Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Valószínűleg fitymaszűkületem...

Valószínűleg fitymaszűkületem van, hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már sok ilyen volt ezzel kapcsolatban, de sajnos én is nemrég jöttem rá, hogy valószínűleg nekem is ilyen van. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám ezt megosztani a szüleimmel, úgy hogy ne legyen nagyon kínos. Illetve ezt csak műtéttel lehet kezelni vagy van esetleg otthoni módszer is?
2009. nov. 27. 22:58
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Igen, azóta már elmondtam nekik. Először nem nagyon tudtak mit reagálni, de aztán csak rám mosolyogtak és azt mondták, semmi baj, holnap elmegyünk az orvoshoz.

El is mentünk, az orvos pedig csak annyit mondott, hogy nem kell megijednem, ez nem fitymaszűkület, csak rá van tapadva. MOndta, hogy két féle módot tud ajánlani. Az egyik, hogy ők erőszakkal hátrahúzzák, vagy pedig végzek fitymanyújtó gyakorlatokat és minden nap bekenem vmilyen krémmel. Én a másodikat választottam, habár mondta, hogy ott nem fog egyből megszületni az eredmény.


Mostmár minden rendben van, csak a krémet kell még használnom és így a műtétet is megúsztam... :)

2009. dec. 22. 14:38
 12/20 anonim ***** válasza:
88%

Hali ismét!


Na ugye, hogy nem volt vészes? Hogy érezted magad, amikor elmondtad? Naggyon kínos volt szted??? :D


A problémádat úgy hívják szaknyelven, hogy adhesio cellularis (adhézió=letapadás, cellulárisz=bőr), elsősorban kisebb gyermekeknél fordul elő, Nemtom, te most mennyi vagy, de nálam serdülőkoromban, 11 évesen volt olyan, hogy a fitymámat hiába húztam hátra teljesen, a makkom bal alsó pereméhez (hiába tartottam tisztán) egy kis rész odatapadt és fél évig vagy úgy is volt. Egyszer azonban elegem lett, és egy meleg vizű fürdő után lerántottam a feltapadt bőrt. Picit vérzett hajszáleresen, de aztán nem kellett vele többet foglalkoznom. Le7 neked sem ártana mielőbb megoldani egy 5perces beavatkozással ezt a gondot, mert az előbb általam is említett fitymanyújtó-gyakorlatokkal azért valljuk be, rendszeresen szórakoznod kell! Ezt inkább meleg vizű fürdés után csináld, és akár masztizás alatt.


Örülök, hogy minden jól ment. :-)

2009. dec. 23. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nekem csak kicsit volt kínos. A legnehezebb kiállni volt eléjük, de utána már minden rendben ment. Egyébként most vagyok 14.
2009. dec. 23. 16:36
 14/20 anonim ***** válasza:

Ennyit arrol, hogy csak a korulmeteles a jo megoldas minden fitymaproblemara.



Most bezzeg melyen kussolnak a korulmetelesmeniasok, akik ezzel jarjak a netes forumokat, hogy mindenkit rabeszeljenek erre a barbarizmusra.

Amig ki nem rakjak innen oket

2010. jan. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Akármilyen kínos is volt, a lényeg, hogy mertél szólni a szüleidnek és minden pozitív végkifejlettel ért véget.

A lényeg, hogy akármi bajod is legyen a jövőben MERJ SEGÍTSÉGET KÉRNI, olyantól, akiben megbízol!

Azt hadd kérdezzem meg, hogy most hogy haladsz a krémezéses módszerrel? Lejött már a fityma?

Megkérdezhetem mi annak a krémnek a neve, amit felírt a doki? Azt a kenőcsöt napi hányszor használod, és hogy viszed fel a fitymád belső felére?

Ami még érdekelne, az a te meglátásod... szerinted jó ötlet volt a krémezés? Bevált?


Egyébként köszöntelek az új évben és a 2000-res évek 2. évtizedében immáron. :-)

Üdv: EE

2010. jan. 12. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

"Most bezzeg melyen kussolnak a korulmetelesmeniasok, akik ezzel jarjak a netes forumokat, hogy mindenkit rabeszeljenek erre a barbarizmusra.

Amig ki nem rakjak innen oket"


Mond, neked vmi traumád kapcsolódik a körülmetéléshez? Nincsenek körülmetélésmániások, csak a te fejedben. Barbarizmus? Veled valami nagyon nincs rendjén.


Amennyiben valóban letapadás volt, azt tényleg nem kell körülmetélni. De tényleg összekeverhető a fitymaszűkülettel, nekem mindkettő volt. Nekem csak relatív szűkületem volt, azaz csak merevedésnél jelentkezett, de a körülmetélést választottam.

2010. jan. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Srácok!

Nem lehetne végre lega EGYETLEN fórumtémát ÚGY lezárni, ANÉLKÜL hogy egyikőtök nem kárörvendően provokálja, marja a másikat, aztán ugyanezt vissza, hogy egy pozitív végű befejezést végre azzal tudjunk lezárni, hogy közösen ANNAK ÖRÜLHESSÜNK, HOGY A KÉRDEZŐNEK MEGOLDÓDOTT A PROBLÉMÁJA????

Uncsi a vitátok, mindkettőtöké, és nemcsak itt!

Priviben lehet! OK?



Kedves Kérdező!


