. 10:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Macskagyökér /valeriana/ teát kell inni este lefekvés előtt egy csészével az segíteni fog
2009. okt. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hm
2011. máj. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!