Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Emberek! Fitymaszűkületem...

Emberek! Fitymaszűkületem van, és próbálnak segíteni. De nem tudom kinek higgyek. Mit tegyek? Kinek higgyek?

Figyelt kérdés
elmentünk az orvoshoz, azt mondta, hogy fecskendővel nyomjak fel a fitymám alá Betadine oldatot, és ne húzogassam vissza, és egy hét múlva menjek vissza! de az ismerőseim közül mindenki azt mondja, hogy ez a doki hülye, a betadine nem ér semmit, víz alatt próbáljam visszahúzni, stb... MOST KINEK HIGGYEK ? a dokinak, vagy kb 5-6 ismerősömnek (felnőttek, nem idióták) ?

2013. szept. 20. 22:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%
Most ez tényleg kérdés? Jó hogy a dokinak. Az ilyen, magukat rohadt okosnak képzelő ismerősök a legveszélyesebbek. Suszter maradjon a kaptafánál.
2013. szept. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
68%

A Betadine fertőtlenítő hatású készítmény. Ha az orvos azt mondta hogy ezt kell csinálnod, akkor ezt csináld. Nyilván van valami olyan dolog, amit fertőtleníteni kell. Ezért kell egy hét múlva visszamenni.

Amit az ismerőseid javasoltak, az is helytálló, de nyilván nem akkor, ha mondjuk sebes vagy gyulladt a makkod. Tehát először hajtsd végre az orvos utasításait, ha meggyógyult lehet húzogatni vagy műteni. Szerintem pedig le van tapadva a fitymád, azt kell először oldani (Betadine) aztán jöhet a tágítás, de én nem vizsgáltalak meg.

2013. szept. 21. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Nincs letapadva, de mikor hétfőn visszamegyünk akkor fogja a doki megmondani hogy körülmetélnek, vagy elvágják a fitymaféket, vagy csak kenőcsöt kapok, vagy nem lesz semmi... és félek, hogy körülmetélnek, amit abszolút nem szeretnék, mert szinte most kezdtem el sportolni,meg mert az is csak fölösleges kínódás lenne...
2013. szept. 21. 10:07
 4/26 anonim ***** válasza:
52%

2 es,a Betadine oldat,az egy fertőtlenítésre használt készitmény .Letapadásra semmilyen készítmény nincs ,azt

egyszerűen feltépi a doki.Ez ott lehet érzéstelenítéssel,de

ahogy elmegy a hatása ,jön a nagy fájdalom.Ezt dolgot otthon is megtudják oldani a fiuk.Akár fokozatosan is .

Már több példát tudok erre is .

Szűkületre meg bőrlágyitó krémet is felírhatott volna .

Mi az ,hogy egy dokinak egy hét kell ahhoz,hogy eldöntse

mit is tegyem .Az eshetőségeket már most is látta,miért nem közölte világosan ezt,ha a fiúnak nem is,de a szülőjével .Milyen új fejlemény fog 1 hét alatt bekövetkezni ,amit nagyon figyelembe kell venni ?

2013. szept. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
64%
Valószínűleg fertőzés van a fityma alatt a mosdás hiánya miatt, ezért adta a Betadine-t. Ha elmúlik a fertőzés, utána dönt arról, hogy mit lehet kezdeni a szűkülettel. Nem olyan bonyolult azért.
2013. szept. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
60%

NÉzd egyenlőre csináld azt amit az orvos mondott(,de nem hinném ha párszor hátrahúzod a fitymád valami bajod lenne,hiszen tisztálkodáskor is meg kell azt mosni,),de azért azt mondta az orvosod hogy tiszálkodhatsz rendesen,tehát megmoshatod a makkod rendesen?Vagy azt mondta hogy ezt is kerüld el?Ezt azért jó lenne itt most tisztázni.



Ha meg visszamentek és rossz híreket mondana akkor kérdezd meg hogy a metélést el tudnád kerülni,mert akkor keress valami más módszert.Ha ezt javasoná a doki akkor kérj gondolkodási időt mielőtt döntenél és nézz utána milyen lehetőségek adottak még.


