Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszükület kezelése?

Cannibal kérdése:

Fitymaszükület kezelése?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Nos az lenne a baj,hogy merev állapotban nem tudom lehúzni a fitymát a makkról.Nemsokára megfogom beszélni a szüleimmel is,hogy fitymaszükületem van.Szerintetek jó a körülmetelés?Esetleg van mas megoldás is?A melegvizes huzogatás nem jött be...

2015. febr. 19. 20:18
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
15/f
2015. febr. 19. 20:19
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
Ha egy mód is van ,akkor ne körbe metélést válaszd.
2015. febr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Ahogy írták,a metélés az utolsó megoldás,próbáld elkerülnk
2015. febr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Rendben,de amúgy miért mindenki ennyire metelés ellenes :) ?

Ahogy hallottam sokkal higénikusabb,és nehezebben lehet elkapni a HIV-et meg a társait.

2015. febr. 19. 20:41
 5/19 anonim ***** válasza:
34%
Ne a higéniából indulj ki.A fitymásat is tökéletesen tisztán lehet tartani.A nemi betegségek begyűjtése meg nem ezen múlik.
2015. febr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem mindenki metélésellenes, csupán egy személy osztja az észt ellene tapasztalat nélkül.

Nekem semmi hátrányom nem származott belőle, hogy évekkel ezelőtt túl.

Ne félj tőle, ha jó orvos csinálja, nem lesz gond vele

2015. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is relatív fitymaszűkületem van, pont mint neked. Elmentem urológushoz és felírt nekem egy szteroidos kenőcsöt, ha beválik akkor nem lesz szükség a körülmetélésre.
2015. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%

A metélést kerüld el!


És nem csak 1 ember,hanem sok metélés ellenes.


És hogy mért is?


Több okból.

A legtöbb ember akkor fogadja el a metêlést ha egészségügyileg indokolt olyan súlyos a szűkület!

Gondold végig nem egy kellemes beavatkozas,hosszú gyógyulási idővel és sokak teljesen egészséges kisbabákat,gyerekeket vetnek ennek alá.


Tehát a metélés egészsêges,kiszolgáltatot gyerekek erőszakos módon történő testênek egy rêszének megcsonkítását is jelenti!!!!


Ezért ellenezzük!

Ên láttam részben ilyen videot,és hiába kapott érzéstelenítőt a baba,bizony fájt neki,nagyon sírt és minden seb átkötözés fájt neki .



Vannak helyek ahol meg érzéstelenítőt sem adnak,járnak iskolába,majd a szülők röhögve vêgig nêzik a gyerek kínlódásàt.


Tehàt a metêlés az önkényes módon törtênő csonkítást is magába foglalja ezért ellenezzük.


Egy nem szêp látvány(hiszen legvágjak a makkod fedő bőrt és a makk alatt a maradék bőrt összevarrják,ott majd egy körgyűrű lesz,a makk nem êppen a legszebb testrész és folyton ez lesz látható) majd,beszólhatnak,cikizhetnek érte.A hátad mögött beszólógatnak ha kiderül.


Orvosokkal vigyázni kell mert sok esetben nincs is szükség metélêsre,lenne más megoldás de nem közlik vagy direkt erre veszik rá az embert.(van bemetszés is,fityma plasztika)

Hosszadalmas a gyógyulási idő is 4-6 hét mire a seb begyógyul,több hónap mire a hegek kezdenel halványodni,az első kêt hêtben a seb,tehát a pénisz bedagadhat,gennyesedhet,napi többszöri átkötözést igényelhet.Jobb a műtétet akarmit is választasz szünidőre tervezni és akkor nem tudodik ki.

Ha orvos a metélêssel jönne egyből jobb megmondani neki hogy ha lehet ezt szeretnéd elkerülni és jobb lenne ha a fitymád megmaradna.



A fitymának meg van a szerepe nem hiába van ott.

A világon a férfiak 70%-ának van fitymája,sok nő életêben nem làtot metélt péniszt.


Nem higénikusabb a metêlt pênisz és előnye nincs,mert nem ad védettsêget a nemibetegségek ellen,és nagyon kis % arányban kisebb a nemibetegek száma mint a fitymásoknàl(10% ami kutya füle)viszont van hogy sikosïtóra lesz szüksêg sexnêl,maszturbálásnál.



Próbáltad meleg vízben a fitymád tornáztatni napi szinten?


-Sokaknak segítet,sokan vették észre hogy màr rövid idő múlva is könnyebben és hátrébb lehetet húzni a fitymát.

Egy próbát megér.


14 éves kortól egyedül is mehetsz urológushoz vizsgálatra(csak ha műtétre lenne szükséged akkor kell szülői hozzájárulás) csak tb kártyát,személyit kell vinned,megnézni mikor rendel az orvos.Ha elkísérne valamelyik szülőd mivel már nagy vagy,vagy várjon meg kint a várakozóba és csak a vizsgálat után menjen be az orvoshoz beszêlgetni,vagy ha bemegy veled forduljon el amíg a doki vizsgál,mert elég nagy vagy már és elég ciki lenne.



Valóban van szeróidos krém ami segíthet akár!


Nyugodtan menj el egyedül dokihoz vagy kezd a fitymád tornáztatni.

2015. febr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

hülyesék metélt higénikusabb

nem az őskorban élünk megmosod és enyi ha meg betegségektől félsz gumi

2015. febr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%

Pontosan lehet mosakodni,eleve a metélés ott alakult ki ahol nem volt mód napi mozsdásra,nem e legkulturáltabb népektől ered.


Ma már van mód mosakodni napi szinten és a sexnél is szerepe van a fitymának.

2015. febr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!