Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hány éves kortól lehet fitymas...

Hány éves kortól lehet fitymaszűkületi műtétre menni?

Figyelt kérdés
15 vagyok
2009. dec. 19. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Pár éves gyerekeken is csinálják már,nyugodtan mehetsz.
2009. dec. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen az a fitymaszűkületi műtét?


A fitymaszűkület egy állapot, amit lehet orvosolni valamilyen műtéttel (nem biztos, hogy műteni kell, vannak krémek, amikkel lehet tágítani, néha jó eredménnyel)

A műtétek között ott van a Z-plasztika, meg a bemetszés, meg a részleges metélés is, a teljes körülmetélés is megoldás lehet, de akkor az egész fitymát levágják és az utána nem nő vissza, ezt több orvos nem teszi meg, ha nem muszáj, mivel immunrendszerünk része, ne is hagyd, ha ilyet akarnak, nem kell ilyen radikálisnak lenni.


18 éves kor alatt annyi van, hogy kell a szülő (ezt nem úszod meg, mert EÜ. beavatkozást nem végeznek el szülő beleegyezése nélkül) de amúgy a legtöbb esetben elég szokott lenni egy bemetszés, szóval nem is kell bent tölteni hónapokat, ne aggódj.

2009. dec. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A keresztfiam 2 évesen volt, szóval tuti neked már megcsinálják.
2009. dec. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

énis 15 vagyok és nekemis el kéne mennem :S

mindig lehet menni :D és állítólag nem is fáj nagyon

bár én nagyon félek tőle :S

2009. dec. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

A teljes körülmetélést leszámítva igazából nincs mitől félned. Csak szólj a dokinak, hogy lehetőleg minél többet szeretnél megtartani a fitymából, ha nem elég a plasztika, bemetszés, akkor csak részlegesen metéljen.

Minél kisebb a beavatkozás, annál gyorsabb a gyógyulás is.


Egy gyors metszést ejtenek, az pár nap és észre se veszed... ha ilyenről van szó, ne halogasd...

2009. dec. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm és én is félek tőle
2009. dec. 21. 07:48
 7/9 A kérdező kommentje:
és ugye a TB ezt támogatja?
2009. dec. 21. 07:50
 8/9 anonim ***** válasza:
43%
a TB támogatja. 7 napos kortól végzik el...tök egyszerű, kicsit fáj, de megéri!!!
2009. dec. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vigyázz, mert a teljes körülmetélést is támogatja a TB és nem biztos, hogy jól jársz vele... sőt... sok doki viszont szereti azt csinálni (hogy egy csapásra megoldja a problémát, potenciálisan előidézve még többet későbbre)
2009. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!