Szívből örülünk a problémád műtétmentes megoldásának! :)

Jó egészséget kívánunk!

2010. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Mond, neked vmi traumád kapcsolódik a körülmetéléshez?"


Az, hogy konkretan, mivel nem sikerult jol es mivel nem mindenki makkja szereti a fedetlenseget - az enyem se, es ez utobb derulhet ki barkirol - ezert nyilvanvaloan igyekszem lebeszelni a meg fitymaval, akar kicsit szukebb fitymaval rendelkezoket arrol, hogy ezt valasszak, mert ez nem segitseg, hanem egy barbar megjeloles.

Igen, BARBARIZMUS. Pont.


"Nincsenek körülmetélésmániások, csak a te fejedben."


Aha, persze, hogyne.

Ajanlom a figyelmedbe az index forumain es itt igen eros tevekenyseget kifejto kis bandat, akik kulon erre a celra letrehoztak egy oldalt is, ahol nepszerusitik es mint egyeduli, kizarolagos modszert reklamozzak.

Modszeruk evek ota annyi, hogy privatban, levelben gyozkodik az embereket, fiatalokat, sokszor 18 ev alattiakat, akiknek egeszsegugyi problemajuk miatt surgosen beszelni kell valakivel, ezt kihasznaljak.

Nezd csak meg a forumokat! Nezd meg, a "Jovagasu fiu" nevu fazont az index egeszsegugyi topicjaiban, az urologia rovatban! Ugyanez az "Andras" nevu ficko itt is garazdalkodik, folyamatosan privatban osztja az eszt. Eloben nem vallalja magat, a weboldalan pedig (amit amugy tilos is lenne hirdetni, barmilyen weboldalt, de mennyire etikus orvosi temaban laikusoknak tanacsokat osztogatni NAGYBAN amugy??) felhivja a figyelmet, hogy termeszetesen semmiert nem vallaja a felelosseget. Tudod, mint a bombareceptek oldalan, ott van minden, ami arra sarkall, hogy korulmeteltesd magad, mert "csak az az igazi megoldas" ami pedig egyertelmu hazugsag.


Ha csak most tudod meg tolem, azt nagyon sajnalom. Orulok, ha neked jol sikerult, de hidd el, igen sok ember van, akik nem jonnek a netre es mondjak el nap mint nap, hogy mennyi hatrany eri oket emiatt. En jovok es elmondom, mert ez az igazsag. Eloben is vallalom minden szavamat, a korulmetelos bandaval ellentetben, akik csak a kiberterben mondjak meg a frankot, es spanolnak ossze moderatorokkal ugy, hogy sehonnan nem dobaljak ki oket.



Ha letapadas van, azt legtobbszor fel lehet rantani.

A szukuletet lehet bemetszessel orvosolni, szokott mukodni. Ha kemenyebb az eset, akkor lehet plasztikazni. Nezd csak meg a neten, letezik pl a z-plasztika magyarorszagon is. Miert ne lehetne megmenteni, ha valaki akarja? Immunrendszerunk resze, testunk resze, EGESZ-SEGUNK resze. Miert ne lenne joga valakinek tudni, hogy NEM KELL levagni?

Es ha a plasztika is csodot mond, lehet belole vagni VALAMENNYIT, reszlegesen, nem muszaj semmikeppen az egeszet.

Ezzel amugy tisztaban lehet az, aki par percet raszan, ahogy azzal is tisztaban lehet lenni, aki mondjuk megkerdez egy urologust, hogy leteznek elfeheredett, egeszen kerges makkok is a korulmeteles utan (amilyen az enyem, jo foltos, ha akarod, lathatod eloben is, es rajossz, miert irok ide) szoval nem engem kell fikazni, ez itt egy egeszsegugyi oldal, az egeszseg meg nalam arrol szol, hogy amennyire lehet, EGESZben maradjunk meg, mert semmink se viccbol van rajtunk.

Ha nem muszaj, akkor nem vesszuk ki az emberek lepet, egyik herejet, pedig pl van olyan afrikai torzs, amelyik szereti kivenni az egyik heret.

Most mondjam, hogy egy herevel is elelnek es semmi bajuk, raadasul a herevisszer 90%-ban ugyis a bal heren szokott jelentkezni? Hat nem nevetseges erv? Erre hivatkozva nem tavolitjuk el a heret, hanem meggyogyitjuk.


A fitymat is meg kell gyogyitani es nem kell azt hirdetni, hogy "tulajdonkeppen csak ottmaradt, felesleges dolog" hiszen ez nem igaz.


Barki lathatja eleg sok rosszul sikerult esetnel, hogy igenis nem viccbol van, vagyis LENNE.

2010. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

19:05


TE IS FEJEZD már BE! Téma lezárva!


A srác problémája megoldódott!

Örüljünk hogy így történt, és ne rágjuk már túl a csontot!


Tiszteletben tartom, hogy valamilyen szintig van igazság abban amit írsz, ezt nem kérdőjelezem meg. De ha az előbb le lett intve mindenki, azt viszont te is tartsd tiszteletben, és NE FOLYTASD A MARAKODÁST!



Inkább örülj te is, meg a többi is -- visszaszólás nélkül -- hogy a Kérdezőnél minden oké. Itt most ez a zárszó.


:-)

2010. jan. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
24%

"valamilyen szintig van igazság abban amit írsz"



Kisse cinikus, KISSE

2010. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!