Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Részleges, vagy a teljes...

Részleges, vagy a teljes körülmetélés gyógyul meg gyorsabban?

Figyelt kérdés
December 13.-án körülmetélnek, viszont eldönthetem, hogy teljes avagy részlegeset szeretnék-e. Fontos lenne, hogy melyik választással tudnám hamarabb használni a brét, mivel karácsony körül "bevetésre" kéne menni...:/ Előre is köszi a válaszokat! R

2013. dec. 3. 23:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%
A bevetésről mondjál le. A részlegest válaszd,ha már lehet .
2013. dec. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Bevetésről meddig kell lemondanom ?
2013. dec. 3. 23:38
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
1 honap minimum ez nem játék fog fájni mint állat
2013. dec. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%

Hali! Az előzőek válaszából nekem az jön le, hogy ők csak hallottak a körülmetélésről, és az az utáni helyzetről, úgyhogy leírom én, hogy mi a helyzet, engem márciusban metéltek körül (teljesen).

Nekem kb 8-10 nap múlve elég szépen elkezdtek kiesni a varratok, a 2. héten talán már nem is volt, csak elvétve. Amíg varratok vannak, addig TILOS bármiféle maszturbáció, vagy próbálkozás (én is olvastam rengetegszer, doki is mondta, ennek ellenére én is, mint gyakorlatilag mindenki más, megpróbáltam, nem sok sikerrel). Az orvos azt mondta, hogy kb. 3-4 hétig önmegtartóztatás szükséges, más oldalakon azt olvastam, hogy amíg a varratok ki nem esnek, de inkább tényleg a 3-4 hetet kell betartani. Utána szép fokozatosan lehet próbálkozni az "új" szerszámmal, persze óvatosan, és eleinte gumival, mivel a varratoknál a bőr még gyenge, nehogy szétszakadjon, és kezdődjön újra a pár hét várakozás.

Az, hogy részlegest vagy teljest válassz, elsősorban a dokidnak kéne tudnia, másodsorban neked (mennyire súlyos a szűkület, stb..), azonban én azt mondom, ha már metélnek, érdemesebb a teljesen gondolkodni. A részleges nehezebben gyógyul, és ha a gyógyulási idő alatt nem tartod hátrahúzva a fitymádat, újra beszűkülhet, ami miatt újra kés alá kell feküdj, és ugye mondanom sem kell, egy frissen vágott, varrt, esetleg gyulladt bőrdarabot húzogatni, hát valószínű nem kellemes.. A teljesnél nem kell húzogatni semmit (mivel nincs mit.. :) ), de nekem pl. a műtét után pár perccel annyira fájt, hogy alig tudtam megmaradni. Bekaptam egy fájdalomcsillapítót, szerencsére hamar hatott, utána már nem kellett egyszer sem bevennem, nem fájt, csak feszített merevedésnél, de nem volt vészes. Vizelés sem fájt, semmi panasz nem volt.

Ha gondolod írj privit!

2013. dec. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
18%

Ugyanakkor a részlegesnek megvan az az előnye, hogy a makkodat nem kell örökké szabadon tartanod, amihez nem mindenkinek könnyű hozzászokni.


A bevetésről viszont tényleg le kell mondanod, ez nem két perc alatt gyógyul.

2013. dec. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat,hasznosak voltak! Szeretnem meghagyni a fitymam egy reszet mindenfele modon igazabol...:/ de remenykmedem benne, hogy januarban mar tudom hasznalni rendesen...:/
2013. dec. 4. 22:26
 7/24 anonim ***** válasza:
48%
Kérdés: miért sicher hogy körülmetélnek, mekkora jelenleg a baj?
2013. dec. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
41%
Nem érdemes rajta fitymát hagyni. Egyrészt nehezebben gyógyul, másrészt furán néz ki szerintem, de leginkább azért nem, mert azok a higiéniai és egyéb előnyök amelyek a körülmetélésből adódnak akkor érvényesülnek, ha a makk állandóan és teljesen szabadon van. Meg fogod szokni a fedetlenséget, emiatt nem kell aggódnod. A körülmetélés egyébként nemcsak a férfiak számára előnyös, a barátnődnek is jót teszel vele, de a bevetésrőé mondj le, inkább január végében gondolkodjál! :-) Remélem segítettem!
2013. dec. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
55%
részleges jobb,mert van akinek érékeny lesz a makkja,mert nem szokott a fedetlenséghez.De valóban érdemes lenne még egy dokit megkeresni és megkérdezni hogy a fitymát megtudná e menteni teljesen.
2013. dec. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
A gondd az nagy, lankadt állapotban sem tudom hátrahúzni a fitymám. Igazából még mindig fogalmam sincs melyiket válasszam :/
2013. dec. 8. 02:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!