De valóban enyhe szükületkor a víz alatt történő fityma tornáztatás hasznos lehet.De egyenlőre tedd azt amit a doki mond és várd meg a hétfőt.

2013. szept. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
62%
Ja még annyit hogy ha mereven valamennyire hátra tudod húzni a fitymád akkor jó lehet a fityma plasztika is már ha műteni kell, amikor is csak lazítanak a fitymán és nem távolítják azt el.Nem feltétlenül kell metélni.
2013. szept. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ok, akkor tisztázzuk, valszeg a doki azért írt fel betadine-t, mert volt hogy felhúztam, és nem jött vissza... ekkor próbáltam óvatosa, erősen is... és annyira megnyomtam véletlenül, hogy jobboldalt, a bőr, és a makk közt kicsit vérzett... ennek aztán lett egy kis hege... meg mert a bőr is be volt gyulladva, és kb 2-3 napig úgy kellett lennem, hogy nem tudtam visszahúzni a bőrt, mert hétvégén nem volt sebészet...
2013. szept. 21. 20:10
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

Oké,akkor egyenlőre ne húzkod,csak kend kenőccsel ahogy a doki mondta,de akármit is javasol a doki majd,kérdezd végig a lehetőségeket és kérj időt a döntéshez.Meg majd írd le mi is volt.


Remélem minden jól fog alakulni,majd szorítok.

2013. szept. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
31%

Hali!


"Ok, akkor tisztázzuk, valszeg a doki azért írt fel betadine-t, mert volt hogy felhúztam, és nem jött vissza... ekkor próbáltam óvatosa, erősen is... és annyira megnyomtam véletlenül, hogy jobboldalt, a bőr, és a makk közt kicsit vérzett... ennek aztán lett egy kis hege... meg mert a bőr is be volt gyulladva, és kb 2-3 napig úgy kellett lennem, hogy nem tudtam visszahúzni a bőrt, mert hétvégén nem volt sebészet..."

_ Na és orvosi ügyelet sincs 7végén?

_ És most voltaképpen az a gond, hogy a fitymádat hátrahúztad (MILYEN állapotban? Petyhüdt/Merev?), és az nem ment vissza a makkra, hanem feldagadt!? Mert ez, amit a "megnyomásról" írsz elég homályos... egy sima megnyomástól nem vérzik és nem dagad fel. Vmit elhallgatsz... ill. helyenként össze-vissza írsz, így nem könnyű segíteni! :-o

_ Egy életkorral igazán kezd7tél volna! Baromira nem mind1, hogy 12 éves vagy, 18 vagy 23 esetleg 36! Bocs, hogy ilyennel letámadlak, de ez úgy glom alap lenne egy kérdéskiírásnál, hogy lega egy életkor, mint afféle irányadás, mi felé érdemes gondolkodni!?


"Nincs letapadva, de mikor hétfőn visszamegyünk akkor fogja a doki megmondani hogy körülmetélnek, vagy elvágják a fitymaféket, vagy csak kenőcsöt kapok, vagy nem lesz semmi... és félek, hogy körülmetélnek, amit abszolút nem szeretnék, mert szinte most kezdtem el sportolni,meg mert az is csak fölösleges kínódás lenne..."

_ Megmdom őszintén, először én is a #2-es hszóló véleményét tartottam a legreálisabbnak, mert először abból, ahogyan te ezt az egészet előadtad, nekem is letapadásnak tűnt a problémád. De így, hogy most erre rácáfoltál,... do.Ob


_ És a #2-esnek már csak abban is igazat kell adjak, hogy..."...de én nem vizsgáltalak meg". Ergo, addig senkire ne hallgass, amíg annyit nem tettél meg, hogy vkit beavatsz a problémádba annyira, hogy pontos rálátást kap6son erre az egészre, mert ez így csak kontármódra történő okoskodás, hogy most mit tégy és hogyan! Először az orvos is vizsgál, diagnosztizál, nem pedig összehord hetet-havat-nem1x hülyeségeket, és én is ebből indulok ki! És persze a tapasztalatokból :-o


˙

Most mi am. a helyzet? Most hogy van az a fityma? Most is a makk alatt van és szorít? (Parafimotikus?)


Üdv: EE

2013. szept. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!